Gims mergaitė ar berniukas? Liaudiški spėjimo būdai

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: vaikelio lytį tėveliai dažniausiai sužino 12-20 nėštumo savaitę, antrosios arba trečiosios echoskopijos metu arba dar anksčiau, atlikę genetinius tyrimus, tačiau tokių technologijų neturėję mūsų senoliai, žinoma, taip pat smalsaudavo ir stengėsi nuspėti gimsiančio kūdikio lytį...

Pagal pilvuko formą. Sakoma, kad jeigu pilvukas yra apvalus, gims mergaitė, o pailgas pilvukas reiškia berniuką.

Pagal pilvuko aukštį. Jeigu nėščiosios pilvas yra aukštai, sakoma, kad gims mergaitė, o jeigu žemai - berniukas.

Pagal nėščiosios kojas. Tikima, kad jeigu nėščiajai stipriai tinsta kojos arba padidėja jų plaukuotumas, gims berniukas.

Pagal saldaus arba sūraus maisto norą. Tikima, kad jeigu nėštukę traukia prie saldaus maisto, gims mergaitė, o jeigu labiau norisi sūraus arba rūgštaus - berniukas.

Pagal duonos riekelės valgymą. Senoliai sakydavo, kad jeigu nėščia moteris, visų pirma, nuvalgo duonos plutelę, gims berniukas, o jeigu išvalgo minkštimą - mergaitė.

Pagal nėščiosios apetitą. Jeigu besilaukiančios moters apetitas geras, ji valgo daug ir dažnai, gims berniukas, o jeigu nėščioji visai nejaučia alkio arba ją nuolat pykina - mergaitė.

Pagal vestuvinio žiedo siūbavimą. Nėščiosios vestuvinį žiedą reikia pakabinti ant grandinėlės ar siūlo ir pakelti virš pilvuko. Jeigu žiedas sukasi ratu, gims berniukas, o jeigu svyruoja pirmyn ir atgal lyg švytuoklė - mergaitė.

Pagal nėščiosios išvaizdą. Jeigu moteris nėštumo metu švyti, pagražėja jos plaukai, oda, sustiprėja nagai, ji laukiasi berniuko, o jeigu nėštukė jaučiasi prastai, oda papilkėja, beria spuogais, slenka plaukai ir lūžta nagai, ji laukiasi mergaitės (tikima, kad mergytė pasiima mamos grožį).

Pagal nėščiosios nuotaiką. Egzistuoja prietaras, teigiantis, kad jeigu moteris nėštumo metu tampa jautresnė, greitai susigraudina, tankiai ir ašarą nubraukia, ji laukiasi mergaitės. Jeigu nėščioji rami ir smagiai nusiteikusi, jos pilvelyje auga berniukas.

Pagal miego pozą. Sakoma, kad jeigu mama dažniau miega ant kairio šono, gims berniukas, o jeigu jai patogiau ant dešiniojo - mergaitė.

Pagal vaikelio judesius. Vaikelio lyti norinčiai sužinoti mamytei reikia sekti jo judesius. Mergaitės dažniau spardosi ir spurda kepenų srityje, o berniukai - prie šlapimo pūslės (todėl berniuko besilaukianti moteris vis lekia į tualetą).

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai