Australijos „auksas“ tavo odai: kosmetika su arbatmedžio aliejumi

Kuo didesnių aukštumų pasiekiama įvairiose srityse pritaikius pažangias, modernias, o pastaruoju metu – jau ir nanotechnologijas, tuo labiau žmogus ima vertinti tai, kas duota gamtos. Gamtoje yra viskas, ko reikia žmogui. Tiesa, šiandien harmonijoje su gamta pavyksta gyventi veikiausiai vien Australijos aborigenams, o didmiesčių žmonės įpratę lėkti, bėgti ir visiškai neklausyti savo kūno, negalvoti apie sveikatą. Beje, aborigenai pirmieji atrado ir išskirtines arbatmedžio savybes, kurias jie priskyrė magijai.

Arbatmedis – nieko bendra su arbata


Australijos „auksu“ vadinamas arbatmedis (tiesa, jis nieko bendra su arbatžolėmis neturi). Tai pražangialapė mirtenė (bot. Melaleuca alternifolia), o su arbata ją sieja tik tai, kad jos lapai nudažo vandenį. Už šią savybę arbatmedžio pavadinimą augalui suteikė garsusis kapitonas Jamesas Cookas ir jo komanda, kurie prieš 200 metų ir atvežė šį augalą iš Australijos į Europą. Užtat „auksu“ augalas vadinamas ne be pagrindo: nustatyta, kad pražangialapė mirtenė pasižymi unikaliomis apsauginėmis, gydomosiomis, antibakterinėmis ir antiseptinėmis savybėmis. Ir aborigenai tai atrado pirmieji. Besimaudydami Australijos ežeruose, aplink kuriuos augo pražangialapė mirtenė, jie pastebėjo, kad ežero vanduo nusidažo raudona spalva, kai į jį prikrenta arbatmedžio lapų, o svarbiausia, kad jis suteikia odai ne tik gaivumo ir švarumo, bet ir gydomąjį poveikį, kad greičiau gyja žaizdos. Aborigenai šiuos reiškinius priskyrė patiems ežerams, manydami, kad jų vanduo yra magiškas. Ir iš tiesų – magijos yra, tiesa, ji patvirtinta mokslo. Tačiau šiuo unikaliu poveikiu pasižymi ne vanduo, o augalas – australiškasis arbatmedis, arba pražangialapė mirtenė.

Pražangialapė mirtenė priklauso mirtinių šeimai, kurios atstovai yra ir gvazdikmedis, ir eukaliptas. Visų šių augalų aliejai pasižymi antimikrobiniu poveikiu, tačiau arbatmedžio poveikis – ypatingas.

Kodėl vertingas arbatmedžio aliejus?

Australiškojo arbatmedžio eterinis aliejus išgaunamas iš augalo lapų distiliavimo būdu. Šio aliejaus sudėtį sudaro: 40–50 proc. monoterpenai, iki 40 proc. – diterpenai ir 3–15 proc. cineolis. Kiekviena šių medžiagų pasižymi unikaliomis apsauginėmis, gaivinamosiomis savybėmis, o, veikdamos kartu, jos stiprina viena kitos poveikį.

Arbatmedžio aliejaus veiksmingumas grindžiamas tuo, kad jis veikia visas tris mikrobų grupes – bakterijas, virusus ir grybelius. Be to, tai yra labai galingas imunostimuliatorius, t.y. stiprina organizmo imuninę sistemą. Arbatmedžio aliejaus išskirtinumas – kad jis, priešingai nei daugelis antiseptinių preparatų, neerzina sveikų audinių, skatina natūralų jų atsinaujinimą, netrikdydamas odos bakterinės floros pusiausvyros.

Tyrimais įrodyta, kad net nedidelė arbatmedžių aliejaus koncentracija (0,25–8 proc.) naikina bakterijas ir grybelius odos paviršiuje. Naujausi tyrimai skelbia – net 0,1 proc. arbatmedžių aliejaus koncentracija kosmetikos priemonėse apsaugo nuo Candida albicans sukelto odos grybelio.

Svarbu nesugadinti to, ką geriausio duoda gamta

Arbatmedis – unikalus augalas. Kaip išsaugoti jo vertingąsias savybes ir pagaminti kokybiškus produktus? Eterinio aliejaus kokybei, nuo kurios neatsiejamas ir produkto veiksmingumas, labai svarbus yra augalo augimo ciklas, vieta, žaliavos surinkimas ir, be abejo, perdirbimas. Aukštos kokybės natūralus be jokių priemaišų produktas gali būti išgaunamas tik iš kokybiškos žaliavos, surinktos rankomis, o gamyba vykti pagal geros gamybos praktikos standartus. Būtent taip gaminamos visos kosmetikos „Australian BodyCare“ priemonės, kurių sudėtyje yra arbatmedžio aliejaus. „Australian BodyCare“ naudojamas natūralus arbatmedžių aliejus išgaunamas išskirtinai iš atsinaujinančių šaltinių, iš plantacijų, kurios veisiamos Australijoje. Tai vienintelė Lietuvoje esanti kosmetika veidui ir kūnui su arbatmedžių aliejumi.

Tiesiai iš gamtos

Kosmetikos priemonės, į kurių sudėtį įeina arbatmedžių aliejus, pravers ne tik savo grožiu besirūpinančiai moteriai, bet ir spuogų norinčiam atsikratyti paaugliui, po skutimo odos bėrimo kamuojamam vyrui, visai šeimai sveikatinti – nuo mažiausio iki didžiausio. „Australian BodyCare“ kosmetikos priemonės puikiai įsiskverbia į odą, suteikia jai skaistumo, stangrumo, skatina medžiagų apykaitos ir odos atsinaujinimo procesus.

Veido odos priežiūros procedūros gerai žinomos. Tai – valymas, tonizavimas, drėkinimas, maitinimas. Veido odos valymas bus malonus ir suteiks ilgai išliekantį švaros ir gaivos pojūtį, jeigu bus tinkamai parinktos priemonės. Pavyzdžiui, „Australian BodyCare“ veido prausiklis (Facial Wash), kurio sudėtyje nėra parabenų, sulfatų ir muilų, valo itin tausojamai ir nesausina odos.

Svarbiausias odos valymo tikslas – pašalinti nešvarumus. Šis prausiklis tai atlieka itin kruopščiai – jis ne tik nuplauna makiažą ir kitus nešvarumus, bet ir veiksmingai išvalo odos poras, pašalina negyvas ląsteles ir taip neleidžia kauptis spuogus sukeliančioms bakterijoms. Paprastai odos valymo priemonės sunaikina tik odos paviršiuje esančias bakterijas, o prausiklis su arbatmedžio aliejumi jas naikina ir gilesniuose odos sluoksniuose.

Antras etapas po odos valymo – tonizavimas. Tonikas skirtas normalizuoti odos pH, stabdyti uždegimo procesą, dezinfekuoti, gaivinti, drėkinti, raminti odą, siaurinti poras, pašalinti vandens likučius ir jame ištirpusias kalkes. „Australian BodyCare“ veido tonikas (Skin Toner) be parabenų ir alkoholio šias funkcijas atlieka itin švelniai.

Trečiasis etapas – drėkinimas ir maitinimas. Šiais laikais gausu saugių, subalansuotų, odą apsaugančių priemonių. Dabartiniai kremai daugiaveiksniai: jie maitina, drėkina, padengia odą plona plėvele, apsaugodami ją nuo žalingų išorės veiksnių. Pavyzdžiui, „Australian BodyCare“ veido kremas (Facial Cream) be parabenų, mineralinių aliejų ir silikono lengvai įsigeria ir mažina odos blizgesį. Jo sudėtyje esantys tikrųjų alavijų lapų milteliai, žemės riešutų aliejus, taip pat grožio vitaminai A ir E efektyviai drėkina ir maitina odą, skatina natūralų audinių atsinaujinimą, netrikdydami odos bakterinės floros pusiausvyros.

Žmogus – gamtos dalis, ir pati gamta jam sukuria natūralius, pačius tobuliausius produktus ir priemones. Tereikia mokėti jas pasirinkti.
 

Komentarai

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai