Geriausi produktai ir receptai vaikučių imuniteto stiprinimui

Pagerinti sveikatą ir sustiprinti vaiko imunitetą padeda vitaminai ir mineralinės medžiagos. Geriausia būtų, kad atžala jų gautų su maistu – natūraliais vaisiais ir daržovėmis, o ne su vitaminų kompleksais („natūralūs“ vitaminai įsisavinami geriau).
 
Naudingiausi produktai imuniteto stiprinimui
 
Pienas. Turi baltymų, riebalų, angliavandenių ir mineralinių medžiagų. Tik nesiūlykite labai riebaus pieno – užtenka 1,5-2,5 % riebumo.
 
Kefyras ir jogurtas. Šiuose produktuose yra probiotikų (gyvųjų bakterijų), palaikančių žarnyno mikroflorą ir stiprinančių imunitetą. Duoti kefyro vaikams galima nuo 8 mėnesio, o jogurto – nuo 1,5 metų.
 
Obuoliai. Daro teigiamą įtaką žarnyno mikroflorai, gerina virškinimą. Naudinga valgyti visus metus, tačiau sausį šie vaisiai vitaminų turi mažiausiai. Rekomenduojama duoti sergant gripu, peršalus, po ligų, išsekus, sergant anemija.
 
Morkos. Pasižymi gana stipriomis vaistinėmis savybėmis: didina organizmo atsparumą virusams, padeda nuo anemijos ir bendro silpnumo. Turi beta-karotino, reikalingo geram regėjimui.
 
Medus. Ne tik mėgstamas vaikų, bet ir labai naudingas produktas, stiprinantis imuninę sistemą. Jis padeda nuo peršalimo, daro teigiamą poveikį kraujotakos sistemai, tačiau duoti jo reikia atsargiai ir po nedaug, kadangi tai – gana stiprus alergenas. Kai renkate medų vaikui, pirmenybę teikite liepų arba grikių medui. Maišykite į arbatą po 1 arbatinį šaukštelį  porą kartų per savaitę.
 
Burokėliai. Ši daržovė – gera anemijos profilaktikos priemonė, be to, slopina uždegimus, gerina nervų sistemos veiklą. Na, o nedidelė salotų su burokėliais porcija padės pagerinti mažojo nevalgiuko apetitą.
 
Petražolės. Užtenka vos vieno arbatinio šaukštelio šių smulkintų žalumynų per parą, kad vaikas gautų visos dienos vitaminų ir mineralinių medžiagų normą. Kadangi petražolės turi beveik visų vitaminų, kalcio, geležies, kalio ir fosforo, jos gerai padeda nuo peršalimo ir gripo. Maišykite petražolių lapelius į sriubas, daržovių tyreles ir troškinius – tai ne tik skanu, bet ir naudinga.
 
Jūros žuvis. Tai – pagrindinis nesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis, teigiamai veikiantis smegenų ir nervų sistemos veiklą, be to, stiprinantis imunitetą.
 
Kalakutiena. Pati naudingiausia dietinė mėsytė, ypač rekomenduojama tiems, kurie linkę į alergijas. Ji turi daug baltymų, B grupės vitaminų, geležies, cinko ir magnio, stiprina organizmo apsaugines jėgas ir yra gera anemijos profilaktikos priemonė.
 
Svogūnai ir česnakai. Turi fitoncidų, kurie naikina bakterijas ir stiprina imunitetą.
 
Žiedadulkės. Puikiai stiprina imunitetą. Vartoti reikėtų po 1 arbatinį šaukštelį rytais ir vakarais. Tačiau jeigu vaikas alergiškas bičių produktams, šios priemonės teks atsisakyti.
 
Kvietinė košė. Turi daug mineralinių medžiagų ir vitaminų, lengvai virškinama, gerina virškinimą. Pastaba: jeigu mažylis alergiškas gliutenui, tokios košės vaikui duoti negalima.
 
Liaudies medicinos patarimai
 
Nors gyvename XXI amžiuje, liaudies medicinos patarimai nepraranda savo aktualumo: mes ir toliau duodame mažiesiems ligoniukams pieno su medumi, kad jie greičiau pasveiktų, dedame į arbatą citrinos ir pan. Ką dar galima patarti?
 
Šviežių abrikosų ir razinų kompotas. Puikus receptas vasarai. Reikia: 1 kg  abrikosų, 2 šaukštų razinų ir 5 l vandens. Nesaldų kompotą vaikui galima gerti vietoj vandens.
 
Ridikų ir morkų sultys. Morkų ir ridikų sultys naudingos ir pačios savaime, tačiau jeigu norite, kad jos būtų skanesnės ir naudingesnės, į pusę stiklinės morkų ir ridikų sulčių įmaišykite šaukštuką medaus ir kelis lašus citrinos sulčių. Rezultatas vaikui greičiausiai patiks.
 
Alavijų ir medaus gėrimas. 250 g medaus sumaišykite su 150 ml šviežių alavijų sulčių ir 5-6 citrinų sultimis. Palaikykite šaldytuve porą valandų, duokite vaikui po arbatinį šaukštelį per dieną. Apmaudu, tačiau skonis nėra labai malonus.
 
Erškėtuogių nuoviras (arbata). Galima gerti vietoje įprastos arbatos, arba maišyti uogų į kitas arbatas. Ne tik stiprina imunitetą, bet ir užkerta kelią inkstų ligoms.
 
Džiovintų šermukšnių nuoviras. Šaukštą džiovintų uogų užpilkite stikline vandens ir pavirkite ant silpnos ugnies 10 minučių. Palaikykite 3-4 valandas, kad pritrauktų (dar geriau – per naktį). Vyresniems nei 12 metų vaikams ir suaugusiesiems galima vartoti po 50-100 ml 3 kartus per dieną prieš valgį. Mažesniems vaikams galima duoti po 1-2 arbatinius šaukštelius 3 kartus per dieną. Lygiai taip pat galima ruošti erškėtuogių, spanguolių, gudobelių nuovirą.
 
Būkite sveiki!

Komentarai

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai