Dažniausios ankstyvo persileidimo priežastys

Robert McDon / Flickr.com nuotr.

Statistikos duomenimis maždaug 15-20% visų nėštumų baigiasi persileidimais. Skaičiai atrodo bauginantys, tačiau dažniausiai persileidimas įvyksta dar tuomet, kai moteris net nenutuokia esanti nėščia. Ir vis dėl to toks nemalonus įvykis gali nutikti ir toms, kurios jau spėjo pamilti ir prisirišti prie savo kūdikėlio. Kiekvienai moteriai persileidimas yra didelis sukrėtimas, todėl šį kartą norime tau atskleisti dažniausiai pasitaikančias ankstyvo persileidimo priežastis. Galbūt tai padės tau labiau apsisaugoti.

Dažniausiai ankstyvas persileidimas įvyksta iki 12 nėštumo savaitės, o priežasčių gali būti pačių įvairiausių. Ne veltui sakoma, kad pirmuosius 3 nėštumo mėnesius šia džiugia žinia geriau nesidalinti su aplinkiniais, nes rizika persileisti yra iš tiesų didelė. Taigi, kas gali nulemti nesėkmingą nėštumo eigą?

Genetiniai sutrikimai. Statistikos duomenimis 73% ankstyvų persileidimų įvyksta būtent dėl genetinių sutrikimų. Įprastai šie genetiniai defektai yra ne paveldimi, o mutuojantys. Įvairūs išoriniai veiksniai daro neigiamą įtaką gemalinėms ląstelėms, o natūralios atrankos būdu išlieka tik stipriausieji, taigi gertai neįsitvirtinęs vaisius tiesiog pašalinamas. Apsisaugoti nuo aplinkos poveikio praktiškai neįmanoma, galima tik šiek tiek sumažinti riziką, stengiantis vengti tam tikrų produktų ar veiklų.

Hormoniniai sutrikimai. Prasta hormonų pusiausvyra taip pat dažnai būna ankstyvo persileidimo priežastimi. Jei persileidimas įvyko būtent dėl hormonų sutrikimų, dažniausiai kaltas būna progesteronas – pagrindinis nėštumo hormonas, užtikrinantis gimdos augimą ir aprūpinimą krauju. Laiku nustačius problemą, gydytojai gali skirti papildomą šio hormono kiekį, taigi nėštumo eigą įmanoma sukontroliuoti. Tačiau neretai persileidimo priežastis slypi per dideliame vyriškų hormonų kiekyje, kurie stabdo estrogenų ir jau minėto progesterono gamybą. Vyriškieji hormonai androgenai yra dažna pasikartojančių persileidimų priežastis.

2 psl. »

Komentarai (12)

Agne 2019-05-29 11:13
Gal zinot kokiu persileidimo budu kad padetu?
Nesvarbu 2018-12-24 17:20
Aš tai pat patyriau persileidima nors nežinojau kad laukiuosi man pasakė gyditoja kai pas ją nuvykau ar dareisi išvalyma sakiau kad aš nesidariau tokio dalyko ir man daktarė sako tada tu persileidai nes dar buvo leliuko žymelių o kai pasakiau vaikinui jis net nepatikėjo kad buvau nėščia. Dabar viską išgyvenu viena
Galbūt. 2016-12-19 13:19
Paskaičiau straipsnį. Viskas kaip ir logiška: mityba,jokių žalingų įpročių,fizinė Veikla minimalesnė nei minimali. O ką daryti tuo atveju,kai tos fizinės veiklos išvengti neįmanoma,o ir stresas-neaplenkiantis veiksnys?...nėštumas dar tik 8 savaitės,kuris gydytojo neregistruojamas, tai ir apribojimų jokių negauta,o persileidimas dėl tų pačių pastarųjų priežasčių apturėtas ir tai kelia tik dar didesnį stresą...
didi 2015-04-03 21:00
gigi labai tikiusi kad persigalvosi jeigu vyras šale ar vaikinas ir bent bus kažkokios pajamos nesidaryk... Gailėsies visą gyvenimą.. O jeigu vėliau negalėsi vaikų turėt prakeiksi save visam..
gigi 2014-08-17 18:05
oj merginos as db parasysiu tj jus mane siuksle palaikysit bet as pastojus ir kai paskaitau tokius komentarus man taip skaudu nes ketinu darytis valyma...
ieva 2014-06-09 17:23
As ir isgyvenu jau 3 persileidima... labai tikejausi kad viskas bus gerai, bet ivyko tai ko labai bijojau... jau turejo prasideti 8 niestumo savaite, pasirode kraujas iskart puoliau skambinti gyditojai. Nuvykau uz dveju valandu po skambucio, padare skana ir pasake kad nemato sirdutes... ir atrodo kad mazylis nustojo augti 6 niestumo savaite. Nzn ka daryti kiek kartu kriepiausi pas gyditojus klausdama kodel man taip vyksta atsako kad nezino. Gal kad yra taip buve? Ar yra galimybiu?
goda 2012-11-27 11:34
Man irgi pries 2 savites ivyko persileidimas...Isgyvenau ,tai 4 persileidimas ,bet as turejau gimdyma . Tiesiog pries planuojant nestuma butinbai pastiprinkyte organizma ,vitaminai sveikas maistas ir t.t. Tai labai svarbu! Man tai buvo neplanuotas nestumas ir as nezinojau ,kad laukiuosiu ,geriau antibiotikus ir stresu turejau .Viskas bus gerai :)
Lala 2012-10-18 21:08
Siuo metu taip pat isgyvenu persileidima. Tai istikruju skaudus dalykas. Galvojau per anksti,kai suzinojau,kad laukiuosi, vyras kaip tik teigiamai palaike ir skatino. Kazkaip ir spejau susigyventi su viskuo. Per velu, persileidimas ivyko, nors jokio sunkumu nekilnojau, dirbu ramu darba, netenka nei nieko nesioti, nei ka. Stresiniu situaciju taip pat nebuvo, tiesiog motina Gamta gal dar nenorejo. Ir vaisius silpnas buvo. Taciau persileidimas yra skausminga ir sirdziai.
Mi 2012-10-18 14:05
as siuo metu isgyvenu persileidima. tai butu buves antras vaikas. su pirmu jokiu bedu neturejau. nemanau kad persileidau del sunkiu svoriu (dukra, maistas is parduotuves ir pan), tiesiog tikriausiai vaisius buvo nestiprus...
garbanele 2012-03-09 01:27
cia priklauso nuo kiekvieno organizmo, as iki 2 mensiu nezinojau kad buvau nescia, ir dirbau rstorane, kur reikedavo ir stalus stumdyti ir keds nesioti, ir vistiek nepersileidau. taip kad kartais ir nieko nedarydama gali persileisti, priklauso nuo moters ir nuo motules gamtos.

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai