Apie vaikų alkoholizmą

Įsivaizduok situaciją: atsitiktinai užuodei nuo vaiko sklindantį alkoholio kvapą. Kaip reaguosi? Dauguma tėvelių iš karto puola į paniką (juk tiek kartų matė, kaip vaikai iš gretimos laiptinės geria vyną ar alų, tačiau niekada nekilo mintis, kad ir atžala gali pasukti šiuo keliu). Nuo to, kaip pasielgsi ir ką pasakysi, priklausys vaiko reakcija – ar jis užsisklęs savyje dar labiau, ar atsivers, pasipasakos.

Ar reikia pasakoti vaikams apie priklausomybės nuo alkoholio keliamus pavojus? Taip, tačiau tokiems pokalbiams būtina pasiruošti iš anksto...

Vaikų alkoholizmas – tai samprata, vis dažniau skambanti gydytojų-narkologų lūpose ir reiškianti labai didelę problemą.

Priežasčių, skatinančių vaikus ir paauglius pradėti vartoti alkoholinius gėrimus ir tapti priklausomais nuo šio žalingo įpročio, yra labai daug. Dažniausios yra šios:

 

  • Gimimas ir gyvenimas padidintos rizikos šeimose (paprastai tėveliai ir kiti artimieji taip pat geria, tad iš jų imamas pavyzdys);
  • Vaiko, kaip asmenybės, formavimasis. Šiuo atveju alkoholiniai gėrimai vartojami tada, kai norima įtvirtinti savo pozicijas šeimoje ar mokykloje, pasipriešinti;
  • Paveldimumas (medikai neretai skelbia, kad dėl vaikų žalingų įpročių kalti būna tėvų genai, tad linkstama manyti, kad jeigu tėvai tokių problemų neturėjo, neturės ir vaikas. Alkoholizmas nėra paveldimas – tai tik mitas. Paveldimas tik polinkis).
  • Pastaruoju metu didžiulę įtaką vaikų alkoholizmo vystymuisi daro masinės iformacijos sklaidos priemonės, ypač – televizija.

 

Reikia pabrėžti, kad vaikų alkoholizmas yra daug rimtesnė problema nei ta, su kuria susiduria suaugusieji. Ši liga yra piktybiška, vystosi greitai, vyksta sparti asmenybės degradacija, prasideda sunkios su alkoholizmu susijusios ligos. Labiausiai nukenčia smegenys, kepenys, kraujas, o ypač – nebrandi centrinė nervų sistema. Būtent brendimo laikotarpiu, kai susidaro neuronų jungtys ir vyksta jų diferenciacija, labai pakenkiama vaiko asmenybei: sulėtėja bendras vystymasis, loginis ir abstraktusis mąstymas, nukenčia emocinė sfera, intelektas, atmintis.

2 psl. »

Komentarai (4)

Tautvydas 2012-01-28 14:39
Ne nuo metu priklauso ar gali gerti,o nuo tavo subrendimo lygio.Vienas gali gerti nuo 14 metu ir jam pasekmes bus tokios pacios kaip ir pilnameciui,taciau kai kurie negali gerti netgi sulauke 20 metu.As sitai laikyciau problema jai nepilnametis pradeda praleidineti pamokas del to,o kad kartais isgeria nieko tokio.
Gabija 2012-01-26 10:56
Liūdna. Mano sūnui 13, ir jis jau bandė. Prie manęs, žinoma, to nedaro, slepiasi. Patikėkite, tikrai skaudu. Niekas šeimoje negeria. O su kokia kompanija susideda, visą laiką juk iš tiesų nematai.
Žana 2012-01-26 07:39
Mato tik tai, ką nori matyti. Kažkodėl įsivaizduoja, kad nuosavi vaikai ir gerti pradeda vėliau, ir lytinį gyvenimą...
Mama 2012-01-25 22:47
O siaube, net skaityti buvo baisu... Nejaugi tėvai nemato to????

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai