„Pampers“ pataria: nėštumo požymių yra daug – pradedant nuovargiu bei pykinimu ir baigiant skausmingumu ir nugaros skausmu. Pateikiame pagrindinius nėštumo požymius.
Nėštumo požymiai ir simptomai
Kartais sunku suprasti kūno siunčiamus signalus, tačiau jei manote, kad juntame nėštumo požymius, greičiausiai nekantraujate išsiaiškinti, ar tikrai esate nėščia.
Ankstyvi nėštumo požymiai:
- dingusios mėnesinės;
- dažnas šlapinimasis;
- jautrios, dilgčiojančios, patinusios krūtys;
- rytinis pykinimas (taip pat gali pykinti ir bet kuriuo kitu paros metu);
- pasikeitusi odos spalva, pvz., patamsėjusi oda aplink spenelius, tamsesnės krūtų venos arba atsiradusi tamsi linija nuo bambos iki gaktikaulio;
- potraukis prie kokio nors specifinio maisto;
- nuovargis.
Pastebėję bet kurį iš šių ankstyvų nėštumo požymių, atlikite nėštumo testą namuose. Jei testas teigiamas, apsilankykite pas sveikatos priežiūros specialistą, kuris pagal gimdos kaklelio ar gimdos pokyčius, girdimą vaisiaus širdies plakimą arba ultragarsu matomą vaisių gali patvirtinti, kad esate nėščia.
Bendriniai nėštumo požymiai
Per nėštumą vyksta keisti ir nuostabūs kūno pokyčiai. Toliau aptariami kai kurie tipiški nėštumo požymiai.
Išskyros. Pieną primenančios muskuso kvapo išskyros yra būdas gimdos kakleliui išsivalyti. Jos yra įprastos visą gyvenimą, tačiau jų pagausėja per nėštumą.
Pilvo diegliai. Implantacijos (prie gimdos sienelės prisitvirtinančio apvaisinto kiaušinėlio) sukeliamus pilvo dieglius galite jausti labai anksti. Vėliau dieglių gali būti dėl apvaliojo raiščio skausmo arba paruošiamųjų sąrėmių.
Galvos skausmas. Galvos skausmą gali sukelti hormonų pokyčiai, nuovargis ir įtampa, tačiau jis taip pat gali būti rimtesnio sutrikimo, pvz., preeklampsijos, požymis. Būtinai perspėkite savo sveikatos priežiūros specialistą, jei jums skauda galvą.
Nugaros skausmas. Nugarą gali skaudėti dėl hormonų pokyčių, priaugto svorio ir laikysenos, pasikeitusios dėl augančio pilvo.
Rėmuo. Dėl hormonų pokyčių atsipalaiduoja raumenys, kurie neleidžia virškinamosioms rūgštims patekti į stemplę. Todėl atsiranda rėmuo. Be to, rėmuo gali sustiprėti, kai augantis kūdikis spaudžia skrandį.
Užkietėję viduriai ir pilvo pūtimas. Dėl nėštumo hormonų susilpnėja žarnyno raumenys, todėl sulėtėja virškinimas.
Dažnas šlapinimasis. Per pirmąjį trimestrą dėl intensyvesnės kraujotakos dubens srityje inkstuose gaminasi daugiau šlapimo. Trečiąjį trimestrą augantis kūdikis spaudžia šlapimo pūslę, todėl dažniau norisi šlapintis.
Odos niežulys. Per nėštumą tempiantis pilvo, krūtų, rankų ir pėdų odai, ją gali niežėti.
Dusulys. Dėl nėštumo hormonų gali pasikeisti kvėpavimo dažnis ir gylis, todėl galite jausti dusulį. Be to, kūdikis spaudžia plaučius, todėl gali atrodyti, kad dūstate.
Potraukis maistui arba bjaurėjimasis juo. Gali atsirasti potraukis tam tikram maistui arba galite juo bjaurėtis. Kai kurie specialistai teigia, kad potraukis maistui rodo, jog kūnui reikia tam tikros maisto medžiagos, o įvairūs kvapai atrodo bjaurūs, nes per nėštumą itin paaštrėja uoslė.
Nuovargis. Jūsų kūnas įtemptai stengiasi auginti ir maitinti kūdikį, todėl jausti nuovargį nėštumo metu yra visiškai normalu.
Šie kasdien patiriami nėštumo simptomai gali varginti, tačiau jau netrukus ateis laikas gimdyti ir galėsite parsivežti savo brangų kūdikėlį namo. Be abejo, tada suprasite, kad buvo verta kentėti visus nemalonius nėštumo požymius!
Šaltinis: pampers.com
Komentarai