Animaciniai filmukai: leisti ar drausti?

Pirmoji mintis, kuri šauna į galvą išgirdus žodį “filmukai” - tai vaikystė. Ar prisimeni, kai pati, būdama maža, negalėjai atitraukti akių ir sulaikiusi kvėpavimą sekdavai kiekvieną naują ekrane pasirodžiusį paveikslėlį, o sekančią dieną su nekantrumu laukdavai naujos serijos? Taip, filmukai – vienas didžiausių džiaugsmų mažiesiems. Tačiau ar jie visuomet skleidžia teigiamą informaciją? Ar iš jų vaikas gali ko nors pasimokyti?

Šiais laikais tėveliai taip susirūpinę savo vaikų vystymusi, kad imasi įvairiausių priemonių vos ne nuo gimimo. O kai kurios šiuolaikinės metodikos į “vystymo programą” siūlo įtraukti ir kai kurių animacinių filmukų peržiūras. Tačiau pediatrai šiuo klausimu turi savo nuomonę: pernelyg ankstyvas televizijos žiūrėjimas vargu ar atneš vaikui naudos, kadangi vaiko nervų sistema nėra pakankamai išsivysčiusi ir jis negali susikoncentruoti ilgam laikui, taigi savaime suprantama, jis nesugeba pasiimti ir reikiamos informacijos. Vaiko pasąmonė ima savaime blokuoti ateinančią informaciją, tačiau paviršutiniškai jis negali atitraukti akių nuo spalvingų besikeičiančių vaizdų, todėl pervargsta, pasidaro irzlus ir kaprizingas. Tačiau visa tai tik ledkalnio viršūnė. Amerikos pediatrijos akademijos gydytojai ilgą laiką stebėjo vaikus nuo 4 mėnesių iki 2 metų ir padarė išvadą: vaikai, kurie kiekvieną dieną žiūrėdavo televizorių, vystėsi lėčiau nei tie, kurie prie televizijos ekrano praleisdavo tik kelias minutes ir ne kiekvieną dieną. Logiškai mąstant atrodytų, kad televizorių žiūrinčių vaikų žodynas turėtų būti platesnis, juk jie nuolatos girdi kalbant kitus žmones ir iš to mokosi. Tačiau tiesa yra visai kitokia: aukštesnį intelektą turi tie vaikai, kurie mažiau žiūri televizorių ir daugiau bendrauja su tėvais ir bendraamžiais.

2 psl. »

Komentarai (5)

To nesvarbu 2018-06-30 10:59
Aha, matosi, kad leido. Tegul verkia. Jei nieks nesugeba vaikui veiklos sugalvot, tai nereiškia, kad smegenėles galima žudyt.
nesvarbu 2012-12-22 10:50
Manau kad galima leisti jei vaikas neturi ka veikti
togul zuri animacija filmukus man leido zureti kai buvau maza tai drausti vaika negerai vaikas verkia tada
Luntik 2012-12-19 01:31
rusiskas filmukas Luntik-labai geras ir dvasingas, bet jis rusu kalba :)
Mama 2011-12-14 18:19
O butu neblogai jei ir kokiu filmuku saraseli kas sudetu, kurie jau yra tinkami kurie ne :) Nes mano akimis tai nematau aplamai nei vieno filmuko, kuris butu naudingas vaikui :)bet gal yra tokiu apie kuriuos nezinome :)
LABAI 2011-11-21 20:24
Labai geras straipsnis

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai