Atopinis kūdikių dermatitas

Atopinį kūdikių dermatitą (AD) gali iššaukti 3 veiksnių grupės: alergenai, dirgikliai (pseudoalergenai) ir infekcijų sukėlėjai (bakterijos, virusai, grybeliai). Atopinio kūdikio dermatito vystymuisi įtakos turi nėštumo eiga, paveldimumas, mityba, higienos sąlygos ir t.t. Veiksnių iš tiesų daug, todėl nieko keisto, kad atopinis dermatitas kamuoja dažną kūdikį.

Net 42-jų procentų kūdikių, sergančių atopiniu dermatitu, artimiausi šeimos nariai taip pat kenčia nuo šios ligos, o 28-iems procentams pasireiškia alerginiai kvėpavimo takų susirgimai. Vaikai, kurių vienas iš tėvų serga AD, turi didesnę tikimybę taip pat susirgti šia liga. Tačiau paveldėjimo veiksnio stiprumas kol kas iki galo nėra išaiškintas.

Atopinis dermatitas – tai pastovios vietos neturintis odos uždegimas. Tai reiškia, kad jis gali pasireikšti bet kurioje kūnoje vietoje, pavyzdžiui ant žandukų, aplink lūpas, ant rankų, kojų ar krūtinės ir t.t. Paaugusiems vaikučiams dermatitas dažniausiai išplinta ant skuostų, o patiems mažiausiems – aplink lūpas, juk būtent ši veiduko dalis yra labiausiai dirginama seilių. Negydomas atopinis dermatitas ima plisti ir bėrimai susilieja į atskirus plotelius.

Atopinis dermatitas – varginanti liga, nes vaikui sušylus ir sudrėkus odą ima smarkiai niežėti. Itin sunku mažiesiems būna naktimis, kai kūno temperatūra savaime pakyla. Mažylis negali ramiai išsimiegoti, todėl ir dieną būna suirzęs, o toks išsekimas dar labiau paskatina dermatito plitimą. Niežtinčią odą norisi kasytis, todėl vaikučiui ant rankyčių reikėtų uždėti plonytes medvilnines pirštinytes, kurios apsaugotų odelę nuo nudrėskimų ir sužalojimų. Dermatito pažeista odelė yra labai jautri, todėl ją pažeisti – labai paprasta. O net ir menkiausiuose įdrėskimuose gali prasidėti infekcija.

2 psl. »

Komentarai (8)

Gitana 2011-11-22 23:01
Ne, nepaveldėjo. Niekas šeimoje tokios problemos neturėjo ir neturi. Nepadeda nei vaistai, nei niekas. Tik vasarą saulutėje kiek geriau.
Eva 2011-11-22 22:13
Simona, na, susirgt gal ir nesusirgo, bet odos plauti juo nesiryžčiau. Pasiskaitau etiketes, komentarus - plaukai šiaušiasi
Simona 2011-11-22 19:37
Kai as su savo mama diskutuoju apie vaiku sveikata, ji man nuolatos kartoja ta pacia fraze "Nuo ukinio muilo dar niekas nesusirgo". Atseit reiketu atsisakyti siuolaikiniu priemoniu ir grizti prie senuju, laiko patikrintu. Gal ji ir teisi
Eva 2011-11-22 19:29
O kuo pakeisti skalbiklius, miltelius, muilą? Ar yra kokių natūralių priemonių?
Gitanai 2011-11-22 19:28
Gitana, o vaikas nepaveldejo sios problemos?
Gitana 2011-11-22 17:01
O mano sesei dermatitas, galima sakyt, nuo kūdikystės. Tiesa, jai turbūt kiek kitoks - neurodermatitas. Dabar ji turi savo vaiką, bet vis dar kenčia nuo šios problemos.
Mano 2011-11-22 16:40
Mano vaikui panasiai buvo, bet mes ishsiaishkino kas sukeldavo bėrimus. Pasirodo skalbimo priemonės, tai nuo šiol plaunu tik bekvapiu muilu
Rasyte 2011-11-22 16:33
Oi, maniskis nuo pat gimimo kankinosi nuo visokiausiu alergiju. Is pradziu galvojom kad alergiskas gyvunams, tai atidavem savo kate. Paskui manem kad maisteliui alergikas, isbande visokiausius variantus ir nepadejo. Keitem patalyne, atsisakem kilimu ir t.t. Bet alergijos pirmus dvejus metukus niekur nedingo. Veliau po truputi prislopo ir 5 metu visiskai baigesi

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai