Ar būtina vaiką vesti į darželį?

Šis klausimas neduoda ramybės daugumai tėvų, ypatingai tiems, kurie kol kas augina pirmąjį vaikelį. Iš tiesų klausimas gana svarbus: ar ankstyva vaiko socializacija ateityje  gali turėti didelės įtakos? Ar vaikui reikalingas darželis? O gal jis reikalingas tik užimtiems tėveliams?

Visuomenėje priimta manyti, kad darželius lankę vaikai lengviau adaptuojasi mokykloje, nes yra įpratinti prie tam tikro nustatyto režimo, o dėl sukauptos bendravimo patirties geba greičiau ir lengviau užmegzti ryšį su kitais bendraamžiais. Vien dėl šios paplitusios nuomonės dauguma tėvelių pasiryžta leisti vaikučius į darželį, tikėdamiesi išvengti adaptacijos problemų ateityje.

Mes negalime nei nuneigti, nei patvirtinti šio fakto. Tačiau kalbant apie darželius norėtume įspėti, kad statistika ganėtinai žiauri: tik trečdalis vaikų iš karto sugeba prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių, todėl tikėtina, kad stengdamiesi išvengti vaiko adaptacijos problemų ateityje, tėveliai nepagalvoja, kad su tomis pačiomis problemomis jie jau susiduria leisdami mažylius į darželį. Pasirodo, kad vienas trečdalis darželius lankančių vaikų nuolatos susiduria su įvairiomis ligomis, todėl dažniausiai laiką leidžia namuose, o likęs trečdalis vaikų jaučia nerimą, stresą, miego ir apetito sutrikimus.

Taip, niekas negali nuginčyti to fakto, kad vaikui reikia bendravimo. Bendravimo ne tik su suaugusiais žmonėmis, bet ir su bendraamžiais. Tačiau ar tikrai darželis yra vienintelė vieta, kurioje vaikas gali gauti tai, ko jam taip reikia? Šiais laikais veikia daugybė specialių vaiko ugdymui skirtų centrų, kuriuose vaikai mokomi piešti, šokti, dainuoti ir kitaip aktyviai leisti laiką, todėl darželis tikrai nebėra vienintelė vieta, kurioje mažylis gali leisti laiką ir mokytis bendrauti.

2 psl. »

Komentarai (10)

Amber 2019-07-10 22:07
Be 4-5 metu vaiko neveskit, jei tik turit galimybe. Pati pratinau vaika nuo 2 m 5 men, aukletoja leido pabuti grupej, maciau kaip maziukai kankinasi saukdami mama. Kokios dar edukacijos, jiems reikia tik mamos. Tuo labiau jei iki tol maitinote krutimi, nepalikdavot priziureti kitiems. Darzelis maziems apskritai siu laiku ismyslas, kad tik mamos greiciau griztu i darba. Visiskai dirbtinas dalykas, musu seneliai nezinojo kas tai. Atsiemiau vaika ir auginam patys. Sukames kaip galim. Dirbam iki pietu, slenkanciu grafiku, kiek gali mociute priziuri. Taip kad geriau gyvenkit is minimumo, atsisakykit nebūtinų pirkiniu, bet vaika laikykit seimoje iki 4-5 metu ar net mokyklos. Nebent visai prasti finansiniai reikalai ar mamai depresija nuo sedejimo namie tarp 4 sienu.
klysti 2013-09-13 16:46
Paulina- ne nebuti lankyti parengiamaja klase as ejau i mokykla nuo 6 metu be visiskai jokio parengimo ir buvau pirmune...
As 2013-09-13 16:44
as uzaugau namie ir niekad nenorejau i darzely nes mane seses vyresnes (skirtumas 8-14metu) ismoke rasyti skaityti skaiciuoti o kadangi jos nebuvo tikros mokytojos nebuvo grieztos ir skatindavo mane saldainiais as labai megdavau mokytis ir be galo gerai mokinausi mokykloje 8klases metinis rezultatas buvo visi pazymiai-10 isskyrus fizika( bisky sunkiau gavau 8). o su vaikais bendraudavau kieme kur vaiku budavo visalaika dar bendraamziu o mama matydavo mane zvilgtelejus pro langa :)
Ji 2013-09-13 16:31
As manau,kad reikia vaikams eiti i darzeli.Tik mano manymu turi eiti ne mazesni nei 3m,zinoma jei nera kitu galimybiu cia jau kitas reikalas.Jei su vaiku daug bendraujama,jis bendrauja ne vien tik su suaugusiais bet ir vaikais,tai jei yra galimybiu nera butina vest.Taciau kitu atveju..vaikui reikia darzelio.
inga 2013-08-30 23:42
Kaip viskas paprastai ir gražiai skamba. Ieškoti visiems priimtinų alternatyvų.Manau visos su mielu noru sėdėtu su vaiku kuo ilgiau, bet kad iš kažko ir gyventi reikia už tą sėdėjimą niekas pinigų nemoks.Nerašykit vienašališkų niekuo nepagįstų straipsnių.
kotre 2013-08-30 17:10
vaikas nejo i darzeli, augo tarp suaugusiu, bet bendrauti labiau moka, nei tie, kurie lanko darzeli, ir yra daug draugiskesnis bei mandagesnis uz lankancius,nes teko pastebeti kad lankantys labai nervuoti, puola mustis, atimineti zaislus, prasivardziuoja, nesisveikina, todel dziaugiuosi kad nelanke, nes ir namie ismoko greitai rasyti, skaityti, piesti, dainuoti, o darzelyje butu uzguitas, augtu strese, sirgtu, butu verciamas diena miegoti, nes namuose jis puikiai ismiega 11-12h nakties metu
romyna 2012-05-28 22:33
vaikas turi augti savo aplinkoje, kitos vaiko vystimasis yra. tik, su vienu dalyku sutinku, kad vaikas iki 3metu turi buti su mama.
Marina 2012-04-27 16:46
Aš manau kad būtina, nes ten vaikas išmoksta bendrauti
Paulina 2012-04-27 14:34
Niekur nedingsi, prieš pirmą klasę vis tiek teks lankyti parengiamąją grupę. Ar aš klystu?
Luka 2012-04-27 09:53
mano sūnus dažnai serga, darželio lankymas komplikuotas. Dirbu namuose, vertėjauju, tad vesti jo į darželį kaip ir nėra prasmės

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai