Jei kas nors mėgins jums „įkąsti“, pavadinęs jus savimyla, neskubėkite prieštarauti: mylėti save ne visada blogai. Juk meilė sau – tai visų pirma savo vertės suvokimas ir savigarbos jausmas, žinojimas, ko jūs norite ir ko jums reikia. Ir tai, žinoma, ne viskas. Kodėl reikia save mylėti? Štai kelios svarios priežastys!
1. Meilė sau padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Pastebėta, kad žmonės, pasitikintys savimi, greičiau susidoroja su jiems pateiktomis užduotimis ir pasiekia geresnių savo veiklos ar darbo rezultatų. Tikėjimas, kad galima pasiekti bet kokių užsibrėžtų tikslų, motyvuoja stengtis ir įkvepia atlikti didesnių pastangų reikalaujančius darbus.
2. Meilė sau padeda džiaugtis gyvenimu. Žmonės, kurie patogiai jaučiasi būdami patys savimi, yra labiau atsipalaidavę ir pozityviau nusiteikę aplinkinių atžvilgiu. Jiems lengviau bendrauti, priimti gyvenimo pokyčius ir tiesiog mėgautis dabarties akimirka, neapsunkinant savęs bereikalingomis mintimis ir savigrauža.
3. Meilė sau padeda atsipalaiduoti. Kai žmogus yra patenkintas savimi tokiu, koks jis yra, jam nebereikia stengtis įtikti kitiems. Aplinkinių nuomonė tampa ne tokia reikšminga, todėl galima atsipalaiduoti, laisviau jaustis ir atsikratyti nereikalingos įtampos.
4. Meilė sau padeda išlaikyti gerą nuotaiką. Yra žinoma, kad žmonės, kurie skatina save psichologiškai, lengviau išgyvena nesėkmes ir greičiau atsigauna po juos sukrėtusių įvykių. Atlaidumas ir nuolatinis savęs palaikymas duoda realią psichologinę naudą: palaiko žmogų psichologiškai ir padeda jam išvengti ligų, tokių kaip depresija ar mitybos sutrikimai.
5. Meilė sau padeda lengviau bendrauti. Sakoma, kad žmogus negali duoti kitiems to, ko neturi jis pats. Iš tikrųjų – žmonėms, kurie nepasitiki savimi, sunkiau atsiverti kitiems ir jais pasitikėti. Abejonės, savikritika ir neapykanta skatina pavydą, įtarumą ir griauna harmoningus tarpusavio santykius.
7 priežastys pamilti save

Psichologija
Testas: ar mokate gerai pailsėti? Sąžiningai atsakykite į kelis klausimus ir sužinokite, ar skiriate savo poilsiui pakankamai laiko ir dėmesio.
10 požymių, kad vaikas patiria stresą1 Darželis, mokykla, naujos informacijos srautai, konfliktai, tėvų ir pedagogų keliami reikalavimai... Nenuostabu, kad šiandien vaikai gyvena nuolatinėje įtampoje ir patiria stresą. Kaip jį atpažinti?
Testas: kuris vaikas sudaužė vazą?1 Kartais surasti kaltininką būna labai sunku, nes nėra jokių kaltės įrodymų – tada mes pasitelkiam į pagalbą logiką ir intuiciją. Tačiau ar kada susimąstėte, kad jūsų samprotavimams didelę įtaką daro jūsų pačių asmenybė? Siūlome sužinoti kai ką apie save!
Kaip psichologiškai pasiruošti rudeniui? Gyvename šiuolaikiniame pasaulyje ir tai reiškia, kad vis mažiau juntame natūralią metų laikų ir gamtos tėkmę. Dažniau laiką pajuntame pažiūrėję į laikrodį, o ne pakėlę akis į dangų, kaip tai darė mūsų protėviai. Apie tai, kaip gyventi natūraliau juntant laiko tėkmę, kad rudens pradžia, mokslai bei darbai nekeltų streso, psichologo ir dėmesingumo mokytojo Pauliaus Rakštiko patarimai.
Psichologas: „stresuojame“ to net nejausdami Psichologas ir dėmesingumo mokytojas Paulius Rakštikas teigė, kad stresą reiktų suvokti ne kaip elektros lemputės veikimo principą (įjungta/išjungta), bet labiau kaip pvz. atmosferos užterštumą, kuris visada yra kažkokio lygio, tačiau mes jį pajuntame kai jo lygis yra pastebimai didesnis, nei kasdien.
Psichologas: laimingesni tie, kurie suvokia gyvenimo prasmę Tokie materialūs dalykai, rodantys žmogaus pasiekimus ir padėtį visuomenėje, kaip karjera, geras atlyginimas, naujas automobilis ar nuosavas namas, yra dažnai siejami su laimės indeksu ir gyvenimo prasme, bet visa tai gali neteikti džiaugsmo, jei žmogų užklumpa liga, netekties jausmas ar sielvartas.
Kaip pamilti save? Daugumos iš mūsų tikslas – surasti tinkamus žmones, o ne būti jais pačiais. Mes dažnai nusistatome sau stereotipus, reikalavimus, gal netgi taisykles, kuriomis remiantis tiriame ir analizuojame kitą žmogų. Manome, kad save pamilsime tuomet, kai mus mylės kas nors kitas. Tačiau šiuo atžvilgiu – MES esame tie, kurie turi mylėti save pirmiausia, o tik tuomet ieškoti meilės kitame žmoguje. Kaip tai padaryti?
Testas: ar esate linkę panikuoti? Kaip pasielgsite iškilę sunkumams: pradėsite panikuoti ar išsaugosite šaltakraujiškumą? Siūlome atlikti testą ir sužinoti!
Pagrindinė streso priežastis - kova tarp meilės ir darbo Skirtingais gyvenimo tarpsniais kiekvienas patiria būseną – stiprų susijaudinimą, kylantį dėl nepasitenkinimo įvairiomis situacijomis ar pačiu savimi. Stresas – šiuolaikinio gyvenimo palydovas. Norint suvaldyti stresą ar jo išvengti, būtina suprasti darbingo, aktyvaus žmogaus aplinką, taip pat priežastis, lemiančias nervinę įtampą.
Sprendimai nerandantiems ramybės Prabudusi gamta džiugina ne visus. Pavyzdžiui, moksleiviai ir jų tėvai pergyvena dėl testų ir egzaminų rezultatų, o vienišus žmones pavasarį labiau slegia vienatvė ir liūdnos mintys. Kiekvienas gali įvardinti savas priežastis dėl ko tam tikri gyvenimo etapai yra emociškai sudėtingesni. Deja stresas ir įtampa neigiamai veikia ir fizinę sveikatą.
Ramybės augalų puokštė pritaikyta moters nervų sistemai Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir sugebėti juo džiaugtis. Kiekvienoje moteryje slypi galia kontroliuoti savo psichologinę būklę. O tais momentais, kai nepavyksta, dažnai norisi pabėgti. Tuomet geriausiai atsigręžti į gamtą, pasisemti pozityvių minčių iš plačių horizontų, pušų viršūnių ar tiesiog augalų.
Mokslininkai atskleidė, kaip nustatyti, vaikas užaugęs bus geras ar blogas Žmonės yra bendruomeniškiausia rūšis visame pasaulyje, tačiau taip pat labiausiai linkusi smurtauti. Turime dvi puses, nes jos abi buvo svarbios išlikimui. Aiškindamiesi, kas lemia blogį ir gėrį, mokslininkai gerokai pasistūmėjo. Žurnale „National Geographic Lietuva“ jie atskleidžia, kad abu reiškiniai susiję su svarbiausia emocine savybe – empatija, arba, kitaip tariant, smegenų gebėjimu suprasti, kaip jaučiasi kitas asmuo.
Kaip suaugusiai dukrai išvengti konfliktų su mama? Būna situacijų, kai suaugusi dukra, pati auginanti vaikus ir gyvenanti savo šeimyninį gyvenimą, skundžiasi: mama nepalieka ramybėj, kontroliuoja, kuo maitinti anūkus, kaip rengtis ir pan., o jei kas nors ne taip – tuojau pat įsižeidžia. Kaip išvengti konfliktų?
Populiarūs stereotipai apie moteris: kaip su jais kovoti? Moterys kasdien susiduria su kritikos ir negatyvumo lavina. Kaip pastebi psichologai, dėl šių ir daugelio kitų problemų neretai kalti stereotipai apie dailiosios lyties atstoves. Kokie iš jų dažniausi ir kaip su jais kovoti?
Dėl visko kaltas stresas Pasak specialistų, būtent nuo streso ir prasideda visi rimti negalavimai, todėl norint nesirgti būtina atrasti ramybę ir stiprinti imunitetą, kuris nusilpęs pats savaime dažniausiai neatsistato.
Nesirgti padeda vitaminai ir gera nuotaika Nors atrodo, kad vasarą imunitetas stipresnis savaime, rūpestingi vaistininkai pastebi paradoksą — dažnas suserga būtent šiuo metu, nes pernelyg pasitiki natūraliai gaunamų vitaminų veiksmingumu.
Vaistininkas: geriausias vaistas – pozityvus mąstymas Į vaistinę skubame pačiomis jautriausiomis savo gyvenimo akimirkomis, kai sunegaluojame patys arba mūsų artimieji.
Kas būdinga skirtingais metų laikais gimusiems vaikams? Skirtingais metų laikais gimusiems vaikučiams būdingi skirtingi pomėgiai, polinkiai ir charakterio savybės. Kuo jie ypatingi?
Moters charakteris pagal juoką2 Pagrindinis moters vilioklės bruožas – nuoširdus kvatojimas. Išgirdus tokį juoką iškart kyla asociacijos su nerūpestingumu ir atsipalaidavimu. O kas vyrui gali būti maloniau, nei koketės kompanija? Taigi, jei norite sužinoti su kuo bendraujate, įsiklausykite į juoką.
7 būdai greičiau užmigdyti mažylį (video) Vaikučio migdymas – nelengva užduotis, su kuria neretai sunkiai susidoroja net ir patyrę tėveliai. Ką daryti, kad mažylis nustotų verkti ir greičiau užmigtų?
5 laimės paslaptys Norite sužinoti, kaip tapti laimingiems ir nugalėti stresą? Įsiklausykite į prityrusio ir žymaus amerikiečių psichologo Šono Ačoro patarimus.
Kaip reaguoti į komplimentus?4 Mokėti pasakyti kitam žmogui ką nors malonaus – tai menas, kurio daugeliui iš mūsų tenka mokytis. Deja, priimti komplimentus sugeba dar mažiau žmonių. Ką daryti?
Svarbiausios konfliktų taisyklės „Nėra namų be dūmų“, sako liaudies išmintis. O kad tų dūmų būtų kuo mažiau, pravartu žinoti keletą taisyklių ir mokėti jas pritaikyti konfliktinėse situacijose.
Kaip įsivaryti kompleksą?6 Labai dažnai esame linkę elgtis priešingai, negu mums sakoma. Pritaikykime tai praktiškai. Laikykitės šių patarimų ir tikrai įsitaisysite depresiją. Pamąstykite, ar kasdieniame gyvenime nesivadovaujate šiais principais?
Turėtume būti dėkingi už...1 Mes turime būti dėkingi už daugelį dalykų... Juk gyvenimas yra labai gražus, kartais tereikia pozityvesnio požiūrio!
Kaip teisingai išreikšti savo emocijas? II dalis2 Kad nebijotum išreikšti savo teigiamų emocijų, būtina išmokti jas priimti tokias, kokios jos yra ir priimti jas kaip dalį savęs. Kaip bebūtų keista, dažniausiai išgirdę komplimentą mes nuo jo tiesiog pabėgame.
Kaip teisingai išreikšti savo emocijas? I dalis4 Ką darai kai nori pykti: stengiesi sutvardyti savo jausmus ar leidi jiems pasireikšti? Ar sugebi džiaugtis taip nuoširdžiai, kaip džiaugiasi vaikai? Psichologai teigia, kad nemokėjimas reikšti savo emocijų priveda prie daugelio problemų.
Kaip Dievas kūrė moterį (graži istorija) 1 Siūlome paskaityti apie tai, kaip Dievas kūrė moterį. Ačiū, mielosios, kad esate tokios, kokios esate - atjaučiančios, švelnios, viską spėjančios...
Kaip išmokti meluoti ir atpažinti melą? Visas mūsų gyvenimas yra persmelktas melo: meluojame kitiems ir nieko nuostabaus, kad patys esame apgaudinėjami. Ne visuomet iš piktos valios, bet vis dėl to... Taigi šį kartą norėtume pakalbėti apie požymius, išduodančius melą.
Kaip pakelti rytinę nuotaiką?3 Ir vėl eilinį kartą iš lovos išlipai ne ta koja... Kas gali būti blogiau, nei prasta rytinė nuotaika? Suimk save į rankas ir apsiginkluok patikimais mūsų patarimais, kurie tiesiog neleis blogai nuotaikai tavęs užklupti nuo pat ryto.
4 taisyklės, kurias turi žinoti kiekviena mama1 Ką reiškia būti „gera mama“? Kiekviena šią sąvoką supranta savaip, bet visos laikosi vienokių ar kitokių taisyklių. Štai ką pataria vaikų psichologai.
Nepatogūs klausimai: kaip išsisukti?2 „Ar nenorėtum dar vieno vaiko?“, „Kada ištekėsi?“, „Ar tiesa, kad jūs skiriatės?“ – tokie ir panašūs klausimai daugelį moterų išmuša iš vėžių arba kelia pyktį. Situacijų, kai pašnekovas siekia išpešti ką nors, ko visai nenori pasakoti, pasitaiko gana dažnai. Jeigu atsakysi iš anksto visko gerai neapgalvojusi, leptelėtos frazės gali tekti gailėtis dar labai ilgai.
Ką išduoda kūno kalba?4 Mes bendraujame ne tik žodžiais, bet ir kūno, mimikos, gestų, įvairių pozų kalba. Gebėjimas skaityti kūno kalbą ir valdyti savo elgesį bei judesius daugeliu atveju padės tau užmegzti tvirtus dalykinius ir draugiškus santykius bei geriau pažinti aplinkinius.
Ką daryti, kad rytais nebūtum paniurusi?4 Ir vėl eilinį kartą iš lovos išlipai ne ta koja... Kas gali būti blogiau, nei prasta rytinė nuotaika? Suimk save į rankas ir apsiginkluok patikimais mūsų patarimais, kurie tiesiog neleis blogai nuotaikai tavęs užklupti nuo pat ryto.
Mamų laimės formulė - darbas visą dieną? Kiekviena dailiosios lyties atstovė nori būti laiminga – šis klausimas išlieka aktualus nepriklausomai nuo socialinės ar turtinės padėties. Naujausi tyrimai rodo, kad mamos, dirbančios visą darbo dieną, jaučiasi laimingesnės tiek už tas, kurios nedirba visai, prižiūri vaikus ar rūpinasi namais, tiek už tas, kurios dirba tik pusę dienos. Kodėl?
Pačios keisčiausios žmonių baimės (II dalis)2 Pateikiame dešimt pačių keisčiausių žmogiškųjų fobijų. Daugelis iš jų tau pasirodys juokingos – nors, žmonėms, kenčiantiems nuo šių fobijų, taip neatrodo.
Pačios keisčiausios žmonių baimės (I dalis)6 Beveik visi žmonės kažko bijo: vorų, gyvačių, tamsos, vaiduoklių, uždarų erdvių... Net įžymybės turi savų fobijų – pavydžiui, Johnny Depp paniškai bijo klounų, David Beckham suakmenėja pamatęs betvarkę,o Christina Ricci negali pakęsti kambarinių gėlių kvapo. Jums tai atrodo keistai?
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Tikiuosi neatsiras tokių, kurios vadovausis šiuo straipsniu. Visiškos nesamonės.
Kada mažyliui metas valgyti?
Prieš 3 d.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyro neištikimybės požymiai
Prieš 2 sav.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyras pavyduolis: bėgti ar mylėti?
Prieš 2 sav.
Ar žinote, kad...
Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai