Nėštumo metu daugelis moterų (nors ir ne visos) pastebi didelius nuotaikų svyravimus. Tai – keistas reiškinys: čia būsimoji mamytė linksma, čia vėl suirzusi ar net apsiverkusi... Kas kaltas: hormonai, nerimas dėl besikeičiančio kūno ar nesugebėjimas džiaugtis ateinančia gyvybe? Kaip pasikelti nuotaiką?
Dažniausi blogos nuotaikos kaltininkai nėštumo metu
Gimdymo baimė ir nepasitikėjimas savimi. Pirmą kartą tapti mama baisu: jūs turbūt jaučiatės esanti nepasiruošusi motinystei, jos dar iki galo nesuvokiate. Jums viskas nauja, neįprasta, tad iš pasąmonės kyla abejonių, ar kūdikis gims sveikas, ar sugebėsite juo rūpintis, bijote dar nepažintos ateities. Pastojusi antrą kartą moteris į daugelį klausimų jau žino atsakymus, labiau pasitiki savimi, supranta, kad sugebėjusi pagimdyti ir prižiūrėti vieną vaiką, sugebės ir šį kartą. Ji žino, ką daryti, kai rytais pykina, ar klausyti medikų, bet jaučia didesnę baimę ir nerimą dėl gimdymo, nes tą sunkiai nupasakojamą skausmą yra jau patyrusi.
Aplinka. Jūs išgirstate daugybę įvairių patarimų bei draudimų (ir tik siekiant jus apsaugoti), tačiau jūsų organizmas draudimams gali priešintis. Kyla gal net ne tiek išorinis, kiek vidinis konfliktas. Pavyzdžiui, gydytojas liepė iš valgiaraščio išbraukti rūkytus gaminius, be kurių neįsivaizduojate savo gyvenimo.
Tas pats pasakytina ir apie gyvenseną (pripratote daug sportuoti, dabar nebegalite. Vidinis konfliktas sukelia nuotaikų kaitą, jūs imate blaškytis, tampate dirgli, pykstate ant vyro ir artimųjų. Jaučiatės nelaiminga, nes negalite gyventi taip, kaip esate pratusi, į jūsų jausmus įsiskverbia baimė, nerimas ir liūdesys. Nepasitenkinimas, neigiamos emocijos skatina tam tikrų medžiagų gamybą, kurios per kraują patenka ir vaisiui.
Nėštumo sureikšminimas. Jei su ginekologu pasikonsultavote apie lytinį gyvenimą nėštumo metu ir sulaukėte patarimo tokius santykius riboti, pasąmonėje gali užsifiksuoti, kad mylėtis nėra gerai. Iš tikrųjų šio malonumo atsisakyti nereikia (nebent jums gresia persileidimas).
Prasti santykiai su šeima. Kiekviena nėščioji laukia, kad aplinka (pirmiausia – vyras) rodytų jai dėmesį. Ji nori, kad jums artimas žmogus būtų šalia. Jei kartu su vyru džiaugiatės būsimu kūdikiu, jūsų santykiai yra geri, sustiprėja tarpusavio ryšys, galbūt net nebus nemalonių nėštumo požymių - vėmimo ir pykinimo. Arba jie bus labai silpni.
Kai tarpusavio santykiai nėra geri, vyras nesupranta, kad reikia palepinti moterį, tada ji nesijaučia mylima, abejoja, ar vyras (draugas) ir toliau bus su ja. Tada nėščioji gali susirgti depresija, ypač šiais laikais, kai tiek daug stresų, kurių moteris neretai negali įveikti pati ir pasijaučia vieniša.
Pykinimas. Pirmus 3 mėn. jus, kaip ir kitas kūdikio besilaukiančias moteris, pykina. Tai nemalonu. Kiekvienas, kuriam bloga, yra piktas ir dirglus. Bet paprastai žmogų po pusdienio ar dienos nustoja pykinti, o jūs tokios būsenos būnate net 3 mėn. Iš kur tada gera nuotaika? Jai pagerinti reikia jūsų pačios ir vyro pastangų.
Kintanti figūra. Tai neišvengiama, bet bijoti to nereikia. Jeigu jums trūksta pasitikėjimo savimi, apima baimė, kad tokios jūsų nebemylės vyras ar draugas, nes tapsite nebegraži, nerimaujate, ar sugrįš buvusios kūno formos. To baimintis galite nesąmoningai.
Kaip pasikelti nuotaiką nėštumo metu
Kaip gi būsimoji mamytė gali pasikelti nuotaiką? Būdų daug, tačiau mes aptarsime tik tuos, kurie laikomi universaliais. Juk iš esmės kiekviena moteris anksčiau ar vėliau ištobulina savo metodiką. Tereikia įsiklausyti į savo intuiciją.
Klausykitės mėgstamos muzikos. Pakelti nuotaiką nėštumo metu galima klausantis mėgstamų kūrinių. Muzikos terapija akušerijoje naudojama jau labai seniai. Įrodyta, kad pasiklausius lengvos muzikos pagerėja kvėpavimas, sumažėja arterinis kraujospūdis, atsikratoma streso, įtampos, padidėja pakantumas skausmui, atsipalaiduoja kūnas.
Gydomosiomis savybėmis pasižymi Mocarto kūryba. Na, o jeigu klasika jus erzina (juk tokia muzika patinka toli gražu ne visoms), rinkitės tai, kas artima jums. Užsidarykite duris, išjunkite telefoną, susiraskite mėgstamos muzikos ir patogiai įsitaisykite fotelyje. Pasimėgaukite šia ramybės akimirka.
Išsimaudykite. Vakare galite prisileisti pilną vonią šilto vandens (būtent šilto, nes karštas būsimosioms mamytėms yra griežtai draudžiamas) ir įsipilti šiek tiek kvapių vonios putų arba jūros druskos, eterinių aliejų, žolelių nuovirų ir pan.
Paįvairinti šią įprastą procedūrą galima pasikvietus kartu išsimaudyti ir vyrą (savaime suprantama, jeigu vonia yra pakankamai didelė. Abu turite joje jaustis patogiai). Paprašykite, kad antroji pusė atsisėstų už nugaros ir padarytų malonų atpalaiduojamąjį nugaros ir pečių masažą. Išsimaudžiusi ir lipdama iš vonios laikykitės įsikibusi į savo vyrą – esmė ta, kad tokią akimirką labai lengva netekti pusiausvyros ir susižeisti. Susisupkite į minkštą chalatą ir pratęskite malonų bendravimą prie aromatingos ir skanios arbatos puodelio.
Pasivaikščiokite. Grynas ir gaivus oras puikiai pakelia nuotaiką, be to, suteikia žvalumo, energijos. Jeigu pajutote, kad nuotaika visai subjuro, išeikite pasivaikščioti. Būsimajai mamytei tai bene pati geriausia fizinė veikla. Iš anksto apmąstykite, kokiu maršrutu keliausite, tačiau pasistenkite, kad kelionė vis dėlto būtų kaip staigmena. Pamirškite gerai pažįstamą kelią į polikliniką arba į darbą, išmėginkite ką nors nauja. Galite kartu su savimi pasiimti fotoaparatą – baigiantis dienai žiūrinėdama nuotraukas galėsite pasidžiaugti nedideliais, bet maloniais atradimais.
Geriausia, kad jūsų kelias būtų kuo toliau nuo važiuojamosios dalies. Idealiu atveju turėtumėte eiti pasivaikščioti į parką – neskubėkite, mėgaukitės kiekviena akimirka. Po valandos galite užsukti į kokią nors jaukią kavinukę, kad pailsėtumėte ar išgertumėte sulčių, arbatos.
Surenkite fotosesiją. Šį būdą praktikuoja mažesnė nėščiųjų dalis, tačiau tikina, kad jis tikrai veiksmingas. Būsimieji tėveliai gali nusifotografuoti kartu, pavertę fotosesiją kokiu nors smagiu žaidimu. Pavyzdžiui, galima pavaizduoti kokį nors tėvelio mėgstamą įprotį – bučiavimą į pečius ar kutenimą. Arba tiesiog paglostyti pilvą.
Galima persirengti neįprastais ir juokingais rūbais, atsistoti vienam prieš kitą – paprašykite, kad antroji pusė išpūstų pilvą (turėtų atrodyti tikrai smagiai).
Kai tokių nuotraukų susirinks nemažai, padarykite iš jų albumą. Geriausiai išėjusias galėsite pasikabinti ant sienos, arba paredaguoti nuotraukų koregavimo programomis ir paversti aliejiniais dažais tapytais paveikslais, kurie džiugins jus miegamajame ir primins apie artėjantį stebuklo gimimą. Tokios fotografijos džiugins akį ir padės pakelti nuotaiką, kai bus liūdna.
Susiraskite naujos, neišbandytos veiklos. Pavyzdžiui, galima išmokti siūti, siuvinėti, pradėti mokytis naujos užsienio kalbos. Visa tai ne tik smagu, bet ir labai naudinga. Jeigu turite laiko, galite peržiūrėti daugybę gerų filmų, perskaityti knygas, už kurių vis užkliūva akys. Tobulinkite savo kulinarinius įgūdžius, pieškite, tapykite...
Galima nueiti į kiną arba teatrą – tačiau prieš tai pageidautina įsitikinti, kad filmas arba spektaklis yra tikrai vertas jūsų dėmesio, pinigų ir laiko. Naudinga apsilankyti zoologijos sode, egzotiškų gyvūnų parodoje, arba paprasčiausiai muziejuje (viskas priklauso nuo jūsų polinkių). Ir atminkite: geriausias vaistas nuo liūdesio ir nuobodulio – juokas!
Šokite. Šokiai, kitaip nei „rimtas“ sportas, padeda ne tik pagerinti fizinę formą, bet ir nuotaiką, be to, labai smagiai praleisti laiką. Atminkite, kad muzikos klausymasis ir judėjimas pagal ją teigiamai veikia mažylio vystymąsi.
Šokių pamokos ne tik pagerina tonusą ir nuotaiką, bet taip pat ir mažina nėštumo metu jaučiamą diskomfortą, gimdymo komplikacijų tikimybę, sutrumpina depresijos po gimdymo periodą. Vis dėlto prieš pradedant lankyti tokius užsiėmimus, reikėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju.
Bloga nuotaika nėštumo metu: priežastys ir gelbėjimosi būdai

Gimdymas
Kas vyksta gimdymo metu?78 Pirmasis gimdymas neretai kelia didelę baimę ir tai yra visiškai natūralu, juk moteris nežino ko laukti ir tikėtis. Todėl šiame straipsnyje papasakosime, kas vyksta gimdymo metu.
Motinos, palaikančios dukras gimdymo metu (foto)1 Šuos nuotraukos nepalieka abejingų. Tai – tikras jausmų ir emocijų kokteilis (nuo skausmo iki begalinio džiaugsmo, kad pasaulį pagaliau išvydo dar vienas žmogus). Kviečiame išgyventi viską kartu!
Nėštumas paauglystėje: ką daryti seneliams? Intymūs eksperimentai ir pasiruošimas suaugusiųjų gyvenimui paaugliams neretai baigiasi neplanuotu ir visiškai netikėtu nėštumu. Kaip reaguoti ir ką daryti tėvams?
Skirtingi gimdymo būdai: kurį pasirinkti? Bet kuriai šeimai mažylio gimimas tampa labai svarbiu įvykiu, kardinaliai keičiančiu visą gyvenimą. Tai – ne tik didelis džiaugsmas, bet ir stresas, todėl nieko nuostabaus, kad būsimoji mamytė nori tinkamai pasiruošti gimdymui visomis prasmėmis (tiek fiziškai, tiek psichologiškai). Labai didelę reikšmę visame šiame pasiruošime turi ir gimdymo būdo pasirinkimas.
Gimdymas su vyru: privalumai, trūkumai ir kiti svarbūs aspektai2 Moterų, kurios sąmoningai nori gimdyti vienos, nėra daug, tačiau diskusijos, ar gimdymas vyrui nėra pernelyg drastiškas išgyvenimas, galintis sukelti fiziologinį pasišlykštėjimą ar pabloginti poros santykius, taip pat egzistuoja. Tad gimdyti kartu ar ne? Į ką būtina atsižvelgti?
Cezario pjūvis: privalumai ir trūkumai4 Cezario pjūvis pastaruoju metu yra viena iš labiausiai paplitusių operacijų. Tokios chirurginės intervencijos tikslas – padėti mažyliui išvysti pasaulio šviesą, jei dėl kokios nors priežasties natūralus gimdymas yra neįmanomas.
Robbie Williams šoka ir dainuoja gimdančiai žmonai (video)1 Daugelio mėgstamas atlikėjas Robbie Williams žinomas ne tik dėl savo muzikos, bet ir energijos scenoje bei puikaus humoro jausmo. Vyras tą dar kartą įrodė šokdamas ir dainuodamas gimdančiai sutuoktinei Ayda Field.
Ar reikia nerimauti dėl neplanuoto nėštumo?6 Neplanuotas nėštumas būsimajai mamytei tampa staigmena ne tik dėl to, kad užklumpa netikėtai. Labai dažnai moteris apie savo nėštumą iš pradžių net nenutuokia – ji ir toliau gyvena taip, kaip ir visada, vartoja alkoholį, geria vaistus, rūko, darosi rentgeno nuotraukas ir pan.
Ką gimdamas jaučia kūdikis?13 Gimdymas – gana didelis sukrėtimas, ypatingai tuo atveju, jei gimdai pirmą kartą. Sąrėmiai darosi vis dažnesni ir skausmingesni, o seselės nuolatos kartoja “dar pakentėk ir tik nesistangink”. Su kiekviena minute vis labiau atrodo, kad daugiau kentėti tiesiog nebegali...
Lūkesčiai ir realybė (II dalis)2 Deja, moterys labai dažnai pervertina natūralius nuotaikų svyravimus, įsivaizduoja, kad dabar joms galima beveik viskas, nebekontroliuoja savęs net ir tose situacijose, kuriose gali tai padaryti.
Lūkesčiai ir realybė (I dalis)2 Nėštumas – tai devynis mėnesius trunkanti kelionė. Per tą laiką būsimosios mamytės gyvenimas smarkiai pasikeičia: atsiranda naujų reikalavimų, poreikių, lūkesčių. Deja, pastarieji ne visada atitinka realybę.
Su nėštumu susiję prietarai (II dalis)6 Paprotys slėpti šią dieną taip pat yra labai senas ir būdingas daugeliui tautų. Tai būdavo daroma dėl anksčiau jau minėtos priežasties – noro apsaugoti būsimąją mamytę nuo piktųjų dvasių. Todėl ir manyta, kad slaptas gimdymas yra lengvesnis.
Su nėštumu susiję prietarai (I dalis)2 Prietarai – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Dažniausiai jie susiję su draudimais: nedaryk to, nežiūrėk ten, nevalgyk šito ir panašiai... Nemaža jų dalis puikiai žinoma ir nėščiosioms: dalyje tikrai galima rasti kruopelytę tiesos, kokį nors medicininį paaiškinimą, kiti gi yra visiškai nepagrįsti.
Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? II dalis Gimdymo baimė yra visiškai įprastas reiškinys, ypatingai toms moterims, kurios laukiasi pirmojo vaikelio. Pirmoje straipsnio dalyje mes jau apžvelgėme kelias pagrindines gimdymo baimės priežastis ir patarėme, kaip su jomis susidoroti. Štai keli naudingi patarimai.
Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? I dalis Jei laukiesi pirmojo vaikelio, tave tikriausiai kamuoja gimdymo baimė. Nieko nuostabaus, juk bet koks pirmas kartas visuomet kelia nerimą ir baugina. Norėtume pasakyti, kad nėra ko bijoti, bet puikiai žinome, kad tai nepadės ir baimės lengvai atsikratyti tikrai nepavyks. Vis dėl to gali šiek tiek ją sumažinti.
Stanginimasis gimdant3 Ko gero jau esi perskaičiusi daugybę literatūros ir išnaršiusi visą internetą ieškodama atsakymų į klausimą kaip lengviau ir kuo neskausmingiau pagimdyti. Tu jau pasikaustei gimdymo etapų ir gimdyvės elgsenos jų metu klausimais.
Kaip dažnai gimdoje turi judėti vaisius?12 Kai tik būsimoji mamytė suvokia, kad yra nėščia, dažniausiai iš karto pamilsta savo mažylį. Neilgai trukus jinai ima su juo kalbėtis, jam dainuoti – net jeigu išorinių nėštumo požymių dar beveik nematyti. Ji nekantriai laukia akimirkos, kai vaikas išvys šį pasaulį, ir džiaugiasi kiekvienu jo krustelėjimu.
Kosmetinės procedūros nėštumo metu4 Nėštumas kai kurioms dailiosios lyties atstovėms neretai padeda išspręsti daugelį grožio problemų: pagerėja plaukų būklė, nagai – tiesiog pasaka, akys žvilgančios ir laimingos. Tačiau kartais norisi atrodyti dar gražiau – tokiais atvejais į pagalbą pasitelkiama kosmetika.
Kaip atskirti tikrus sąrėmius nuo netikrų? Dažniausiai pirmuosius gimdos susitraukimus galima pajusti jau trečiojo trimestro pradžioje. Vienos šių susitraukimų net nepajunta, o štai kitoms jie netgi truputį skausmingi.
Dviese už vairo Nėštumas, kaip tikriausiai dažnai girdi, yra ne liga, o nuostabus moters gyvenimo periodas, todėl visiškai natūralu, kad daugelis būsimųjų mamyčių nenori keisti įprastos dienotvarkės.
Ką daryti, kad sąrėmiai būtų ne tokie skausmingi Dar negimdžiusio moterys dažniausiai nė nenutuokia, kas iš tiesų jų laukia. Ne, mes nenorime tavęs gąsdinti – tiesiog įspėjame, kad tai nėra pats maloniausias dalykas, kurį tau teks patirti. Visa tai laikina, o pirmasis vaikelio riksmas atpirks visas gimdymo kančias.
Nemalonūs nėštumo simptomai23 Daugelis moterų džiaugiasi būsimu šeimos pagausėjimu, tačiau turi iškęsti daugybę ne pačių maloniausių simptomų. Net jeigu nėštumas nėra komplikuotas, kai kurių iš jų, rodos, galėtų ir nebūti.
Nėštumas ir neprašyti patarimai (II dalis)2 Labai dažnai draugės, mamos ir močiutės ima dalinti nėščiajai patarimus, remdamosi savo asmenine patirtimi. Niekas nesako, kad viską reikia praleisti pro ausis, tačiau net jeigu tokie patarimai ir atrodo joms aukso vertės, tai dar visai nereiškia, kad jie tiks tau.
Nėštumas ir neprašyti patarimai (I dalis)2 Vos tik aplinkiniai sužino apie tavo nėštumą, tuoj pat lyg iš gausybės rago pasipila gausybė protingų (ir nelabai) patarimų: ko galima, o kas – draudžiama, ką ir su kuo valgyti, ką gerti, kaip miegoti, kiek judėti ir panašiai. Nemanyk, kad tau pavyks to išvengti – su tuo susiduria absoliučiai kiekviena nėštukė.
Kūdikio kraitelis, arba kuo reikėtų pasirūpinti prieš vaikučio gimimą6 Daugelis būsimųjų mamyčių, sužinojusios apie savo nėštumą, pasijunta ne tik laimingos, bet ir sutrikusios, pasimetusios – kaip žuvys, išmestos į krantą. Jos visiškai nesupranta, ko gali prireikti jų mažyliui, ką iš tokios gausybės prekių išsirinkti, kas yra būtina, o be ko galima apsieiti...
Vertikalus gimdymas6 Vertikalus gimdymas – vienas iš alternatyviųjų gimdymo būdų. Jis skiriasi nuo tradicinio tuo, kad vaikutis į šį pasaulį ateina mamai stovint stačiomis arba keturiomis, klūpint ant kelėnų, tupint, pusiau sėdomis arba sėdint ant specialios kėdės.
Mitai apie dvynius8 Jau ir vieno kūdikio gimimas visada laikomas dideliu ir svarbiu įvykiu – ką bekalbėti apie dvynukų gimimą... Apie juos mūsų dienomis sklando daugybė mitų, susijusių tiek su jų sveikata, tiek su charakteriu, tiek su elgesiu.
Ką pasiimti su savimi į ligoninę9 Kai jau ateis ta minutė, kuomet teks keliauti į ligoninę ir gimdyti vaikelį, tikriausiai galvoti apie tai, ką reikia pasiimti kartu su savimi, tikrai nenorėsi. Todėl norėdama išvengti nereikalingo streso ir skubėjimo, pasiruošk tam iš anksto ir likus maždaug dviems savaitėms iki numatomo gimdymo, pasirūpink daiktais, kuriuos pasiimsi kartu.
Kaip išvengti persileidimo?2 Jeigu seniai svajoji pagimdyti mažylį, tikriausiai esi pasiruošusi padaryti viską, kas į manoma ir kas neįmanoma, kad jis gimtų laiku, sveikas ir stiprus. Vis dėlto statistika nedžiuginanti.
Kelių vaikučių laukiesi? 2 Susilaukti dvynukų ar net trynukų svajoja ne viena moteris – ir visai nesvarbu, kad nėštumas tokiu atveju būtų sunkesnis. domu tai, kad per paskutinius 20 metų dvynukų, trynukų, keturių ir net penkių mažylių gimstamumas ženkliai išaugo – jų susilaukia 0,5 –2 % moterų.
Ruošiamės gimdymui: sąrėmiai ir jų dažnumas Sąrėmiai – vienas iš svarbiausių artėjančio gimdymo požymių. Atrodytų, pastebėti gimdos susitraukimus yra visiškai paprastas dalykas, tačiau net ir čia slypi keletas subtilybių, apie kurias ir pakalbėsime šiame straipsnyje.
Gimdymo traumos7 Išgirdus diagnozę „gimdymo trauma“, kyla nelabai malonus jausmas. Ką tai reiškia? Ar galima jos išvengti?
Kokios frazės labiausiai erzina nėštukes?14 Įsivaizduok situaciją: eina per aikštę nėštukė su solidžiu pilvuku ir kabinėjasi prie praeivių. „Ar geriate vitaminus senjorams?“ – klausia ji nepažįstamos senutės.
Mažyli, mes laukiame tavęs... Jeigu tavo atžalėlei pagaliau suėjo vieneri metukai ir tau kyla klausimas, kada ir kaip reikia pradėti ją auklėti, tu pavėlavai metus ir devynis mėnesius. Nuo seno žinoma, kad bendrauti su vaikučiu reikia dar tada, kai jis auga įsčiose.
Vertikalus gimdymas ir jo privalumai6 “Tradicinis”gimdymas - gulint ant nugaros, akušerijoje pradėtas taikyti tik XVIII amžiuje Prancūzijoje, išimtinai gimdymą priimančio vyriškio patogumui. Iki to laiko daugelyje šalių, įskaitant ir slaviškas šalis, moterys gimdydavo pasirėmusios į vyrą.
Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10 Tu su nekantrumu lauki mažylio gimimo... O ar žinai, kaip atpažinti, kad šis svarbus įvykis jau visai arti? Pateikiame tau keletą požymių. Jie nereiškia, kad pagimdysi po dienos ar dviejų, tačiau turėtų paskatinti tinkamai pasiruošti.
Ankstyvas nėštumas5 Mergaičių hiperaktyvumas ir ankstyva branda padidina riziką pastoti dar paauglystėje. Tenka spręsti keblų klausimą: pasilikti vaiką ar ne? Juk jis smarkiai pakeis ir jaunos mamytės, ir jos tėvų gyvenimą.
Kūdikio padėtis gimdoje7 Įsipatoginti mamytės pilvelyje kūdikis gali keliais būdais: gulėdamas šonu (horizontaliai), galvyte į viršų arba galvyte į apačią. Pirmojo ir antrojo trimestro metu (iki 28 savaitės) kūdikio padėtis neturi reikšmės, mat gimdoje yra pakankamai vietos ir jis gali laisvai keisti savo pozą.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Mano ugis 159, sveriu 70 kg kaip numesti pilva?
Ką daryti, jei reikia greitai numesti svorio?
Prieš 1 sav.
Bivau metes 2metus.Priaugau 15kg.Ir kol nepradejau rukyti-nei velnio nenukrito!Pradejus rukyti ir tai tik po kokio pusmecio pradejo kristi svoris.Todel nepasakokit [...]
Metame rūkyti ir storėjame. Kodėl?
Prieš 1 sav.
Ar žinote, kad...
Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai