Tarp mamos ir žmonos vaidmens

Wavebreak Media Ltd./Corbis nuotr.

Natūralu, kad pirmosiomis savaitėmis po kūdikio gimimo, apie geros žmonos pareigas tu tikriausiai net nepagalvosi, juk dabar namuose atsirado tiek daug naujos veiklos... Mažylį reikia reguliariai maitinti, migdyti, keisti sauskelnes... O dar visi kiti buitiniai rūpesčiai. Nieko baisaus, prie pasikeitusių aplinkybių neilgai trukus priprasi ir greičiausiai tik tuomet prisiminsi, kad šalia tavęs yra mylintis vyras, kuriam taip pat reikia dėmesio, meilės ir švelnumo.

Nemaža dalis moterų po gimdymo susiduria su netikėta problema: idealios mamos vaidmuo užgožia idealios žmonos vaidmenį: vyras jaučiasi nuskriaustas, tu jautiesi vieniša, nes vyras tavęs nesupranta... Trumpai tariant, atsiduri užburtame rate, kuris po truputėlį griauna tavo šeimą. Ką daryti?

Tas nepakeliamas nuovargis...

Tokia laimė, kuomet vaikelis ramiai miega, puikiai valgo ir beveik neverkia – pasitaiko tik labai retais atvejais, todėl tikrai nesistebėsime, jei po gimdymo tapsi viena iš tų “nuolatos pavargusių” mamyčių. Savaime suprantama, kad nuovargis skatina irzlumą, o būnant suirzus apie jokį intymumą tikrai nesinori galvoti. Tačiau atsakyk sau sąžiningai: ar dėl šio nuovargio iš dalies nesi kalta pati?

Nors visuomenėje priimta moterį laikyti silpnąja lytimi, drįstume tam prieštarauti. Juk dažniausiai ant savo pečių susikrauname viską, ką tik įmanoma. Dirbame, prižiūrime visus namų kampus, auginame vaikučius, apšokinėjame savo mylimuosius... sąrašas gali būti begalinis. Ir svarbiausia – mes niekuomet nesiskundžiame. Ar tu taip pat priklausai šio tipažo moterims? Tuomet neturėtum stebėtis, jei tavo mylimas vyras nesupras, kaip jautiesi. Nepamiršk, kad vyras tavo minčių neskaito, taigi kol pati garsiai nepasakysi “Brangusis, aš jaučiuosi visiškai išsekusi” - jis netaps nei tavo guodėju, nei atrama.

Ką turėtum daryti, jei nuovargis neleidžia tau bent šiek tiek laiko per parą pabūti moterimi, o ne vien gera mama?

  • Atvirai pasikalbėk su vyru: pasakyk, kas tave labiausiai vargina ir kokios pagalbos tu iš jo tikiesi.
  • Paprašyk vyro, kad bent dalį laiko vaikutį prižiūrėtų jis, kad galėtum išeiti ir tiesiog pabūti su savimi, be mažylio verksmo ir buitinių rūpesčių.
  • Bent kartą per savaitę palik vaikutį savo tėvams ar kitiems artimiesiems, ir nuveikite ką nors kartu su vyru. Geriausia – ne namų aplinkoje.

2 psl. »

Komentarai (2)

vaida 2014-01-24 18:48
reikia ir vyriu dėmesio paskui sako kad vyras nuėjo pas kita švelnumo paieškoti jei atciras laiko auginti vaikus tai ir vyrui atciras dėmesio tiesiog jūs šeima ir šeima turi rūpintis abu
Jurga 2012-02-13 15:42
As turiu 4 vaikus su vyru pabuname kartu kai vaikai uzmiega, patikėkit pokalbis su mylimuoju apie bet ką tikrai suartina

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai