Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? I dalis

Jei laukiesi pirmojo vaikelio, tave tikriausiai kamuoja gimdymo baimė. Nieko nuostabaus, juk bet koks pirmas kartas visuomet kelia nerimą ir baugina. Norėtume pasakyti, kad nėra ko bijoti, bet puikiai žinome, kad tai nepadės ir baimės lengvai atsikratyti tikrai nepavyks. Vis dėl to gali šiek tiek ją sumažinti. Kaip? Štai keli mūsų patarimai tau:

1 būdas. Tave tikriausiai gąsdina nežinomybė. Kuo daugiau sužinosi apie tai, kaip prasideda gimdymai,  kas vyksta jų eigoje, kokius pojūčius gali pajusti – tuo labiau pasitikėsi savimi ir mažiau bijosi. Laimei – šiais laikais literatūros gimdymo tema yra tikrai labai daug, o ir draugių ar tiesiog pažįstamų moterų patirtis šiuo atveju gali labai pagelbėti.

Bene išsamiausią informaciją apie visas gimdymo subtilybes gali gauti pasirengimo gimdymui kursuose. Juose bus kalbama ne tik apie fizinį pasirengimą, bet ir apie psichologinius pokyčius bei emocines permainas. Kai kurios moterys prieš gimdymą pasižiūri realaus gimdymo vaizdo įrašą. Tačiau tai padeda tikrai ne visoms.

2 būdas. Dažniausiai gimdymo baimė yra paprasčiausio skausmo baimė. Kai kurios būsimos mamytės taip išsigąsta skausmo, kad iš anksto prašo gydytojų duoti joms nuskausminamųjų. Taip, medikai iš tiesų gali palengvinti gimdymo kančias, tačiau visiškai jų nuslopinti tikrai nepavyks, o skausmas vienaip ar kitaip buvo, yra ir bus viena iš sudedamųjų gimdymo dalių. Kodėl skausmas gimdymo metu toks svarbus? Todėl, kad tik jo dėka galima suprasti, kokiame gimdymo etape šiuo metu randiesi: kuo dažnesni ir stipresni sąrėmiai, tuo arčiau ta minutė, kai pagaliau išvysi savo kūdikėlį.

Pagrindinis tavo uždavinys – iš anksto nusiteikti, kad su skausmu nereikia kovoti, jį reikia priimti ir išgyventi. Kitaip tariant – skausmas ateis ir praeis, o sutaupytos jėgos ir emocinė tvirtybė tau tikrai pravers gimdant. Gimdyvių kursuose tu sužinosi kaip tinkamai kvėpuoti, kaip išmokti atsipalaiduoti ir bent šiek tiek palengvinti savo dalią.

2 psl. »

Komentarai

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai