Atkurkite skysčių pusiausvyrą organizme ir sulieknėkite!

Kova su nereikalingais kilogramais atima daug mūsų laiko ir pastangų. Tačiau ne visada dėl jų atsiradimo kalti kūno sukaupti riebalai – gali būti, kad tai viso labo skysčių perteklius. Kaip atkurti jo pusiausvyrą ir sulieknėti?

Kodėl organizmas kaupia skysčius?

Priežasčių gali būti daugybė, tačiau jei problema iš tiesų skysčių pertekliuje – rekomenduotina apsilankyti pas gydytoją, nes kūno patinimai neatsiranda iš niekur ir akivaizdžiai rodo į tam tikras sveikatos problemas. Tokiais atvejais savigyda užsiiminėti nereikėtų, nes galima sau dar labiau pakenkti.

Ir vis dėl to, yra keletas skysčių pertekliaus atsikratymo būdų, kuriuos galite išbandyti jau dabar. Pavyzdžiui, peržiūrėti savo mitybą ir gyvenimo būdą, kad išsiaiškintumėte, kokios galimos skysčių kaupimosi priežastys. Štai keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį.

Druskos perteklius racione – dažna skysčių susilaikymo priežastis. Jei suvalgėte silkės, organizmas stengsis pašalinti druskos perteklių ir reikalaus vandens. Jei druską vartojate dažnai ir gausiai, organizmas ims kaupti vandenį, kaip nuolatinę apsisaugojimo nuo druskos priemonę.

Viskas, ką reikia padaryti, tai tiesiog pakoreguoti savo mitybos įpročius. Niekas nesako, kad privaloma atsisakyti visų sūrių produktų, bet gerai pagalvokite, ar tikrai viską reikia gardinti dideliu druskos kiekiu? Druska slopina tikrąjį maisto skonį, o veikdama kartu su natrio glutomatu paverčia maistą savotišku narkotiku, prie kurio priprantame. Pamėginkite po truputį mažinti suvartojamos druskos kiekį ir pajausite, kaip iš naujo atrasite tikrąjį maisto skonį bei atsikratysite skysčių pertekliaus organizme.

Vandens trūkumas ir šlapimo išsiskyrimą skatinantys gėrimai. Dauguma iš mūsų per dieną geria kavą, arbatą, gazuotus gėrimus ar sultis, naiviai tikėdamiesi, kad visi šie skysčiai patenkins kasdienį vandens poreikį. Deja, taip nėra. Organizmui reikia švaraus vandens, o ne jo pakaitalų, nes šiuose ir taip gausu skirtingų medžiagų ir jie tiesiog negali iš organizmo pašalinti šlakų. Arbata, kava, gazuoti gėrimai ir alkoholis iš organizmo pašalina naudingą drėgmę. Kad išvengtų išsekimo, organizmas ima kaupti skysčius.

2 psl. »
Šaltinis: Laikas.lt

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai