Devyni mėnesiai saldaus laukimo

Kai kurių žmonių gyvenime, atrodo, viskas eina kaip per sviestą: jie mėgsta kurti planus, nesiima net ir menkiausių darbelių visko gerai neapsvarstę. Jie numato, kokių problemų gali kilti, randa atsakymus į galimus klausimus, apsidraudžia nuo nesėkmių ir tik tada pradeda veikti. Tačiau tokių žmonių nėra daug. Nors dauguma iš mūsų vengia pulti į kraštutinumus, kad po to netektų įveikti netikėtai iškilusių kliūčių, tačiau dažniausiai apie detales per daug nesusimąstome.

Visa tai tinka ir kalbant apie šeimą. Paprastai tariant, moterys kiek spontaniškai priima sprendimą gimdyti vaikutį arba darytis abortą. Geriausia, ką daugelis iš mūsų spėja iki tol padaryti – tai išsitirti, ar nesergame lėtinėmis ligomis, kurios galėtų apsunkinti nėštumą. Jeigu tokių neaptinkama, visi devyni mėnesiai įsivaizduojami kaip ilga graži pasaka, nekantriai laukiama mažojo stebuklo atėjimo į šį pasaulį. Būsimosios mamytės pamiršta, kad nepaisant mylimo vyro ir artimųjų pastangų apsaugoti nuo ligų, kartais nėštukės vis dėlto suserga.

Štai tada neišvengiamai kyla klausimas: gerti vaistus ar geriau vis dėlto pakentėti ir surizikuoti savo ir vaiko sveikata? Pagrindinė rizika kyla dėl to, kad greitai besidauginančios vaisiaus ląstelės yra labai jautrios įvairiems išorės veiksniams. Nedidelis jų vystymosi sutrikdymas, ypač pirmuoju nėštumo trimestru, gali baigti rimtais įgimtais būsimojo vaikučio organų vystymosi defektais. Dar niekas neišrado vaistų, kurie neprasiskverbtų per placentą ir visiškai neveiktų vystymosi proceso. Tai nebūtinai reiškia, kad vaikutis bus išsigimęs, tačiau sutrikimų greičiausiai bus. Kaip vienas ar kitas preparatas paveiks mažylį, numatyti negali nei nėštukė, nei jos draugės ir artimieji.

2 psl. »

Komentarai (5)

Vaiva 2011-12-09 16:46
Vaistai pavojingiausi tik nestumo pradzioje. Veliau rizika gerokai sumazeja nes vaisius jau isitvirtina gimdoje
Man 2011-12-09 14:08
Man taip pat atsirado strijų. Bandžiau kelis kremus bet nepadėjo.
Simona 2011-12-09 11:30
As buvau labai stipriai apsirgusi nestumo metu. Temperatura pakilo iki 39.5 bet stengiaus negerti jokiu vaistu. Kai daktare tai ishgirdo, sake kad taip vaikui pakenksiu kur kas labiau nei pakenktu vaistai
Lidija 2011-12-09 10:30
Gal kas gali rekomenduoti kokį kremą nuo strijų?
Eleonora 2011-12-09 09:14
Manau, kiekviena mamytė stengsis laikytis "aukso viduriuko"

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai