„Pampers“ pataria: per anksti gimę kūdikiai yra labai trapūs, jų organai ir organų sistemos dar nėra brandžios, todėl ankstukai susiduria su plačiu sveikatos problemų spektru. Ankstukus auginantiems tėveliams svarbu žinoti apie dažniausiai pasitaikančias ligas ir sutrikimus, imtis visų prevencijos ir terapijos priemonių, o vaikeliui susirgus, atpažinti simptomus ir nedelsiant pradėti gydymą.
Sveikatos problemos su kuriomis susiduria ankstukai yra susijusios su vaikelio išnešiotumu, t.y. kuo anksčiau kūdikis gimsta, tuo daugiau bėdų jis turi ir tuo mažesnė išgyvenimo tikimybė. Ir atvirkščiai, savaitė ar vos kelios papildomos dienos mamos pilvelyje labai sustiprina vaiką ir suteikia daugiau vilties išgyventi bei gyventi pilnavertį gyvenimą.
Dažniausiai ankstukai susiduria su šiais sveikatos sutrikimais ir ligomis:
Naujagimių kvėpavimo sutrikimo sindromas (KSS). Nėščiajai, kuriai pasireiškia priešlaikinio gimdymo simptomai, gali būti skiriami gimdymą nuslopinantys vaistai ir steroidiniai preparatai, padedantys subrandinti vaisiaus plaučius. Net jeigu šį gydymą spėjama pritaikyti, dauguma ankstukų gimsta turėdami nebrandžius plaučius ir susiduria su įvairiomis kvėpavimo problemomis. Ankstukams kvėpuoti padeda deguonies kaukė arba nosies kaniulės (vamzdelis su kištukais į šnerves), gali būti naudojamas intubacinis vamzdelis. Įvertinus ankstuko išnešiotumą, svorį, sveikatos būklę skiriami įvairūs vaistai ir preparatai.
Respiracinis sincitinis virusas (RSV). Daugiau, nei 95% vaikų iki 2 metų amžiaus užsikrečia šiuo virusu, tačiau jis ypač pavojingas ankstukams. Šis virusas sukelia viršutinių kvėpavimo takų susirgimus - slogą, kosulį, o ankstukams - bronchiolitą ir pneumoniją (plaučių uždegimą). RSV užsikrėtusius ankstukus beveik visuomet tenka gydyti ligoninėje. Lietuvoje nuo 2006 metų yra taikoma RSV profilaktikos monokloniniais antikūnais programa, dėl dalyvavimo joje reikėtų pasitarti su vaikelį prižiūrinčiais gydytojais. Siekiant išvengti RSV (ir kitų infekcijų) taip pat svarbu vengti lankytis žmonių susibūrimo vietose; saugoti vaiką nuo cigarečių dūmų, nerūkyti jo aplinkoje; žindyti kūdikį motinos pienu, nes su juo gaunama nuo infekcijų apsaugančių antikūnų; ypatingai rūpintis higiena: labai dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas, jokiu būdu neliesti kūdikio nenusiplovus rankų, dažnai keisti rankšluosčius, patalynę, rūbelius, dažnai valyti ir vėdinti namus.
Kitos infekcijos. Ankstukai, dėl silpno imuniteto ir nebrandžių organų bei jų sistemų, yra labai imlūs ne tik RSV, bet ir visoms kitoms infekcijoms. Reikia įdėmiai stebėti vaikelio sveikatos būklę, periodiškai matuoti temperatūrą ir pan., o pastebėjus bet kokius pokyčius, pasikonsultuoti su gydytoju. Nuo kitų infekcijų, kaip ir nuo RSV padeda apsisaugoti tos pačios taisyklės: vengimas lankytis dideliuose žmonių susibūrimuose, žindymas, ypatingas dėmesys savo ir kūdikio higienai bei švariai namų aplinkai.
Sudėtingas maitinimas. Čiulpimo refleksas atsiranda tik 24 nėštumo savaitę, o čiulpimo ir rijimo refleksai bei kvėpavimas susiderina tik 34, todėl sėkmingai, savarankiškai žįsti gali tik 34-35 nėštumo savaitę gimę ankstukai. Mažesnius vaikučius iki kol jie šiek tiek paaugs tenka maitinti pro zondą, mažomis porcijomis (kartais taikomas nepertraukiamas maitinimas, pro zondą nuolat, nepertraukiamai lašinant). Geriausias maistas ankstukui yra jo mamos arba kitos mamos donorės pienas. Jeigu nėra galimybės maitinti motinos pienu, vaikas yra maitinamas specialiu pieno mišiniu.
Retinopatija. Tai per anksti gimusiems naujagimiams būdingas tinklainės kraujagyslių vystymosi sutrikimas, galintis lemti regėjimo suprastėjimą ir net aklumą. Ankstukai dėl retinopatijos pradedami tikrinti dar ligoninėje. Dažnai tinklainė tinkamai subręsta savaime, tačiau kartais prireikia medikamentinio arba chirurginio gydymo - su jo pagalba regėjimą įprastai pavyksta išsaugoti. Nepaisant to, vaikui augant reikia įdėmiai stebėti jo akyčių būklę, periodiškai lankytis pas akių gydytoją.
Klausos problemos. Ankstukai dažniau, nei visiškai išnešioti vaikai turi klausos sutrikimų, prasčiau girdi. Ankstukų klausos problemas gali lemti įvairios infekcijos, klausos nervo pažeidimai, vartoti vaistai. Ankstukams yra atliekami klausos testai (paprastai pirmasis testas yra atliekamas išrašant vaikelį iš ligoninės, tačiau, jeigu vaikas gimė labai mažas, testas gali būti atidėtas vėlesniam laikui). Kartais klausos problemų turėję ankstukai jas išauga, o jeigu taip nenutinka, gydytojai drauge su tėvais sprendžia, kokia pagalba yra reikalinga: klausos sutrikimų turinčiam vaikui gali būti pritaikytas klausos aparatas, kohliarinis implantas, logopedinė pagalba.
Dantų problemos. Pastebėta, kad augantys ankstukai dažniau nei pilnai išnešioti vaikučiai susiduria su įvairiomis dantų ligomis ir problemomis. Jos siejamos su intubacinio vamzdelio naudojimu. Manoma, kad prie gomurio prispaudžiamas vamzdelis jį deformuoja, neigiamai paveikia žandikaulyje glūdinčių dantukų užuomazgas, būtent todėl intubacinis vamzdelis naudojamas tik kraštutiniu atveju. Žalą dantukams taip pat gali padaryti gelta, kai kurie vartoti vaistai. Ankstukų tėveliams reikėtų stebėti vaiko dantukų būklę, pas odontologą pradėti lankytis anksčiau ir tą daryti dažniau.
Atviras arterinis latakas (AAL). Tai širdies yda, kuomet po gimimo užsitraukti turėjusi kraujagyslė lieka atvira. Dėl šios priežasties į plaučius patenka didelis kraujo kiekis ir širdis yra priversta dirbti intensyviau. Šią širdies ydą turinčiam vaikui sunkiau kvėpuoti, jis lėčiau auga, greičiau pavargsta. AAL gydoma chirurginės operacijos metu.
Vėluojanti raida, raidos sutrikimai. Dauguma ankstukų susiduria su įvairiomis raidos problemomis ir sutrikimais, kurių rimtumas priklauso nuo vaikelio neišnešiotumo, sveikatos būklės, buvusių infekcijų ir pan. Ankstukų raida yra vertinama, atsižvelgiant į jų koreguotą amžių. Koreguotas amžius yra skirtumas tarp laiko, kada vaikelis turėjo gimti ir jo gimimo datos, t.y., jeigu ankstukas gimė 5 savaitėmis anksčiau, o dabar jam yra 7 savaitės, jo koreguotas amžius bus 2 savaitės. Koreguotą amžių reikėtų skaičiuoti ir pagal jį vertinti vaiko raidą pirmaisiais gyvenimo metais, nes maždaug per tokį laikotarpį daugelis ankstukų savo raida paveja bendraamžius. Žinoma, kiekviena situacija yra unikali, todėl kai kuriems vaikams ir vėliau prireikia raidos specialistų, logopedų, kineziterapeutų bei kitų gydytojų pagalbos. Itin sudėtingais atvejais pagalbos gali reikėti visą žmogaus gyvenimą.
Dažniausios ankstukų sveikatos bėdos

@ Shutterstock
Kūdikių ir vaikų sveikata
Pirmoji mažylio avalynė: kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį? Vaikas dar tik pradėjo stotis ant kojų, o jūsų galvoje jau sukosi daug klausimų: kada pirkti pirmuosius batus, kaip parinkti dydį, ar reikia arkos atramos, kur ieškoti?
Kartu su internetinės parduotuvės „Le24.lt“ įkūrėja Natalija Pantelejeva suprasime visus pirmosios avalynės pasirinkimo niuansus.
Kartu su internetinės parduotuvės „Le24.lt“ įkūrėja Natalija Pantelejeva suprasime visus pirmosios avalynės pasirinkimo niuansus.
Pažintis su naujagimiu: taisyklės svečiams „Pampers“ pataria: vaikučiai auga taip greitai, tad natūralu, kad norisi kuo skubiau aplankyti gimusį mažylį, tačiau planuojant pirmąjį susitikimą svarbu laikytis mandagumo bei saugumo taisyklių.
Miegas su kūdikiu: pliusai ir minusai „Pampers“ pataria: vieni tėveliai miega kartu su kūdikiu iki kol jis pats pareiškia norą išsikraustyti į savo lovelę, o kiti naujagimį nuo pat pirmųjų dienų pratina miegoti atskirai. Ir tiek pirmuoju, tiek ir antruoju atveju yra pliusų, bet yra ir minusų. Kokie jie?
Vaiko maudynės vonioje: pagrindinės taisyklės „Pampers“ pataria: maudynės didelėje vonioje vaikui gali suteikti daug laimės, tačiau labai svarbu, visų pirma, pasirūpinti komfortu ir saugumu.
Vaikas kramto nagus: kodėl ir ką daryti? „Pampers“ pataria: nagų kramtymas yra nemalonus įprotis, prasidedantis vaikystėje, tačiau neretai lydintis ir paauglius bei suaugusiuosius. Kodėl vaikas kramto nagus ir kaip spręsti šią problemą?
Kaip atskirti gripą nuo peršalimo? „Pampers“ pataria: gripas yra pavojingas dėl didelės komplikacijų, kurios net gali būti mirtinos, rizikos. Labai svarbu mokėti atskirti gripą nuo peršalimo ir susirgus nesigydyti namuose, nelaukti, kol negalavimai praeis savaime, o kreiptis į medikus.
Vaiko žvairumas: kada sunerimti? „Pampers“ pataria: absoliuti dauguma kūdikių žvairuoja ir tai yra normalu, tačiau tėveliams svarbu pastebėti vyresnio vaiko žvairumą ir kuo anksčiau kreiptis į gydytoją.
Kodėl vaikas dažnai serga? „Pampers“ pataria: orams atvėsus padažnėjusios vaikų (ypač lankančių ugdymo įstaigas) ligos yra daugelio tėvelių kasdienybė... Kodėl vos pasveikęs vaikas ir vėl „atkrenta“ ir ką daryti, kad mažylio sveikata būtų stipresnė?
Vaikas prastai miega: kodėl ir ką daryti? „Pampers“ pataria: miegas yra labai svarbus kiekvienam žmogui, o augančiam vaikui tiesiog privalu kokybiškai pailsėti bei pasiruošti naujai dienai. Ką daryti, jeigu vaiko miegą trikdo košmarai, baimės priepuoliai, nenoras miegoti tamsoje arba vieniems?
Kaip rūpintis ankstuku namuose? „Pampers“ pataria: per anksti gimę kūdikiai ligoninėje praleidžia pirmąsias gyvenimo savaites, o kartais net mėnesius. Grįžus namo galima lengviau atsikvėpti, tačiau tėveliams svarbu ir toliau saugoti, rūpintis ir įdėmiai stebėti vaikelio sveikatos būklę.
Kaip padėti ankstuko susilaukusiai šeimai? Susilaukti kūdikio, žinoma, yra didelis džiaugsmas, tačiau ankstuko gimimą lydi daug kitokių emocijų: šokas, stresas, neigimas, pyktis, baimė, pasimetimas... 26 nėštumo savaitę dvynukus pagimdžiusi asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė dalinasi patirtimi ir patarimais, kaip palengvinti ankstukų ir jų šeimų kovą už gyvenimą - kiekvienas iš mūsų galime padėti!
Pirkdami „Pampers“ sauskelnes paremiate pačius mažiausius Lietuvoje kasmet daugiau nei 1500 kūdikių gimsta anksčiau laiko – 22–36 nėštumo savaitę. Pasaulis yra per didelis trapiems mažyliams - net toks nuo kūdikystės neatsiejamas dalykas kaip sauskelnės yra iššūkis. „Pampers“ drauge su prekybos tinklu „Maxima“ skelbia akciją, kurios metu nuo kiekvienos įsigytos sauskelnių „Pampers“ pakuotės, vienerios, specialiai neišnešiotiems kūdikiams sukurtos sauskelnės bus padovanotos mažiesiems kovotojams.
Kiek svorio turi priaugti kūdikis? „Pampers“ pataria: augantis naujagimio ir kūdikio svoris yra puikus ženklas, parodantis, kad vaikelis yra sveikas, gauna pakankamai maisto bei gerai vystosi. Žinoma, kūdikio svorio prieaugis yra labai individualus, tačiau tėvams naudinga žinoti vidurkius, galimas svorio netekimo (arba didesnio nei įprasta prieaugio) priežastis bei mokėti tinkamai pasverti kūdikį.
Kodėl vaikams reikia vitamino D ir kur jo gauti? „Pampers“ pataria: vitaminas D, visų pirma, užtikrina normalų stiprių kaulų ir dantų vystymąsi, todėl jis itin svarbus vaikams. Deja, jo trūkumas yra labai dažna problema, tad tėveliams reikėtų atkreipti į ją dėmesį ir užtikrinti, kad vaikai būtų aprūpinti šiuo svarbiu vitaminu.
Vaikas serga: kada būtina kviesti greitąją pagalbą? „Pampers“ pataria: susirgus vaikui, žinoma, reikia kreiptis į medikus, tačiau, kada negalima delsti nė akimirkos ir būtina iškart kviesti greitąją pagalbą?
Vaikas bijo gydytojų: ką daryti? „Pampers“ pataria: gydytojų baimė kamuoja dažną vaiką, tačiau tai ne priežastis nekreipti į ją dėmesio. Tėveliams svarbu išsiaiškinti šios baimės priežastis ir padėti vaikui ją įveikti, kad nenoras lankytis pas gydytojus nebūtų viso gyvenimo palydovu.
Vaikas nenori valytis dantų. Ką daryti? „Pampers“ pataria: tinkamus higienos įgūdžius ir įpročius būtina ugdyti nuo pat mažens, o jeigu vaikas spyriojasi, siūlome pasinaudoti keliomis gudrybėmis...
Kaip nustatyti vaiko ligą iš kosulio? „Pampers“ pataria: kosulys - vienas pirmųjų daugelio ligų simptomų, tad svarbu mokėti jį atskirti ir nustatyti diagnozę.
Vaikas naktį šlapinasi į lovą: kodėl ir ką daryti? „Pampers“ pataria: nereikėtų ignoruoti vyresnio nei 5-erių metų amžiaus vaiko naktinio šlapinimosi į lovą. Pykti ir barti taip pat negalima, o išsiaiškinti priežastis ir padėti vaikui - tiesiog būtina!
Kaip atpažinti meningokokinę infekciją? Stiklinės testas „Pampers“ pataria: sveikatai ir gyvybei pavojinga meningokokine infekcija dažniausiai serga vaikai iki 5-erių metų, tad tėveliams būtina mokėti atpažinti pirmuosius jos simptomus bei kuo skubiau kreiptis į gydymo įstaigą. Laiku nepradėta gydyti meningokokinė infekcija gali pasibaigti labai rimtomis komplikacijomis (inkstų nepakankamumu, klausos praradimu, smegenų pažeidimu, galūnių amputacija) arba net mirtimi.
Kūdikiui pučia pilvuką: kodėl ir kaip padėti? „Pampers“ pataria: kūdikio pilvuko pūtimas varginanti problema, kurios priežastis reikėtų žinoti visiems mažylių tėveliams.
Kaip prižiūrėti pirmuosius vaiko dantukus? „Pampers“ pataria: pirmiesiems vaiko dantukams reikia ypatingos priežiūros! Pirmųjų vaiko dantukų tėveliai laukia su nekantrumu ir baime, tačiau jiems pasirodžius dažnai skiria nepakankamai dėmesio - kariesas pažeidžia 75% Lietuvos vaikų iki trejų metų dantukus!
Kūdikis pradėjo ropoti: kaip užtikrinti saugumą namuose? „Pampers“ pataria: kūdikiui pradėjus ropoti dėmesingai apžiūrėkite namus ir pašalinkite grėsmę keliančius daiktus. Ropoti pradėję kūdikiai greitesni, stipresni ir smalsesni, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, tad labai svarbu užtikrinti saugumą.
Vaikui pakilo temperatūra: kodėl ir ką daryti? „Pampers“ pataria: į pakilusią vaiko temperatūrą negalima numoti ranka, būtina išsiaiškinti karščiavimo priemones. Supratę, kodėl vaikas karščiuoja galėsime jam padėti, esant reikalui „numušti“ temperatūrą ar imtis kitų gydymo priemonių.
Geriausi būdai namus padaryti nepavojingus kūdikiams „Pampers“ pataria: kai jūsų kūdikis pradeda vaikščioti, jis atranda namuose daug naujų dalykų. Svarbu namus padaryti saugius kūdikiams, atsižvelgiant į mažylio augimo tempą. Daugelis mamų ir tėvų apie nepavojingos kūdikiams aplinkos kūrimą pradeda galvoti dar nėštumo metu – jau tuo laikotarpiu įgyvendina nedidelius pakeitimus namų aplinkoje. Pampers pateikia pagalbinę priemonę – naudingą kontrolinį sąrašą, kurį galite naudoti kūdikiui augant.
Laikas pereiti prie užmaunamų sauskelnių?1 „Pampers“ pataria: sužinokite, kada yra geriausias laikas pereiti nuo įprastų sauskelnių prie užmaunamų kelnaičių ir kodėl užmaunamos sauskelnės taip tinka aktyviems kūdikiams.
Kūdikių drabužėliai: ko jums iš tiesų reikia? „Pampers“ pataria: nueiti į didžiulę įvairiausių prekių kūdikiams parduotuvę gali būti nemažas iššūkis. Kaip žinoti, ko jums iš tiesų reikės iš karto? Štai pagrindinių naujagimio kraitelio drabužėlių, kurių reikės pirmosiomis jūsų kūdikio dienomis, sąrašas. Kai kurių prekių kiekiai gali atrodyti per dideli, tačiau jei turėsite papildomų drabužėlių, nereikės skalbti kiekvieną dieną.
5 patarimai vaikų saugumui vonios kambaryje užtikrinti „Pampers“ pataria: mažylio maudynės visada turėtų būti smagios, tačiau nepamirškime - jos taip pat gali būti ir šiek tiek pavojingos. Vadovaudamiesi šiuo naudingu sąrašu, kuriame išdėstyti saugumo užtikrinimo patarimai ir pasiūlymai, kaip padaryti vonios kambarį nepavojingą kūdikiams, galėsite užtikrinti, kad vonios kambarys bus smagi ir saugi vieta, kad ir ką darytumėte: maudytumėtės ar mokytumėte savo mažylį naudotis naktipuodžiu.
Patarimai, kaip užtikrinti vaikų saugumą virtuvėje „Pampers“ pataria: maisto gaminimas šalia esant kūdikiui, kai naudojami aštrūs daiktai ir yra karštų paviršių, gali būti pavojinga užduotis. Jeigu turite ropojantį kūdikį ar vos tik pradedantį vaikščioti mažylį, potencialių pavojų virtuvėje vis daugėja. Pateikiame kelis patarimus, kaip užtikrinti jūsų vaiko saugumą virtuvėje.
Mano kūdikis miega visą naktį: 10 naudingų patarimų „Pampers“ pataria: Kiekviena kūdikį auginanti mama patvirtins - susilaukus mažylio labiausiai trūksta anaiptol ne pasisėdėjimų su draugėmis ar galimybės valandą mirkti vonioje... Didžiausia vertybe tampa miegas. Visų pirma, ramus, ilgas ir nepertraukiamas naktinis mažylio miegas, reiškiantis, kad ir mamai pavyks palaimingai užmerkti akis. Dalinamės tikrai veiksmingais ir viso būrio pagaliau išsimiegojusių mamų išbandytais patarimais.
Dar daugiau patogumo su „Pampers Pants“ sauskelnėmis! Vaikui besimokant ar jau pradedant vaikščioti, niekas neturėtų riboti jo judėjimo ir patogumo, tad ypatingai svarbu pasirinkti geriausias sauskelnes ir leisti mažyliui netrukdomai tyrinėti aplinką. „Pampers“ užmaunamos sauskelnės yra puikus pasirinkimas šiuo aktyviuoju periodu. Jas lengva užmauti ir pakeisti net tada, kai Jūsų mažylis stovi ar juda - jam tereikia žengti žingsnelį į naująsias sauskelnes. Jas labai patogu naudoti tiek dieną, tiek naktį.
Sauskelnių bėrimas: požymiai ir gydymas „Pampers“ pataria: su sauskelnių bėrimu gali susidurti visi sauskelnes dėvintys kūdikiai. Supraskite, kaip jį identifikuoti ir gydyti pasinaudodami šiais patarimais.
Ramios šeimos naktys: kūdikio miego režimas „Pampers“ pataria: kūdikio miego režimas tikrai palengvins jūsų mažylio ir kitų šeimos narių dienas bei naktis - mažiau ašarų, daugiau saldaus miegelio ir poilsio! Visiems...
Kūdikių sauskelnių keitimas. Patarimai ir gudrybės1 „Pampers“ pataria: pasinaudokite vienos mamos patirtimi, kad paverstumėte sauskelnių keitimą linksma (jei galima taip sakyti) patirtimi! Geros sauskelnės yra sugeriančios, puikiai tinka ir yra patogios. Atrodo paprasta, ar ne? Na, jei kada teko rinkti sauskelnes prekybos centre, jūs žinote, kad ten yra tiek pasirinkimo galimybių, kiek jūsų kūdikis turi kojų ir rankų pirštų. Bet išsirinkti puikiai jūsų kūdikiui tinkančias sauskelnes nėra sunku, kai žinote, ko ieškoti!
Kokių sauskelnių ieškoti? „Pampers“ pataria: sauskelnės yra svarbi jūsų kūdikio priežiūros dalis, norint, kad jis išliktų laimingas ir sveikas. Sužinokite viską, ką jums reikia žinoti apie tinkamų sauskelnių pasirinkimą savo kūdikiui.
3 patarimai kaip padėti jūsų naujagimiui užmigti Pampers pataria: kai tik jūsų mažylis prisitaikys prie įprastos miego laiko rutinos, pasinaudokite šiais patarimais, siekdami, kad kiekviena naktis praeitų kiek įmanoma geriau ir kad kiekvienas galėtų pamiegoti!
Nuostabūs kūdikiai gelbėja gyvybes (video) Kūdikiai gali daryti nuostabius dalykus. Žiūrėkite vaizdo siužetą ir pamatykite, kaip kūdikiai padeda UNICEF gelbėti mamas ir naujagimius nuo stabligės besivystančiose šalyse, tiesiog dėvėdami „Pampers“ sauskelnes.
„Pampers“ kartu su „UNICEF“ prieš naujagimių stabligę Nuo 2006-ųjų metų „Pampers“ kampanija „1 pakuotė = 1 vakcina“* padėjo eliminuoti naujagimių stabligę 19-oje besivystančių šalių, kur gyvybę gelbstinti vakcina pasiekė mamą ir jos kūdikį kas sekundę. Sunkus darbas negali sustoti dabar - milijonai mamų ir jų mažylių yra pavojuje!
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Ar žinote, kad...
Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai