Anticeliulitinė fitneso programa

Celiulitas – tai problema, kurią spręsti reikia kompleksiškai. Būtina peržiūrėti savo mitybą, gyvenimo būdą, reguliariai daryti probleminių vietų masažą, sportuoti, aktyvinti klubų, sėdmenų ir pilvo raumenų tonusą, tuo pačiu nepamirštant kardio ir jėgos treniruočių. Kova nusimato nelengva. Pateiksime 5 pratimus, kurie padės efektyviai kovoti su celiulitu.

Bendri fitneso patarimai kovoje prieš celiulitą

Vien pratimai nepadės pasiekti gerų rezultatų. Todėl į savo treniruočių planą būtina įtraukti ir reguliarius kardio krūvius. Tai gali būti plaukimas ar bėgimas ristele. Kardio treniruotės leidžia sustiprinti raumenis, pagreitinti medžiagų apykaitą, o tai reiškia, kad suintensyvės ir riebalų deginimo procesas. Kardio krūviai, be kita ko, pagerina ir kraujo cirkuliaciją.  O kaip žinia, celiulito pagrindas yra nepakankamas kraujo pritekėjimas į problemines vietas.

Dar viena svarbia sudėtine dalimi kovoje prieš celiulitą yra jėgos treniruotės. Namų sąlygomis – pratimai su svoriais. Atliekant net įprastus pratimus su svoriais treniruotės efektyvumas žymiai padidėja.  

Kadangi daugumai moterų celiulitas susiformuoja klubų ir sėdmenų srityse, pasiūlysime susikoncentruoti būtent ties šiomis raumenų grupėmis.

Pirmas pratimas “Įtupstai”

Yra keli šio pratimo atlikimo būdai. Įtūpstai į priekį, įtūpstai atgal, įtūpstai įstrižai, kompleksiški įtūpstai ir panašiai. Mes neaptarinėsime atlikimo technikos, kuri tau ko gero jau gerai žinoma, mes pasiūlysime šį bei tą naujo.

  • Įtūpsto variantas 1. Atsistok tiesiai, kojos pečių plotyje, rankos nuleistos išilgai kūno. Įkvėpdama, pakelk dešinę koją, sulenktą per kelį taip, kad tavo klubai būtų lygiagrečiai grindims. Tuo pačiu metu pakelk ištiestas rankas aukštyn ir suglausk jas delnais. Tokioje padėtyje užsilaikyk 5 minutes ir padaryk įtūpstą į priekį, atsispyrus atramine koja, atsistok. Su kiekviena koja atlik 10-12 pakartojimų. Pratimo atlikimo metu kojos ant grindų nenuleisk.

  • Įtūpsto variantas 2. Atsistok tiesiai, kojos pečių plotyje, rankas uždėk ant liemens. Kaire koja ženk platų žingsnį į šoną. Tada sulenk kairį kelią ir prisėdinėk, kol tavo kelis sudarys 90 laipsnių kampą. Tada ištiesink kelį ir atsispirk kaire koja tam, kad grįžtum į pradinę padėtį. Tai vienas kartas. Atlik 10-12 pakartojimų, tada sukeisk kojas.    

  • Įtūpsto variantas 3. Paimk į rankas svarelius, plaštakas pasuk taip, kad pirštai žiūrėtų į kojų pusę. Dešine koja padaryk įtūpstą į priekį, kūną šiek tiek palenk į priekį, o kairį kelią atremk į grindis. Po to pradėk ištiesinėti dešinę koją ir keltis į viršų, kairė koja tuo metu turi išlikti sulenkta.

Antras pratimas “Prisėdimai”

2 psl. »

Komentarai (3)

NATI 2013-08-19 20:08
O po cezariuko,galima tokį pratimą daryti?Ir kokių negalima,gal kas galite patarti?
Vėtra 2012-07-10 20:51
bet turbūt vienas iš veiksmingiausių
Nora 2012-07-10 14:25
paskutinis man sudėtingiausias :(

Treniruočių programos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai