Gimdymo traumos

Išgirdus diagnozę „gimdymo trauma“, kyla nelabai malonus jausmas. Ką tai reiškia? Ar galima jos išvengti?

Kas yra gimdymo trauma?

Gimdymo trauma – tai didelė įvairių ligų grupė, apimanti ir mechanininius organų bei audinių pažeidimus. Jeigu vaikutis sužeidžiamas operacijos metu, tai vadinama akušerinė trauma. Jos priežastimi būna pavojinga žnyplių padėtis ir vakuuminio aparato naudojimas.

Gimdymo traumų pasitaiko tais atvejais, kai stanginimasis per stiprus, vaisiaus audiniai nepakankamai elastingi, jis nepaslankus ir neprisitaikantis.

PSO duomenimis, į gimdymo traumų grupę patenka:

 • Skeleto traumos;
 • Įvairios galvos traumos;
 • Veido, akių traumos;
 • Išorinių lyties organų traumos;
 • Poodinio audinio nekrozė;
 • Periferinių nervų trauma;
 • Veido nervo pažeidimas;
 • Plaukų pažeidimas;
 • Smegenų patinimas;
 • Įvairūs kraujavimai;
 • Kiti pažeidimai, ligos ir traumos.

Netgi naujagimio galvytės hematoma yra laikoma gimdymo trauma. Daugelio nelaimių būtų galima išvengti, jei nėščioji laikytųsi gydytojų rekomendacijų.

Galvos traumos – pagrindinė vaikų invalidumo ir mirštamumo priežastis. Jeigu trauma labai sunki, naujagimis gali mirti jau pirmosiomis savo gyvenimo valandomis. Kas dėl to kaltas? Dažniausiai – ypatingas gimdymo mechanizmas, anatominės ir fiziologinės mažylio ypatybės, netinkami veiksmai gimdymo metu. Pasekmės būna įvairios, t. y. organiški centrinės ir periferinės nervų sistemos pokyčiai (paralyžius, parezė, protinis atsilikimas ir kt.), patologinės būklės (koma, stuporas, letargija). Būklės pablogėjimas gali pasireikšti traukuliais, sąmonės aptemimu. Cerebrinis vaikų paralyžius – viena iš gimdymo traumos pasekmių.

2 psl. »

Komentarai (7)

Lina 2016-12-31 00:28
Dėl to ir rinkausi cezarį. Nes vaikui gauti traumą operacijos metu beveik neįmanoma. O natūralaus gimdymo metu traumų tikimybė nemaža. Gaila,kad Lietuva atsilikus šiuo klausimu ir manoma,kad cezario pjūvį renkasi išlepusios,skausmo bijančios moterys. Tai netiesa. Yra daugybė pasaulyje šalių,kur operacija oficialiai laikoma saugesne kūdikiui nei nat.gimdymas.
Vilma 2013-08-07 23:07
Mona gimdziau naturaliai ir jokios traumos nebuvo nes nei repliu nei kitu dalyku akusere nenaudojo http://www.mama.lt/show-article/1547/Planinis-cezario-pjuvis-kenkia-kudikiui pasiskaityk daukur raso dar daugiau faktu
Mona 2012-12-01 14:55
Deja tai tik dar kartą įrodo,kad naturalus gimdymas yra pavojingas..Jeigu yra bent kokia rizika geriau rinktis Cezario operaciją..Deja Lietuvoje vis dar nusistovejusi nuomomė,kad naturaliai gimdyti moters pareiga ir pasaukimas:) O apie komplikacijas dazniausiai nutylima..
stela 2012-01-30 21:37
Reikia viskam būti pasiruošus, juk ne visuomet gimdymas praeina sėkmingai
liu 2012-01-30 21:37
o siaubas, geriau net neskaityti tokiu dalyku, nes niekada nesinores gimdyti
2012-01-30 17:30
patyriau. Teko gaivinti.
Ačiū dievui, 2012-01-30 13:30
Neteko patirt. Plaukai šiaušiasi vien pagalvojus

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai