Druska vaikų mityboje

Druska -  įprastas prieskonis suaugusio žmogaus mityboje. Pripažinkime, jei ne ji – valgomas maistas tikrai nebūtų toks skanus. Tačiau jei kalbame apie vaikų mitybą, reikėtų žinoti keletą druskos vartojimo taisyklių.

Iki vienerių metukų vaiko virškinamas traktas dar nėra pilnai susiformavęs, todėl druskos ir kitų prieskonių naudojimas gali turėti neigiamą poveikį. Negana to, prieskoniai gali sukelti ir alergines reakcijas.

Žinoma, tai nereiškia, kad druskos ir kitų prieskonių reikia visiškai atsisakyti, nes jie taip pat atlieka ir gerą darbą, pavyzdžiui, padeda išsiskirti skrandžio sultims, sukelia apetitą, pagerina virškinimą.

Druska ne tik suteikia malonesnį maisto skonį, bet tuo pačiu ir aprūpina organizmą svarbiais mineraliniai komponentais, pavyzdžiui, natriu ir chloru. Todėl žmonės, nuolatos valgantys nesūdytą maistą, gali turėti rimtų problemų. Natrio ir chloro trūkumas gali sukelti galvos svaigimą, nuovargį, alpimą ar net traukulius.

Tačiau druskos perteklius organizmą veikia taip pat neigiamai. Jis tampa per didelio inkstų apkrovimo priežastimi, sutrikdo širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, skatina medžiagų apykaitos sutrikimus, padidina centrinės nervų sistemos jautrumą.

Taigi kokiais kiekiais reikėtų naudoti druską vaikų mityboje? Visų pirma reikėtų atsižvelgti į vaiko fizinį aktyvumą, sveikatą, o taip pat ir klimato sąlygas, kuriose vaikas auga. Dauguma pediatrų pataria nesūdyti maisto, kuris duodamas vaikams iki vienerių metų amžiaus.

Tokio amžiaus vaikų organizmas per parą laiko reikalauja 0.2-0.35 gramų mineralų. Suaugusiam žmogui druskos reikia 5 gramų per dieną. Visus reikiamus komponentus tokiame amžiuje vaikas gauna kartu su mėsa, daržovėmis ir kitais maisto produktais. O štai vyresniems nei 1 metų vaikučiams druskos poreikis išauga iki 0.5 gramų per parą, taigi maistą galima šiek tiek pagardinti druskyte.

2 psl. »

Komentarai (7)

Ona 2022-11-17 19:37
Nuo kada konservuotas buteliukuos maistas yra geriau negu mamos pagamintas .Jai taip mokinat jaunas mamas įdomu kiek premijinių gaunat iš firmų ,kurios pardavinėja konservuotus produktus kūdikiams.Kažin iškur pasvaikus dabar tiek alergijų ,astmų,jai taip sveikai mokinat auginti,tikrai ne nuo druskos žiupsnelio.
Ona 2022-11-17 19:29
Kokiais tirymais buvo pagįsta ,kad kūdikiui negalima į maistą dėti druskos .Aš manau sūraus ir persūdyto maisto tai gal ir negalima duoti,bet šiek jį paskaninti galima. N
nesvarbu 2012-12-16 15:03
na reiketu mazau naudoti druska o,cukru tai galima panaudoti biski kad butu biski saldus,
Nesvarbu 2012-05-31 16:48
ca tai gerau negalvok apie tai ka dadar sakai tai jeigu vaikas togul valgo bet nors pati idek šiektiek druska o,nedaug koki 50kg druska idek nors truputi kad nepakienktu,
Lauryna 2012-05-04 12:11
nepakenks, bet reikia tik protingais kiekiais duot, o ne taip, kaip suagusiajam
Toma 2012-05-04 09:41
Patiems mažiausiems druskos duoti nereikia iš viso
ca 2012-05-03 22:20
net nezinau, gal as bloga mama, bet mano vaikas valgo ta pati ka ir as. Taigi ir druskos gauna tiek pat

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai