Ate, mažyli, mamytė išvažiuoja

Mama vaikui - svabiausias žmogus, ir dėl tikriausiais niekas nedrįs ginčytis. Juk tik ji klausosi visų istorijų apie kieme sutiktus vaikus, tik ji žino, kokią pasaką pasekti, kad mažylis greičiau užmigtų, tik ji jaučia, kada reikia apkabinti ir paprasčiausiai prisiglausti, tik... tik dabar mamytė jau pavargo ir labai norėtų išvykti pailsėti. Ir ne smėlio pilių pajūryje statyti, o ramiai pasideginti niekieno netrukdoma. Kitaip sakant – visą laiką skirti sau vienai.

Ir štai atsiranda pagrindinis klausimas: kokio amžiaus mažylį jau galima porai savaičių palikti be mamos? Visiems tinkančio atsakymo, savaime suprantame, nėra. Juk viskas priklauso nuo to, koks vaikas ir kokia pati mama.

Nei vienas psichologas nepatars palikti savo vaiko kito žmogaus priežiūrai, jei nėra didelės būtinybės. Apie pačius mažiausiuosius, dar maitinamus krūtimi, šį kartą net nekalbėsime, nes kiekviena mamytė supranta, kokia svarbi tiek fizine, tiek emocine prasme ji yra bejėgiam naujagimiui. O štai jei namuose laksto dvimetis, apie išvykimą jau galima pasvarstyti. Žinoma, gerai viską apgalvojus ir teisingai įvertinus savo vaikučio individualias savybes. Juk net ir kūdikiai yra skirtingi, tuomet ką kalbėti apie vyresnius vaikučius, kurių individalybė kaip tik dabar skleidžiasi? Vieni vos sulaukę dvejų metų bando lėkti į priekį, tarsi suaugusiųjų pagalbos jiems nei kiek nereikėtų, o kiti niekaip negali atsiplėšti nuo mamos sijono ir bijo savarankiškai net žingsnį žengti. Štai tiems “mamytės vaikeliams” atsiskyrimas būtų didžiausias stresas, gal netgi katastrofa, galinti palikti labai ryškius pėdsakus jų gyvenime.

Trijų metu vaikas – jau tikras didelis žmogutis, su savo jausmais ir norais. Nuspėti jo elgesį gali tik mama, todėl būtent tai ir reikia padaryti prieš planuojant savo išvyką. Kai kurie trimečiai vis dar yra priklausomi nuo mamos kaip kūdikiai, todėl būtų klaidinga jį prilyginti kitiems to paties amžiaus vaikams ir ramiai išvykti, pasirūpinus rasti tinkamą vaiko auklę. Jei vaikas visokeriopai priklausomas nuo mamos, palikti jo nereikėtų. Vietoje to turėtum pagalvoti, kaip skatinti vaiko savarankiškumą ir kokie tavo veiksmai paskatino tokį vaiko elgesį? Dažnai labai prisirišę prie mamos būna tie vaikai, kurie ilgai maitinami krūtimi. Šis užsitęsęs fizinis kontaktas labai pririša ir emociškai, tačiau ne gerąja prasme. Mylėti savo mamą ir norėti būti šalia jos nėra tas pats kad paprasčiausiai nesugebėti būti be jos.

2 psl. »

Komentarai (1)

mano 2013-09-30 09:30
zentas turejo sansa isvaziuot i norge,bet neisvaziavo del savo mazycio sunelio.ir gyvenacia is 1500,ir dar moka paskola po 400i men,kiek istengiu padedu is 460 pencijos kuria uzsidirbau dirbdama buhaltere isdirbus 30 metu isauginus 3 vaikus,vienas ju pencijai pamaše

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai