Asmeninis treneris P.Ratkevičius po treniruočių moko medituoti: „Už tai esu dėkingas mamai“

Asmeninio archyvo nuotr.

„Sveikame kūne sveika ir siela“ – šiuo posakiu vadovaujasi vienas žymiausių šalies asmeninių trenerių Paulius Ratkevičius. Žmonėms jis padeda ne tik siekti išvaizdos pokyčių, bet ir atrasti ramybę viduje. Kaip jam tai pavyksta? „Už šias pamokas esu dėkingas savo mamai, kuri atvedė mane į meditacijos pasaulį ir parodė, kad tai išties veiksminga – tapau dvasiškai stipresnis, išmokau atsipalaiduoti, o dabar tą pasiekti padedu ir savo klientams“, - pasakoja treneris. Su Pauliumi ir jo mama Nijole Ratkevičiene kalbamės apie meditacijos ypatumus ir jos naudą kiekvienam žmogui.

Nijole, nuo ko prasidėjo kelias į meditaciją? Kodėl pasirinkote būtent meditaciją, o ne jogą ar kitus atsipalaidavimo būdus?

Nebuvau iš tų, kurios labai domėjosi meditacija ar kitais atsipalaidavimo būdais. Kadangi studijavau tiksliuosiuos mokslus, visą gyvenimą domėjausi tuo, kas yra pamatuojama ir realiai matoma. Maždaug prieš 15 metų visai neplanuotai pradėjau lankyti taiči užsiėmimus, kas ir buvo įvadas į meditaciją. Lygiagrečiai sekė cigūno meditacinės treniruotės, kuriuose jau nuo pirmo apsilankymo pradėjau jaustis visiškai kitaip. Nors buvau sveika, pirmo užsiėmimo metu stovėjau pirmoje eilėje priešais mokytoją ir atliekant pratimus pajaučiau tokį stiprų silpnumą, kad net reikėjo prisėsti. Dabar suprantu, kad tuomet pradėjo valytis mano dvasiniai kanalai bei meridianai. Tas mane ir užkabino. Tačiau stipriausi pojūčiai aplankė Sabi užsiėmimuose. Kai pajutau, kad nuo klausomų vibracijų kūnas taip atsipalaiduoja, jog jo nejauti, supratau, kad tai mano kelias.

Kodėl sugalvojote pakalbinti ir Paulių eiti kartu?

Pauliui pasakodavau, kad energetiniuose pratimuose mus moko žmogų pastumti per atstumą, tai jį sudomino tiek, kad jis pasakė: „Jei sugebėsi pastumti mane per atstumą, ateisiu pas tave mokytis.“ Tuo metu jau vedžiau Sabi seminarus Pabaltijo šalyse, kur Paulius ir atėjo pirmą kartą mokytis. Jį sužavėjo sugebėjimas valdyti energiją, tad jis prisijungė prie manęs ir tobulėjame iki šiol.Pauliau, kaip pats reagavai į tokį mamos pasiūlymą?

Pradžioje žiūrėjau skeptiškai. Žinojau, kad mama veda energetinius užsiėmimus, tačiau per daug į tai nesigilinau. Buvau susikoncentravęs į sporto salę ir į fitneso varžybas, kuriose skyniau pergales. Kai mama parodė, kad energijos leidimas tikrai veikia, iš tiesų susidomėjau ir pradėjau lankyti treniruotes, nes norėjau mokėti sutelkti energiją, būti stipresnis dvasiškai bei išmokti tinkamai atsipalaiduoti. Ilgainiui supratau viso to vertę. Labai džiaugiuosi, jog būtent mama mane sudomino ir atvedė į tokį kelią.

Ar patiko užsiėmimai?

Kadangi visą gyvenimą mano treniruotės buvo tik fizinės, nebuvo lengva persilaužti ir pratimus atlikti tik energetiškai, nenaudojant fizinio kūno. Pradžioje nepasakyčiau, kad buvo labai įdomu, tačiau jau po kelių mėnesių pajutau, kad laukiu šių treniruočių. Supratau jų duodamą naudą, tad gimė savotiškas azartas išmokti vis daugiau.

Ar iš karto supratai kaip reikia medituoti ir ką tai duoda tavo gyvenime?

Nebuvau tas mokinys, kuriam iš karto viskas išeidavo, tad praktikuodavau ir namuose. Pirmuosius pokyčius pajutau po kelių mėnesių praktikos, kuomet padidėjo sugebėjimas atsipalaiduoti bei atitrūkti nuo žemiškų dalykų. Man tai labai patiko. Mokėjimas atjungti visas mintis labai padeda įtemptose situacijose, nes stresuojant dažnai priimdavau netinkamus sprendimus gyvenime. Meditacija man padėjo tinkamai susikoncentruoti ir mokytis iš savo klaidų.Jūs vienintelė Lietuvoje vedate tokio pobūdžio treniruotes. Kokių isimintinų atvejų yra buvę per ar po jūsų treniruočių? Ką žmonės pajaučia?

Įdomus išgijimas įvyko vieno seminaro metu Taline. Į jį atvyko moteris, kuriai buvo paralyžiuota viena veido pusė, taip pat ji labai silpnai valdė ranką. Jau po vienos dienos užsiėmimų įvyko stebuklas, visos funkcijos atsistatė 100 procentų, žmogus liko toks sužavėtas, jog pradėjo organizuoti mano vedamus seminarus kituose Estijos miestuose, kad ir kiti žmonės galėtų pasveikti.
Būna skeptikų, kurie ateina pasižiūrėti mano vedamų užsiėmimų – mano, kad švaistau laiką. Ilgainiui jie supranta, jog treniruotės duoda realios naudos ne tik fiziniam, bet ir dvasiniam kūnui. Jie tampa laimingesni, atsikrato nugaros, kelių bei kitų sąnarių skausmų.

Pauliau, pats treniruotes jungi su meditacija, nedaugelis trenerių teikia tokias paslaugas. Ar matai kaip meditacijos padeda klientams?

Rezultatai yra akivaizdūs. Klientai, kurie po sporto medituoja kartu su manimi, jaučiasi kur kas laimingesni bei, išmokę susitvarkyti įtemptose situacijose, patiria mažiau streso. Kiek žinau, esu vienintelis asmeninis treneris Lietuvoje, kuris veda ne tik fizinius, bet ir dvasinius-energetinius užsiėmimus.

O kur pats semiesi energijos? Nuolat tave matome laimingą bei energingą.

Energijos semiuosi iš teigiamo požiūrio į bet kokią situaciją. Net ir esant blogai dienai, jaučiuosi emociškai gerai, nes priimu tai kaip pamoką. Dar lankausi mamos vedamuose „Harmony“ užsiėmimuose, kuriuose gaunu labai daug informacijos tiek apie dvasinį, tiek apie fizinį kūnus. Ten yra labai aukšto lygio treniruotės, kurios man suteikia didelę dalį turimos energijos ir, žinoma, laimės pojūtį.

Komentarai

Treniruočių programos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai