Dviejų vaikų mama A. Jasaitytė-Čeburiak: „Niekada nesilaikiau dietų“

Pagrindinėje nuotraukoje: Vlada Musvydaitė ir A. Jasaitytė-Čeburiak

Buvęs modelis, psichologė, du mažylius auginanti Aistė Jasaitytė-Čeburiak, kalbėdama apie sveiką gyvenseną, siūlo į tai pažvelgti plačiau. Nepriekaištinga išvaizda žavinti moteris pataria nepulti į kraštutinumus.

Aistei dažnai tenka padėti mitybos sutrikimų kamuojamiems įvairaus amžiaus žmonėms, tad jos sukaupta patirtis leidžia daryti išvadas apie esminius sveikos gyvensenos principus. „Svarbiausia – savęs neversti ir nemėginti nieko daryti per prievartą. Pirmiau siūlyčiau labiau įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus, įsisąmoninti savo jausmus, – patarimus laidos „Mitybos balansas“ žiūrovams patarimus dalina A. Jasaitytė. – Pavyzdžiui, dažnai sakoma, kad žmonės valgymu bando malšinti stresą. Tokiu atveju derėtų pagalvoti, kas dar, be maisto, galėtų mus nuraminti.“

Paklausta, ar pačiai yra tekę laikytis dietų, daug metų mados ir grožio industrijoje dirbusi moteris užtikrina, kad ne. Ji teigia prie stalo niekada savęs nevaržanti, bet ir nepiktnaudžiaujanti. Pasak pašnekovės, kai nepersivalgai, neprireikia sukti galvos dėl suvartotų kalorijų.

„Argi atrodau panaši į tą, kuriai reikėtų laikytis dietos? Nemanau. Aš tikrai neturiu antsvorio, pagal kūno masės indeksą atitinku visas normas ir man nereikia jokių dietų. Su antsvoriu nereikėtų tiesiog kovoti, nes ta kova nieko gero neduoda. Manau, kad žmogui labiau reikia dirbti su savimi“, – įsitikinusi A. Jasaitytė.

Tiesa, mitybos „nuodėmės“ nesvetimos ir jai. Pašnekovei retsykiais tenka paragauti greitojo maisto, tačiau ir čia, anot jos, svarbiausia yra saikas. Prie pietų stalo su laidos vedėja Vlada Musvydaite apie savo mitybos ypatumus atvirai pasakojusi Aistė pakluso pagrindinei „Mitybos balanso“ taisyklei – sudeginti suvartotas kalorijas. Sporto klube moterų laukė staigmena – beveik valandos trukmės kūno dizaino treniruotė.Laidos kūrybinė grupė tęsia tradiciją užsukti į „Mitybos balanso“ svečių namus – jie pravėrė ir Aistės šaldytuvo duris. Jame nemažai vietos užima naminės uogienės, kurias Aistei ruošti padeda močiutė. Lietuvos sporto universiteto mitybos specialistas Artūras Sujeta nepraleido pro akis ir kitų saldžių desertų. Dietologas pataria ledus ar kitus saldumynus valgyti saikingai, mat jie suteikia energijos, tačiau nepasižymi naudingomis maistinėmis medžiagomis.

Tarp visų produktų pasigesta daržovių. Šeimininkė užtikrino su šeima jų vartojanti daug ir dažnai, bet mėgstanti žalumynus nuolat pirkti bei ruošti šviežius, todėl šaldytuve jie ilgai neužsibūna.

Laidos konsultantas taip pat atskleidžia, kaip sveikai maitinantis sumažinti kūno masę. Čia itin svarbūs alkį malšinantys ir sotumo jausmą suteikiantys produktai. A. Sujeta išskyrė avižas, juodąjį šokoladą ir imbierą.

Komentarai

Žmonės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai