Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? II dalis

Gimdymo baimė yra visiškai įprastas reiškinys, ypatingai toms moterims, kurios laukiasi pirmojo vaikelio. Pirmoje straipsnio dalyje mes jau apžvelgėme kelias pagrindines gimdymo baimės priežastis ir patarėme, kaip su jomis susidoroti. Štai dar keli naudingi patarimai:

5 būdas. Būsimai mamytei kur kas lengviau susidoroti su nerimu ir baime, jei ji jaučia artimųjų, ypatingai savo vyro palaikymą. Nelaikyk savo nuogąstavimų savyje, kalbėk apie juos garsiai: iš anksto aptark, kas tave neramina, ko tu tikiesi ir ko lauki iš artimųjų. Kartais tai, kas atrodo elementaru tau, gali atrodyti visiškai nesuprantama kitiems žmonėms, todėl iš anksto aptarkite visą gimdymo eigą. Gal tu tikiesi, kad artėjant gimdymo laikotarpiui, tavo vyras visuomet bus šalia, gal pageidauji, kad gimdymo metu jis laikytų tave už rankos arba atvirkščiai, leistų tau būti vienai. Tokius paprastus, tačiau labai svarbius dalykus reikėtų išsiaiškinti dar prieš gimdymą, kad nekiltų jokių nesusipratimų.

Visai nesvarbu, kokį vaidmenį vaikučio auginime ketina vaidinti tavo vyras, parengiamuosiuose kursuose jam tikrai derėtų sudalyvauti. Kai kurie vyrai laikosi nuomonės, kad kursuose jiems ne vieta, nes gimdys juk ne jie, o tu. Tačiau tau tikrai norėsis, kad vyras tave suprastų ir visokeriopai palaikytų, o kursų metu įgytos žinios tam tikrai pravers. Todėl neturėtum drovėtis paprašyti vyro lankyti kursus kartu su tavimi. Juk tai toks nedidelis darbelis palyginti su tuo, ką teks iškęsti tau pačiai. Be to, jei gimdyme ketina dalyvauti ir vyras, toks pasiruošimas jam tiesiog būtinas.

6 būdas. Tikriausiai žinai, kad reguliuodama savo nuotaiką, gali viena ar kita linkme pakreipti ir visus įvykius. Tai yra mąstydama pozityviai ir būdama geros nuotaikos, kur kas lengviau susidoroji su visomis iškilusiomis problemomis, todėl prieš gimdymą turėtum sukaupti visas gerąsias emocijas ir pamiršti viską, kas kelia tau nerimą. Svarbiausia – negalvoti apie įvairiausias baisias istorijas, kurių tikriausiai spėjai prisiklausyti iš pažįstamų moterų ir prisiskaityti internete. Tavo tikslas – pagimdyti sveiką kūdikėlį, todėl būtent apie savo mažylį ir turėtum galvoti.

2 psl. »

Komentarai

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai