Atmintinė toms, kurios dar tik ketina pastoti

Retai kada pas ginekologą atėjusi moteris pasako, kad ketina pastoti (daug dažniau jis girdi, kad moteris jau laukiasi). Kitaip tariant, dažniausiai konstatuojamas pats faktas, tačiau būtų daug geriau, jeigu nėštumas būtų suplanuotas, o ne spontaniškas.

Kodėl? Pirmąsias savaites moteris gali nė nenutuokti, kad yra nėščia: tuo metu organizmas jau persitvarko, o būsimoji mamytė geria, rūko, saujom geria įvairias tabletes ir kitaip kenkia tiek savo, tiek vaikučio sveikatai. Nėštumą BŪTINA planuoti.

Į kokius gydytojus kreiptis?

Iš pradžių apsilankyk pas terapeutą. Net jeigu jautiesi esanti visiškai sveika, verčiau dar kartą pasitikrinti. Tau pamatuos kraujospūdį, ištirs šlapimą ir kraują – tai padės išsiaiškinti, ar nesergi kokiomis lėtinėmis ligomis (pavyzdžiui, anemija, inkstų ligomis, hipertonija). Jeigu vis dėlto sergi, būtinai pasikonsultuok su specialistais. Atmink: paaštrėjus ligai pastoti nerekomenduojama. Jeigu geri vaistus, pasitark su juos išrašiusiu gydytoju, nes vienų preparatų nėštumo metu vartoti negalima iš viso, o kitų dozes būtina pakoreguoti. Svarbiausia – tavo ir būsimojo vaikelio saugumas.

Turėsi apsilankyti ir pas ginekologą, kad išsitirtum dėl galimų infekcijų. Jis greičiausiai paims tepinėlį, patikrins, ar nesergi herpesu, toksiplazmoze, raudonuke, sifiliu, hepatitu (šios ligos gali išoriškai nepasireikšti, todėl būtina laboratorinė analizė).

Užsuk pas stomatologą: prieš nėštumą būtina susitaisyti dantis, kad neatsirastų lėtinių infekcijų ir šios nepakenktų tavo mažyliui.

Jeigu tau daugiau negu 35-eri, arba tavo (ar vyro) giminėje pasitaiko genetinių anomalijų, reikėtų pasitarti su gydytoju-genetiku.

2 psl. »

Komentarai (5)

edc rfv tgb yhn s 2012-04-29 19:38
edc rfv tgb yhn 987654321edc rfv tgb yhn
Ari 2012-04-05 22:54
HEp B galima uzsikresti per lytinius santykius arba perpilant krauja, siaip per tyrimus, injekcijas ir gimdyma neuzsikresim. Marazmas kazkoks ;)
Gilė 2011-12-13 17:43
Geri patarimai. Manau, daug kam tikrai pravers
Jone 2011-12-13 14:19
Butinai pas stomatologa apsilankykit. Nestumo metu dantys ir taip labai susilpneja, todel geriau apsaugoti ir dantukus ir save is anksto
Augustė 2011-12-13 09:05
Na, taip, retai kada nėštumas planuojamas :) nebent pirmas vaikas labai prašo broliuko arba sesytės

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai