Patinka mums ar ne, tačiau šeimyninis gyvenimas toli gražu ne visiems primena pasaką. Dažniausiai viskas klostosi visai ne taip, kaip įsivaizdavome. Štai 9 dalykai, kurių nereikėtų daryti, jeigu norite, kad jūsų šeima išliktų stipri ir darni.
Pirma klaida: manyti, kad antroji pusė niekur nedings
Problema ta, kad žmonės prie gero pripranta. Mes nustojame matyti ir vertinti savo antrąją pusę, nes tai mums taip įprasta, kad atrodo, jog kitaip būti ir negali. Ir mes klaidingai manome, kad ji niekur nedings.
O antroji pusė to tarpu taip pat „atvėsta“ – ji jau neberodo tiek dėmesio, kiek anksčiau, nebedaro malonių staigmenų. Tai suprantama: jauna šeima pasineria į buitį ir kasdienius rūpesčius, vaikų priežiūrą, santykiai tampa brandesni... Bet ir nuobodesni.
Abejingumą iš antrosios pusės jaučia tiek vienas, tiek kitas, todėl anksčiau ar vėliau bet kuris iš jų gali pradėti ieškoti sau trūkstamo dėmesio už šeimos ribų.
Antra klaida: manyti, kad antroji pusė jus būtinai mes
Būti nedėmesingam antrajai pusei – prasta mintis, tačiau būti per daug priklausomam nuo vyro ar žmonos dėmesio, santykių ir apskritai buvimo šalia – nė kiek ne geriau. Partneriui demonstruojamas įtarumas ir baimė likti vienam tik atbaido.
Jeigu jūsų santykių ribos jau aiškios (jūs susituokę, pareigos – paskirstytos), reikalauti iš antrosios pusės kažkokių didelės ir tyros meilės įrodymų nėra reikalo (kaip ir nuolat ieškoti įrodymų, kad vyras ar žmona suka „į kairę“. Tokios mintys daugiau išduoda būtent jūsų, o ne partnerio neužtikrintumą).
Trečia klaida: skųstis savo parneriu visiems, tik ne jam pačiam
Kad ir kaip apmaudu tai pripažinti, tačiau turbūt kiekvienas vyras ir žmona galėtų sudaryti tikrai ilgą sąrašą to, kas jiems nepatinka antrojoje pusėje. Ir tai normalu – tobulų juk nėra. Tačiau aptarinėti tai, kas jums nepatinka, vis dėlto reikėtų su „kaltininku“, o ne su kuo nors iš šalies (bendradarbiais, draugais, tėvais ar kitais šeimos nariais).
Asmeninių šeimos problemų viešinimas jūsų santykiams neduos nieko gero – partneris gali net nenutuokti, kad jums kas nors nepatinka ir „nesusiprasti“, net jeigu jums atrodo, kad viskas ir taip akivaizdu, ir aiškiau būti net negali. Padarykite paslaugą sau ir kitiems: apie tokias problemas kalbėkitės tik su antrąja puse.
Ketvirta klaida: slopinti savo nepasitenkinimą
Santykiuose visada galima rasti tai, kas nepatinka ir jūsų netenkina, tačiau laikyti viso to savyje, nuolat ryti kartėlį ir nuoskaudą tikrai nereikia. Anksčiau ar vėliau jūs sąmoningai ar ne pradėsite atsakyti tuo pačiu – „pamiršite“ paskambinti, padaryti tai, ko jūsų prašo, ir pan.
Raskite savyje jėgų ramiai aptarti viską, kas jus šiuo metu liūdina, erzina ar sukelia jums kitų negatyvių emocijų. Tik taip galima išsaugoti abipusį pasitikėjimą.
Penkta klaida: nuolat abejoti
Pripažinkime: mes – žmonės, ir kuo nors abejoti mums labai būdinga. Mes abejojame savo santykių tvirtumu, bijome ką nors pasakyti ar padaryti ne taip. Kiek kartų pavargęs partneris jums kėlė įtarimą, kad jūsų santykiai pradėjo klibėti?
Jeigu mintyse nuolat kursite negatyvius scenarijus ir kursite planus, ką daryti, jeigu kas nors nepasiseks, antroji pusė taip pat perims šį nerimą – bet jūsų baimes interpretuos savaip (pavyzdžiui, nesupras, kad bijote ją prarasti, o pagalvos, kad bijote rimtų santykių, nesate tikri dėl bendros jūsų ateities). Galų gale vyras ar žmona pasijus nereikalingi ir atsiras galbūt panorės išeiti kitur.
Šešta klaida: žiūrėti į partnerį nepakankamai rimtai
Atsakykite sąžiningai: kokią vietą jūsų prioritetų sąraše užima antroji pusė? Juk greičiausiai pirmoje vietoje bus vaikai arba darbas, o tik po to – asmeniniai santykiai?
Suprantama, vaikams tėvų dėmesys reikalingas, ir šeimos išlaikymas – taip pat svarbus, tačiau antroji pusė visada turi jausti, kad ją vertinate. Priešingu atveju tokie santykiai jeigu ir neišyra galutinai, tai bent pradeda kaip reikiant klibėti, ir vyras ar žmona ima galvoti, kad yra nereikalingi.
Septinta klaida: nustoti tikėti partneriu
Net ir didžiausių optimistų šeimose būna juodų dienų, todėl labai svarbu pamatyti, suprasti ir palaikyti, kada partneriui ateina „sunkūs laikai“.
Būtent jūsų įsitikinimas, kad viskas susitvarkys ir bus gerai, suteiks antrajai pusei jėgų atsitiesti, įveikti iškilusias problemas ir judėti toliau.
Aštunta klaida: neatsižvelgti į mentaliteto skirtumus
Dažna sutuoktinių barnių priežastis – skirtingi jų šeimų „šablonai“. Pavyzdžiui, jeigu vyro šeimoje mama užsiimdavo visa namų ruoša, jam greičiausiai ir į galvą neateis, kad žmona tikisi iš jo pagalbos namuose.
Jeigu apie tokius svarbius momentus (vaikų auklėjimą, šeimos biudžetą, tikslus ir perspektyvas) nesikalbėsite iš anksto ir nerasite „sąlyčio taškų“, problemų ir konfliktų neišvengsite. Vienintelė išeitis – ieškoti kompromisų.
Devinta klaida: nustoti tikėti santykiais
Jaunos šeimos susiduria su daugybe problemų, galinčių sugriauti tarpusavio santykius – nuo banalių nesusipratimų iki nesutampančių charakterių ir išdavystės. Svarbiausia šioje situacijoje nenustoti tikėti bendra ateitimi, neprarasti vienam kito ir nenuleisti rankų, stengtis toliau palaikyti emocinius ryšius su vyru ar žmona. Juk blogi laikai anksčiau ar vėliau baigiasi, o tai, koks bus jūsų gyvenimas, priklauso tik nuo jūsų.
Pakoreguokite savo pažiūras, elgesį, ištaisykite klaidas, ir tikimybė išsaugoti savo šeimą išaugs kelis kartus!
9 labiausiai paplitusios klaidos, kurias daro jaunos šeimos

Suaugusiųjų santykiai
10 sunkumų, su kuriais susiduria kiekviena pora Kiekviena pora anksčiau ar vėliau pamato, kad gyvenimas ne visada klostosi taip, kaip norėtųsi. Jei susiduriate su toliau aprašomais sunkumais, žinokite: jūs nesate vieniši!
Kaip parodyti savo meilę ir sustiprinti santykius? Stipriosios lyties atstovai savo moterims nemoka išreikšti savo jausmų ir net nežino, kad tai daryti verta. Pažinčių svetainės Flirtas.lt apklausa atskleidė, kad 60 proc. dailiosios lyties atstovių nejaučia vyro rodomų jausmų. Jų teigimu, stipriosios lyties atstovai jų nemoka parodyti nei žodžiais, nei veiksmais.
Kodėl išyra santuoka: 10 pagrindinių priežasčių Mūsų dienomis šeima reiškia jau ne tiek, kiek anksčiau. Apsižvalgykite aplinkui: ar daug matote laimingų žmonių, kuriems pasisekė išsaugoti jaukius, šiltus, pasitikėjimo ir supratimo kupinus santykius?
Požymiai, kad laikas nutraukti su juo santykius (II dalis, pabaiga)1 Ne taip jau labai jam patinkate, jeigu...
Požymiai, kad laikas nutraukti su juo santykius (I dalis) Vyrai paprastai neslepia susidomėjimo moterimi. Jeigu jinai iš tikrųjų patinka, tai būna aišku. Kol vyras ja domisi, jis gali nuversti kalnus, kad tik jinai būtų jo. Na, o jeigu kažkas kliudo pasakyti apie savo jausmus atvirai, greičiausiai kažkas „ne taip“: pradedant kompleksais, baigiant nuslėpta antrąja puse.
Piniginiai šeimos reikalai: „bendras katilas“ ar atskiras biudžetas? Jis nori, kad biudžetas būtų atskiras, o ji svajoja apie bendrą. Kaip susitarti, kai požiūris į pinigus nesutampa? Ar normalu gyventi po vienu stogu, o piniginius reikalus tvarkyti atskirai?
Poros, kurių meilė bėgant metams neišblėso (foto) Jeigu sutinkate savo meilę – nepaleiskite jos. Bėgant metams mes įgyjame daugiau išminties, ir meilė tampa kažkuo daugiau, negu tiesiog jausmais. Meilė nepavaldi laikui – ir tuo galima įsitikinti, pažiūrėjus į šias nuotraukas!
10 būdų nutraukti neįdomų pokalbį Ar jums teko kada atsidurti situacijoje, kai jūsų pašnekovas kalba nesustodamas ir niekaip nesupranta, kada laikas liautis? Gaila, bet taip nutinka labai dažnai – juk ne visi pastebi, kad aplinkiniams pokalbis jau seniai tapo nebeįdomus. Jeigu kada atsidursite tokioje padėtyje, kai norėsite taktiškai nutraukti nemalonų ar nusibodusį pokalbį, šios frazės jums labai padės.
10 įpročių stipriems ir sveikiems poros santykiams Kas sukuria sveikus ir romantiškus ryšius, skiriasi ir priklauso nuo kiekvienos poros. Formuojant patikimą ir pozityvią partnerystę reikia daug pastangų ir laiko. Deja, tai neįvyksta tiesiog per vieną naktį. Tam reikia įdėti šiek tiek darbo.
10 naudingų gudrybių, padėsiančių jums išsaugoti santuoką Sukurti šeimą lengva, o išsaugoti ją – daug sunkiau. Štai 15 gudrybių, kurias būtina žinoti kiekvienai ištekėjusiai dailiosios lyties atstovei.
Ką daryti mamai, jeigu močiutės kariauja dėl savo anūko? Geri abiejų močiučių santykiai neretai gerokai pašlyja, kai tik šeimoje atsiranda anūkų. Dar nėštumo metu pasipila kandžios replikos apie tai, į ką atsigims vaikas, prasideda ginčai, kokį jam vardą reikės duoti ir kaip auklėti. Neleiskite, kad šie nesutarimai peraugtų į tikrą karą!
Jauna pora „paseno“ daugiau kaip 70 metų (video) Dažnai sakoma, kad išorinis grožis – laikinas dalykas. Dažnai pamirštama, kad santykių pagrindas – augantis tarpusavio pasitikėjimas ir supratimas. Jauna pora turėjo galimybę pažiūrėti į tai, kaip atrodytų po daugelio metų kartu. Jų reakcija pasako viską!
20 laimingos santuokos patarimų vyrams5 Džeraldas Rodžersas po skyrybų su žmona nusprendė pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi su tais, kurie taip pat sukūrė šeimas. Jis labai gailėjosi dėl klaidų, kurias padarė, ir, išanalizavęs savo situaciją, parašė ir paviešino 20 taisyklių, kurių reikėtų laikytis santuokoje.
Ką daryti, kad santykiai būtų sėkmingi?10 Ar dažnai tenka žiūrėti į laimingas poreles ir galvoti "kokie idealūs jų santykiai"? Iš tiesų, idealių santykių nebūna. Būna tik du žmonės, mokantys nusileisti ir prisiderinti vienas prie kito.
Smurto ratas - įtampa, smūgiai ir atgailos ašaros1 Kiekviena šeima patenka į konfliktines situacijas - susierzinimas dėl kito žmogaus poelgių ar požiūrio, stresas, diskutavimas, ginčai yra normali poros gyvenimo dalis, tačiau kiekvienam svarbu mokėti atskirti smurtą nuo tarpusavio nesutarimų.
Kas prižiūri mano ir paskolos teikėjo santykius? Kiekvieni santykiai tarp paslaugos gavėjo ir teikėjo yra prižiūrimi tam tikrų institucijų. Taip yra ir čia – paskolos gavėjo ir kredito teikėjo santykiai yra akylai stebimi. Kiekvienas vartotojas privalo žinoti savo teises kaip ir pareigas.
Metas sunerimti: požymiai, kad jūsų vyras neištikimas9 Pasukti į „kairę“ gali tiek vyrai, tiek moterys. Šia tema buvo atlikta daugybė tyrimų, tačiau jų rezultatai – labai nevienareikšmiai ir neretai smarkiai skiriasi. Pavyzdžiui, britų sociologai teigia, kad tarp susituokusių porų neištikimi būna 60,7 % vyrų ir 41 % moterų. Tuo tarpu amerikiečių tyrėjai nustatė, kad atsipalaiduoti svetimose lovose mėgsta daugiau kaip 70 % ir tik 21 % moterų. Tad kada gi galima įtarti, kad vyras pasuko į „kairę“?
Medaus mėnuo su vaikais Įsivaizduokite situaciją (o gal net nebereikia, nes ji – puikiai pažįstama?): vieniša mama susitinka su vienišu tėveliu, ir nusprendžia sukurti šeimą. Ar įmanoma iškeliauti į povestuvinę kelionę kartu su vaikais ir pasimėgauti medaus mėnesiu?
Gyvenkime draugiškai, arba kas pasikeičia po gimdymo? 5 Būti motina – nelengva užduotis. Vaiko gimimas į šeimos gyvenimą atneša ne vien malonių pokyčių. Tarp vyro ir žmonos neretai atsiranda siena: rodos, vienas kitą vis dar mylite, tačiau imate gyventi skirtingus gyvenimus.
Ką daryti su paskolos tiekėju ginčo atveju? Visi komerciniai santykiai yra paremti abipusių šalių susitarimu. Paskolos davėjas ir klientas šį susitarimą užtvirtina pasirašydami kredito sutartį. Joje turi būti aiškiai nurodomos visos sąlygos. Neretai greitas kreditas tampa pretekstu sukelti ginčą tarp kreditoriaus ir paskolos gavėjo. Didžiausios to priežastys – neįsigilinimas į sutartį, jos nuostatus ir dažnai – įstatymus.
Ką daryti, jeigu vyras nenori vaikų?9 Atrodytų, tavo santykiai su antrąja puse yra kone idealūs: vyras tave myli ir saugo, nuolat dovanoja dovanas, kiekvieną vasarą nusiveža prie jūros... Iki visiškos laimės trūksta taip nedaug – tik vaiko ant rankų.
Ideali moteris, arba į ką žiūri vyrai Kokiomis savybėmis turi pasitikėti dailiosios lyties atstovės, kad sužavėtų stipriąją lytį? Štai ką parodė vaikinų apklausa.
Vyro neištikimybės požymiai20 “Jis niekuomet šitaip su manimi nepasielgtų” - galvoja dažna moteris, kuomet pastebi pasikeitusį vyro elgesį ir “užuodžia” horizonte pasirodžiusią kitą dailiosios lyties atstovę. Kai kalbame apie meilę ir aistrą, posakis “niekada nesakyk niekada” labai tinka.
Kodėl moteriška logika erzina vyrus?7 Kaip kartą pasakė rašytoja Mary McCarthy: “Moteris protingesnė už vyrą ir savo protą pirmiausia naudoja tam, kad vyras to nepastebėtų“.
5 būdai paįvairinti seksualinį gyvenimą6 Kad ir kaip bandytume save įtikinti, jog santykiuose svarbiausias vidinis tarpusavio ryšys, negalime nuneigti, kad seksas – taip pat labai svarbi santykių dalis, o bendra lova – ne vieta nuoboduliui. Deja, tenka pripažinti ir tai, kad su laiku aistra ima blėsti, o į miegamąjį įsiveržia “ponia monotonija”.
Neištikimybė: atleisti ar paleisti?21 Įprastai tie, kurie buvo išduoti, sustoja kryžkelėje tarp “atleisti” ir “palikti”. Blogiausia tai, kad tiek vieno, tiek kito veiksmo procesas yra labai sudėtingas, painus, neretai užsitęsęs ir labai skausmingas.
Ką mums duoda vasaros romanai Vasara – flirto metas. Vasaros romanai yra tai, apie ką daugelis žmonių galvoja, svajoja, arba tai, ko stengiasi išvengti. Ką jie gali duoti?
Ko nori vyrai? Ko nori vyrai? Klausimas gali pasirodyti toks pat sudėtingas, kaip ir „ko nori moterys?“, tačiau iš tiesų atsakyti į jį yra šiek tiek lengviau...
Praeities šešėliai naujuose santykiuose Kiekvieno žmogaus praeitis iš dalies atskleidžia jo tikrąjį “aš”. Sutikite, santykių pradžioje dažniausiai visi būna bent šiek tiek veidmainiai ir neparodo savo tikrojo veido, tačiau laikui bėgant vis labiau ir labiau atsiskleidžia tiek gerosios, tiek blogosios mūsų charakterio pusės.
Kodėl vyrai ir moterys būna neištikimi?1 Neištikimybės klausimas aktualus tiek vyrams, tiek moterims. Juk ir vieni, ir kiti kartais "pasuka į kairę". Iš esmės bent kartą išgyventi antros pusės neištikimybės skausmą tenka beveik visiems žmonėms.
Kaip žinoti, ar suradote savo gyvenimo meilę? Ar jau radote savo tikrąją meilę? Atsakymą rasite pažvelgusios į šį septynių požymių sąrašą.
Mano vyras – mamytės sūnelis. II dalis7 Kodėl moterys metų metais tyli ir kenčia tokį vyro elgesį? Dažniausiai dėl to, kad bijo būti paliktos, bijo, kad stojusius tarp vyro ir jo motinos, liks antroje vietoje, nes brangiausiasis pasirinks mamą. Ir vis dėl to, kiekviena moteris turėtų suprasti, kad mylintis vyras padarys viską, kad ji būtų laiminga.
Mano vyras – mamytės sūnelis. I dalis Pakanka mamytei sukomanduoti “greičiau” ir sūnelis jau lekia pas ją. O žmona eilinį kartą iš nuostabaus net žodžio pratarti negali ir klausia pati savęs: “Kodėl šis suaugęs vyras nors kartą nesugeba pasakyti “ne”?"
Konkurencija tarp vyro ir moters5 Dažnai gyvenime taip nutinka, kad apie vestuves svajojančios merginos niekaip neišgirsta to taip laukto pasiūlymo tekėti. O atrodo, tikrai simpatiška mergina... ne kokia kvailelė... dar ir finansiškai nepriklausoma... O vis tiek vieniša. Kodėl?
Kaip atsikratyti pavydo jausmo6 Specialistai mano, kad pavydo priepuolio metu žmogaus smegenyse aktyvuojasi sritys, atsakingos už fizinį skausmą. Būtent dėl šios priežasties pavydas sukelia tiek daug kančių.
Kaip išlaikyti darnius santykius?2 Kas bendro sieja šeimyninį gyvenimą ir šokius? Ir vieno, ir kito reikia mokytis. Ir vieno, ir kito galima išmokti. Išmokti šokti poroje su kitu žmogumi – beveik tas pats kas išmokti kartu gyventi.
Kaip su buvusiu vyru išlikti gerais draugais37 Skyrybos – tai emociškai labai sunki procedūra, ypač tais atvejais, kai tenka dalintis turtą ir spręsti, kas globos vaikus. Šiuo gyvenimo periodu gali atrodyti, kad su vyru likti gerais draugais ar ateityje bent jau kalbėtis ramiu tonu, be nuoskaudų ir piktumų, yra tiesiog neįmanoma.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Tikiuosi neatsiras tokių, kurios vadovausis šiuo straipsniu. Visiškos nesamonės.
Kada mažyliui metas valgyti?
Prieš 9 val.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyro neištikimybės požymiai
Prieš 1 sav.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyras pavyduolis: bėgti ar mylėti?
Prieš 1 sav.
Ar žinote, kad...
Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai (6)