7 priežastys pamilti save

Jei kas nors mėgins jums „įkąsti“, pavadinęs jus savimyla, neskubėkite prieštarauti: mylėti save ne visada blogai. Juk meilė sau – tai visų pirma savo vertės suvokimas ir savigarbos jausmas, žinojimas, ko jūs norite ir ko jums reikia. Ir tai, žinoma, ne viskas. Kodėl reikia save mylėti? Štai kelios svarios priežastys!
 
1. Meilė sau padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Pastebėta, kad žmonės, pasitikintys savimi, greičiau susidoroja su jiems pateiktomis užduotimis ir pasiekia geresnių savo veiklos ar darbo rezultatų. Tikėjimas, kad galima pasiekti bet kokių užsibrėžtų tikslų, motyvuoja stengtis ir įkvepia atlikti didesnių pastangų reikalaujančius darbus.
 
2. Meilė sau padeda džiaugtis gyvenimu. Žmonės, kurie patogiai jaučiasi būdami patys savimi, yra labiau atsipalaidavę ir pozityviau nusiteikę aplinkinių atžvilgiu. Jiems lengviau bendrauti, priimti gyvenimo pokyčius ir tiesiog mėgautis dabarties akimirka, neapsunkinant savęs bereikalingomis mintimis ir savigrauža.
 
3. Meilė sau padeda atsipalaiduoti. Kai žmogus yra patenkintas savimi tokiu, koks jis yra, jam nebereikia stengtis įtikti kitiems. Aplinkinių nuomonė tampa ne tokia reikšminga, todėl galima atsipalaiduoti, laisviau jaustis ir atsikratyti nereikalingos įtampos.
 
4. Meilė sau padeda išlaikyti gerą nuotaiką. Yra žinoma, kad žmonės, kurie skatina save psichologiškai, lengviau išgyvena nesėkmes ir greičiau atsigauna po juos sukrėtusių įvykių. Atlaidumas ir nuolatinis savęs palaikymas duoda realią psichologinę naudą: palaiko žmogų psichologiškai ir padeda jam išvengti ligų, tokių kaip depresija ar mitybos sutrikimai.
 
5. Meilė sau padeda lengviau bendrauti. Sakoma, kad žmogus negali duoti kitiems to, ko neturi jis pats. Iš tikrųjų – žmonėms, kurie nepasitiki savimi, sunkiau atsiverti kitiems ir jais pasitikėti. Abejonės, savikritika ir neapykanta skatina pavydą, įtarumą ir griauna harmoningus tarpusavio santykius.

2 psl. »
Šaltinis: Grožio guru

Komentarai

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai