Atostogaujame kartu su vaikais

Vasara – išsvajotų atostogų ir kelionių metas. Vis dėlto daugeliui (ypač – tėvams, auginantiems mažus vaikus) tenka susidurti su dilema: atsisakyti atostogų ar atostogauti kartu su savo atžalomis.
 
Keliaujama ne tik prie ežero ar į Lietuvos pajūrį. Kelionių agentūros pastebi, kad į užsienį tėvai vis drąsiau pasiima net ir dvejų metukų neturinčius vaikučius.
 
Natūralu, kad kelionės su vaikais būna kitokios. Tenka prisitaikyti prie daug lėtesnio, „vaikiško“ ritmo, atžalos poreikių, nusiteikti, kad pramogas teks derinti. Tačiau vaikams bendros kelionės tampa labai svarbia ir naudinga patirtimi.
 
Nors prisiminimų iš ankstyvo amžiaus lieka nedaug, kelionių potyriai yra svarbūs vaiko charakterio formavimuisi, jo ryšiui su tėvais. Vaikas gali neatsiminti vietovės, kurioje atostogavo, tačiau išsaugoti abstrakčius atsiminimus apie patirtus teigiamus įspūdžius.
 
Tinkamas pasiruošimas – sėkmingos kelionės pagrindas
 
Pasitaiko, kad pats vaikas nenori keliauti. Jautriems, uždariems, prie namų prisirišusiems vaikams sunku susitaikyti su mintimi, kad reikės pakeisti aplinką. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti išvykų.
 
Padėkite vaikui suprasti, kad keliaudami pamatysite gražių vietų ir nuveiksite smagių dalykų. Galite parodyti nuotraukų iš planuojamų lankyti vietų, papasakoti, ką kiekvieną dieną darysite, pasiūlyti pačiam pasirinkti veiklas. Kartu kraukitės daiktus, išsirinkite, kuriuos žaislus pasiimsite, kokias knygas skaitysite. Tokiu būdu padėsite vaikui jaustis saugiau ir galbūt net sužadinsite jo smalsumą keliauti ir pamatyti naujas vietas.
 
Dideli atstumai
 
Kai kurių problemų neišvengia ir tėvai, auginantys nieko nebijančius kelionių entuziastus. Mama Vilma sako vengianti tolimesnių išvykų, skrydžių lėktuvu. Jos 2 metų dukrelė – labai judri, ir ilga kelionė jai būtų pernelyg sunki. Tačiau Vilma taip pat teigia, kad stengiasi kuo daugiau pamatyti Lietuvoje, nes dukra imli, domisi aplinka. Šią vasarą šeimos planuose – pajūris, pasiplaukiojimas valtimi Kauno mariose ir kitų gražių Lietuvos vietų lankymas.
 
Dauguma tėvų susiduria su panašia problema. Ilgų kelionių automobiliu metu kyla daugiausiai nepasitenkinimo dėl nuobodulio. Jei nėra kitos išeities, tokiu atveju geriausia prigalvoti žaidimų arba pasirūpinti muzikos įrašais. Sumažės zirzimo, skundų ir rečiau išgirsite klausimą „Ar jau greitai?“ Ir neskubėkite! Sustokite poilsio aikštelėse, leiskite mažyliui pabėgioti.
 
Mityba ir pramogos
 
Ne mažiau svarbi ir vaiko mityba kelionių metu. Ypač jei vykstate į svečias šalis, kur nebūtinai gausite įprastų ir mėgstamų produktų. Jei yra galimybė, į keliones vežkitės iš anksto paruošto maisto. Arba leiskite vaikui rinktis, ką valgys, net jei tai pica ar bulvytės – juk vis dėlto atostogos. Taip ne tik papildomai palepinsite vaiką, bet ir kils mažiau ginčų mitybos klausimais.
 
Apgyvendinimo ir pramogų klausimus irgi verta apsvarstyti iš anksto. Taip išvengsite nemalonių staigmenų, o jūsų atžalai neteks nuobodžiauti vaikams netinkamose vietose. Tariantis dėl nakvynės ar užsisakant pramogą visada pravartu pasiteirauti apie jų pritaikymą vaikams. Šiuo atveju staigmenos mažiausiai pageidautinos.
 
Trejus metus kelionių vadovu dirbantis Tadas Balza sako, kad sunkumų su vaikais kelionėse pasitaiko retai. Tėvai geriausiai pažįsta savo vaikus, todėl tinkamai pasiruošia kelionei, o jos metu skiria laiko bendravimui, kantriai atsako į užduodamus klausimus.
 
Knygos – svarbi kelionių dalis
 
Žinoma, į vaikus neturėtų būti sutelktas visas kelionės dėmesys. Pailsėti turi ir tėvai. Išeitis – keliauti didesnėje draugijoje. Jei vyksta ne viena šeima, galima dalintis pareigomis. Tuomet visi turėsite galimybę skirti laiko ir sau.
 
Jei atostogaujate vieni, gali būti sudėtingiau. Išsimaudžius, suvalgius ledų, išrausus gilią duobę ar pastačius smėlio pilį, vaikai neretai pageidauja naujų pramogų. Tuo tarpu tėvai dar mielai pasikaitintų saulėje. Tokiu atveju pats laikas išsitraukti iš krepšio atsivežtas knygas. Skaitykite su vaiku, kurkite savus pasakojimus. Jis ne tik smagiai, bet ir naudingai praleis laiką, o jūs pasimėgausite saulės spinduliais.
 
Leidyklos „Nieko rimto“ atstovas Benas Bėrantas teigia, kad mažiesiems geriausiai tinka kartoninės knygos. Jas drąsiai galima neštis į paplūdimį ir tikėtis, kad į namus grįš nesugadintos. Taip pat jos dažniausiai neperkrautos tekstu, lavina įvairius gebėjimus ir puikiai tinka žaidimams.
 
Jei iš anksto tinkamai pasiruošite, atostogos su mažaisiais paliks tik malonius. Ir visai nesvarbu, ar planuojate likti Lietuvos kurortuose, ar išvykti į užsienio šalis. Svarbiausia nenuvertinti savo vaikų gebėjimo prisitaikyti prie aplinkos. Paprastai jiems tai sekasi geriau negu suaugusiems.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai