Cezario pjūvis: privalumai ir trūkumai

Cezario pjūvis pastaruoju metu yra viena iš labiausiai paplitusių operacijų. Tokios chirurginės intervencijos tikslas – padėti mažyliui išvysti pasaulio šviesą, jei dėl kokios nors priežasties natūralus gimdymas yra neįmanomas.

Nors ši operacija yra labai populiari, būsimosioms mamytėms labai įdomu, kokios jos pasekmės. Šį kartą pakalbėsime apie Cezario pjūvio privalumus ir trūkumus.

Kada jis atliekamas?

Operacijos indikacijos gali būti skirstomos į absoliučiąsias ir sąlygines. Absoliučiosios – tai įvairios patologijos, keliančios realią grėsmę mažylio arba jo mamytės gyvybei, neleidžiančios pagimdyti natūraliai (pavyzdžiui, vaikas yra didelis, o motinos dubuo – per mažas; labai sunki vėlyva toksikozė; plyšta gimda; dėl mažojo dubens organų auglių; kai vaisiui labai trūksta deguonies).

Sąlyginės – kai abejojama, kad natūralus gimdymas bus sėkmingas ir saugus (pavyzdžiui: gimdoma vyresniame amžiuje, sergama somatinėmis ligomis ir kt.).

Greitai, tačiau ne be pasekmių

Viena vertus, dėl atliktos operacijos vaikutis gimsta greičiau. Savaime suprantama, jis ir jo mamytė išvengia daug papildomo streso, tačiau, kaip teigia daugelis specialistų, Cezario pjūvio pasekmė yra ta, kad iš kūdikio atimama galimybė patirti tam tikrus fiziologinio pobūdžio įspūdžius ir potyrius, kurie jam būtini tolesniam visaverčiam vystymuisi. Kiti gi nesutinka ir tikina, kad natūralaus gimdymo metu vaikas tiesiog užmiega, ir šis procesas jam yra visiškai neskausmingas.

Pagalba gamtai

Pagrindinis Cezario pjūvio operacijos privalumas yra tas, kad galima padėti moteriai ir vaikui tais atvejais, kai gamta yra bejėgė. Operacijos bijoti nereikia – kadangi medicina mūsų laikais yra toli pažengusi, toks gimdymas yra beveik 100 % saugus, o sunkių komplikacijų pasitaiko labai retai.

2 psl. »

Komentarai (4)

TO AGNE 2016-04-24 22:16
AGNE PVZ CB SU LELIUKAIS
mama 2014-12-26 12:43
Nezinau, kokia nejautra dare anksciau rasiusiai mamai, bet man pries cezari dare epidurine nejautra...ta tikrai zinau. Siaip as vis mastau, kodel kai raso apie trukumus cezario neparaso pvz galimo skausmo ilgalaikio. Man pvz praejo po gimdymo du su puse metu bet du metus man skaudejo per pjuvi...ne visada bet daznai.
Asta 2014-02-20 12:27
cezario operacijos metu daroma spinaline nejautra, o ne epidurine...
agne 2013-10-22 20:18
Pavz db jau10. Menesiu yra o db galima antra leliuka susilaukti.

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai