7 priežastys padainuoti lopšinę

Nuo seno pačiu geriausiu vaikų migdymo būdu laikomos lopšinės, tačiau mamos dainos turi ir daugiau privalumų: jos ne tik padeda užmigti, bet ir sustiprina emocinį tarpusavio ryšį. Kur glūdi jų paslaptis? Kodėl taip svarbu dainuoti lopšines?
 

  1. Raminamasis lopšinių poveikis daug efektyvesnis nei pačių veiksmingiausių migdomųjų. Specialistai įrodė, kad prieš operaciją paklasius lopšinės, nuskausminamųjų galima sumažinti net dvigubai.
  2. Lopšinių ritmas labai artimas širdies ritmui (maždaug 70 dūžių per minutę). Iš čia ir raminamasis bei atpalaiduojamasis poveikis.
  3. Sveikatai labai naudinga nėštumo metu dainuoti dainas, kurių ritmas – toks, kaip lopšinių. Dainuojant susireguliuoja būsimosios mamytės kraujospūdis ir pulsas, susilpnėja ar net visai praeina toksikozė, nėštumo eiga tampa lengvesnė. Dainavimą, beje, galima vadinti ir puikiais kvėpavimo pratimais.
  4. Jei lopšinės dainuojamos nėštumo metu, gerėja vaikučio kvėpavimo ir kraujagyslių sistemos veikla. Dainos tiesiog stebuklingai veikia placentą ir kraujo cirkuliaciją. Be to, vaikutis greičiau ima atpažinti mamytės balsą, jeigu girdi jį nuo pirmųjų savo gyvenimo dienų.
  5. Kuo anksčiau pradėsite dainuoti lopšines, tuo anksčiau vaikutis pradės tarti įvairius garsus ir kalbėti.
  6. Taip pat pastebėta, kad lopšinės teigiamai veikia maitinančių krūtimi mamyčių laktaciją.
  7. Vaikučiai, kurių mamos nakčiai dainuoja lopšines, rečiau turi psichikos sutrikimų, yra ramesni už savo bendraamžius. Intelektas taip pat vystosi greičiau.

 
Trumpai tariant – dainuokite (ir ne tik prieš naktį, bet ir atėjus pietų miego metui, taip pat tiesiog tam, kad nusiramintumėte pati ir nuramintumėte savo mažylį). Tai geriausias nereceptinis vaistas, kurio neįmanoma perdozuoti!

Komentarai

Įdomybės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai