Apie dantų problemas nėštumo metu

Būsimoms mamytėms, kurios laukiasi kūdikėlio, sveikata yra ypatingai svarbi. Sveikatos būklė darosi vis reikšmingesnė ne tik dėl pačios būsimos mamytės, bet ir dėl kūdikėlio. Mat besivystantis kūdikėlis įsisavina daug sveikatos sąvybių iš motinos. Taip pat labai dažnu atveju besilaukiančioms mamoms trūksta kalcio, nes jį savinasi kūdikėlis.

Dėl padidėjusio kalcio trūkumo, gana dažnai kenčia ir dantys. Kai kuriais atvejais dantys, dėl kalcio trūkumo nukenčia taip stpriai, kad vieno ar kelių netenkama!

Nėštukėms būtina pasitarti su jas prižiūrinčiu gydytoju dėl papildomų vitaminų besilaukiančioms ir maitinančioms mamos, taip pat verta pareguliuti savo mitybą bei į racioną įtraukti daugiau kalcio turinčių maisto produktų - kietojo sūrio, salierų, žemės riešutų, sezamų sėklų, žuvies.

Taip pat svarbu tai, kiek mamos gauna fluoro. Didžiųjų miestų geriamame vandenyje trūksta fluoro. Tačiau gerti vaistinėse parduodamą fluorą taip pat nėra rekomenduojama. Būtent dėl to taip pat rekomenduojama pasitarti su gydytoju. Juk kiekvienas vaistas, maistas ar kitoks vartojamas preparatas perduodamas besivystančiam kūdikėliui. Tyrimai rodo, kad mamos gali naudoti dantų pastas, kuriose yra kalcio ir fluoro, tai visiškai nekenkia nei neštukei, nei vaisiui.

Ramina ir tai, kad, jeigu dantys nėštumo metu ir būtų pažeisti taip stipriai, kad vieno ar kelių galiausiai netenkama, išeitis yra, tai dantų implantai Vilniuje.
Žinoma, kyla klausimas, ar patartina bei leistina mamytėms gydyti dantis tuo metu, kai jos dar laukiasi? Kalbant apie dantų gydymą, tai, esant dideliam kalcio trūkumui naujai sutaisyti dantys gali vėl imti gesti, taip pat abejonių kelia slopinamieji vaistai, o dantų implantų atveju - implanto prigijimas po procedūros, tad būtina išsirinkti kompetetingą specialistą, o nesant būtinybei rimtesnes dantų tvarkymo procedūras nukelti ne tik po gimdymo, bet ir po maitinimo krūtimi pabaigos.

Žinoma, geriausia būtų vadovautis liaudies išmintimi ir roges ruoši vasarą, t.y., planuojant pastojimą reikėtų pasikonsultuoti ne tik su ginekologu, bet ir su odontologu bei iš anksto išgydyti smulkius dantų negalimus bei tokiu būdu užbėgti rimtesnėms problemoms už akių - juk kiekvienai mamai svarbu švytėti ir plačiai šypsotis!  
 

Komentarai

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai