Ankstyva menopauzė

Medicininė statistika rodo, kad vidutiniškai klimakterinis laikotarpis moterims prasideda maždaug nuo 50 metų, tačiau neretai nutinka ir taip, kad menopauzė ateina daug anksčiau – apie 40 gyvenimo metus. Tokio ankstyvojo klimakterinio laikotarpio priežasčių gali būti devynios galybės. Dažniausiai ankstyvą menopauzę išprovokuoja stipraus streso epizodai, susiję su artimo žmogaus netektimi, nesėkmingai susiklostęs asmeninis gyvenimas, konfliktiškos situacijos darbe, taip pat ir jo netektis, išgyventos sudėtingos operacijos ir panašiai. Ne ką mažiau svarbūs ir genetiškai paveldėti veiksniai, taip pat persirgtos įvairios infekcinės ligos lytinio brendimo laikotarpiu, skydliaukės veiklos sutrikimai, chirurginės intervencijos, po kurių kilo kokių nors komplikacijų, dubens traumos.

Kokius preparatus rekomenduojama vartoti?

Ankstyva menopauzė pridaro daugybę rūpesčių ir problemų, kurios, deja, būtinai atsiliepia ir sveikatai. Visi nemalonumai, kuriuos patiria vyresnio amžiaus dailiosios lyties atstovės, ateina gerokai anksčiau. Visų pirma, pakinta odos būklė – ji pradeda greitai vysti, tampa sausa ir praranda savo elastingumą. Nukenčia, žinoma, ir plaukai bei nagai – jie tampa trapūs, todėl reikėtų pradėti iš anksto vartoti preparatus, skirtus palengvinti ankstyvą klimakterinį periodą. Kai kuriais atvejais moterims gali pradėti augti svoris. Būna ir atvirkščiai – jos ima liesėti tiesiog akyse. Keičiasi biocheminė kraujo sudėtis, o tai gali baigtis labai nemaloniomis pasekmėmis: miokardo infarktu, aterosklerozės vystymusi, širdies išemija. Kaulinis audinys netenka daug pagrindinio savo elemento – kalcio. Kiekvienai dailiosios lyties atsovei reikėtų nesitaikstyti su šiais nepageidaujamais, tačiau natūraliais procesais, ir pradėti vartoti specialius papildus. Šiuo periodu organizmui palaikymas yra tiesiog būtinas. Jeigu į tai nežiūrima abejingai, galima ilgiau išsaugoti savo jaunystę, grožį ir aktyvumą.

2 psl. »

Komentarai (2)

Kamilė 2012-04-23 13:39
kažkaip labai jau įtariai žiūriu į tą pakaitinę hormonų terapiją. Kiek man žinoma, tokie dalykai gali provokuoti vėžį
Fiona 2012-04-23 11:52
girdėjau, nakvišų aliejus su agurklių ekstraktu labai geras dalykas. Tačiau, jeigu gerai suprantu, vienų firmų produkcija veiksmingesnė už kitų. Būtų įdomu, kokie atsiliepimai

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai