Dviese už vairo

Nėštumas, kaip tikriausiai dažnai girdi, yra ne liga, o nuostabus moters gyvenimo periodas, todėl visiškai natūralu, kad daugelis būsimųjų mamyčių nenori keisti įprastos dienotvarkės. Tas pats pasakytina ir apie vairavimą. Juk kelionės automobiliu turi begales privalumų, tad kodėl nėštukė turėtų persėsti į viešąjį transportą?

Pasvėrus visus „už“ ir „prieš“, tampa aišku, kad viskas yra labai individualu. Nėštumo pradžioje daugelį moterų kankina toksikozė – jas pykina, joms svaigsta galva, jos greičiau pavargsta ir net alpsta. Tokie yra pirmojo trimestro „džiaugsmai“. Būtent dėl to gydytojai nerekomenduoja nėštukėms sėsti už vairo, jeigu šalia nėra lydinčio asmens.

Jeigu vairuodama pajutai, kad kažkas ne taip, tuoj pat sustok pailsėti. Su savimi visada turėk butelį švaraus geriamojo vandens, kad prireikus galėtum atsigerti ar nusiprausti, taip pat – pakelį krekerių arba obuolį (padės papildyti jėgų atsargas).

Nėštumo periodu pilvo organai pasislenka, kad užtektų vietos augančiam mažyliui. Gimda kasdien vis didesnė, todėl ima vis labiau spausti stuburą. Visa tai dažniausiai baigiasi stipriais strėnų skausmais. Jeigu iki nėštumo turėjai bėdų dėl osteochondrozės, nugaros problemų išvengti greičiausiai nepavyks, ypač tuo atveju, jeigu už vairo praleidi daugiau nei po 3 valandas per dieną. Būtinai pradėk lankyti baseiną – plaukiojimas padės sumažinti pavargusios nugaros raumenų įtampą. Daugeliui jaunų mamyčių padeda specialūs masažiniai kilimėliai, tvirtinami ant vairuotojo sėdynės. Jeigu matai, kad kažkas vyksta ne pagal planą, kad pasijutai blogai, sustok nieko nelaukdama. Automobilį stabdyk lėtai, kad kas nors nestuktelėtų iš galo.

2 psl. »

Komentarai

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai