Antrasis nėštumas: ką reikia žinoti?

Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net nuotr.

Dauguma moterų pirmojo gimdymo metu “pasižada” daugiau niekuomet negimdyti... Tačiau žmogaus atmintis selektyvi, todėl nemalonūs pojūčiai laikui bėgant paprasčiausiai užsimiršta, arba juos užgožia motinystės džiaugsmai. Taigi, ateina laikas antrajam nėštumui. Užtikrintai galime pasakyti tik vieną dalyką: kiekvienas nėštumas yra skirtingas, todėl tavęs ir vėl lauks malonios (kartais ir ne visai) staigmenos.

Kada geriausias laikas antrajam nėštumui?

Pirmojo nėštumo metu tavo organizmas dirbu pilnu režimu ir maistinių medžiagų, vitaminų bei mineralų suvartojo dvigubai daugiau, nei įprasta. Be to, nėštumo metu organizme nuolatos vyko hormoniniai pokyčiai, o tai šiek tiek nusilpnino imunitetą. Kad antrasis nėštumas praeitų sėkmingai, iš pradžių reikėtų leisti organizmui pilnai atsistatyti, o tai gali užtrukti dvejus – trejus metus.

Per šį laikotarpį moters kūnas pilnas atsistato ir sukaupia antrajam nėštumui reikalingas jėgas. Tačiau pernelyg ilgas laiko tarpas tarp nėštumų nėra pageidautinas, nes organizmas visiškai pamiršta pasikeitimus, vykstančius nėštumo metu. Kitaip tariant, tavo organizmui ir vėl reikėtų adaptuotis iš naujo. Jei pirmojo gimdymo metu buvo atliktas cezario pjūvis, pertrauka tarp nėštumų turėtų trukti maždaug 5 metus.

Kuo skiriasi antrasis ir pirmasis nėštumas?

Dėl fiziologinių pokyčių, kurie atsirado pirmojo nėštumo metu, antrasis nėštumas gali turėti tam tikrų savitų įpatybių:

Po pirmojo vaikučio gimimo gimda nesusitraukia iki pirminės savo formos (buvusios prieš pirmąjį nėštumą), taigi lieka šiek tiek didesnė, nei įprasta. Dėl šios priežasties antrajį nėštumą išoriškai pastebėti galima maždaug mėnesiu anksčiau, nei pirmąjį.

2 psl. »

Komentarai

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai