Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai visiškai atsikratyti nepavyks, tačiau sumažinti ją galima labai paprastai. Štai keli patarimai.
1 būdas. Labiausiai jus gąsdina nežinomybė. Kuo daugiau sužinosite apie tai, kaip prasideda gimdymas, kas vyksta jo metu, kokius pojūčius galite pajusti – tuo labiau pasitikėsite savimi ir savo jėgomis. Visa laimė, kad literatūros gimdymo tema mūsų dienomis tikrai netrūksta, taip pat gali pagelbėti ir draugių ar tiesiog pažįstamų moterų patirtis.
Bene išsamiausią informaciją apie visas gimdymo subtilybes galima gauti pasirengimo gimdymui kursuose. Juose bus kalbama ne tik apie fizinį pasirengimą, bet ir apie psichologinius pokyčius bei emocines permainas. Kai kurios moterys prieš gimdymą pasižiūri realaus gimdymo vaizdo įrašą (vi dėlto tai padeda ne visoms).
2 būdas. Dažniausiai gimdyti bijoma dėl to, kad tiesiog bijoma skausmo. Kai kurios būsimos mamytės jo taip išsigąsta, kad iš anksto prašo gydytojų duoti joms nuskausminamųjų. Taip, medikai iš tiesų gali palengvinti gimdymo kančias, tačiau visiškai jų nuslopinti tikrai nepavyks, o skausmas vienaip ar kitaip buvo, yra ir bus viena iš sudedamųjų gimdymo dalių. Kodėl skausmas gimdymo metu toks svarbus? Todėl, kad tik jo dėka galima suprasti, kokiame gimdymo etape šiuo metu esate: kuo dažnesni ir stipresni sąrėmiai, tuo arčiau ta minutė, kai pagaliau išvysite savo mažylį.
Pagrindinis tavo uždavinys – iš anksto nusiteikti, kad su skausmu nereikia kovoti: tiesiog priimkite jį ir išgyvenkite. Skausmas ateis ir praeis, o sutaupytos jėgos ir emocinė tvirtybė jums tikrai pravers gimdant. Gimdyvių kursuose jūs sužinosite, kaip tinkamai kvėpuoti, kaip išmokti atsipalaiduoti ir bent šiek tiek palengvinti savo dalią.
Taip pat kursuose išmoksi kontroliuoti ne tik kvėpavimą, bet ir savo balsą. „Suplanuotas“ garsas yra išties veiksminga skausmo malšinimo priemonė. Dauguma moterų gimdymo metu pamiršta save kontroliuoti, todėl arba garsiai rėkia, arba nebekvėpuoja iš skausmo sukandusios dantis. Medikai teigia, kad tokie savaiminiai organizmo padiktuoti veiksmai atima daug jėgų ir užkerta kelią organizmo atsipalaidavimui ir gimdos kaklelio atsivėrimui.
3 būdas. Jausitės daug ramiau, jei iš anksto nuspręsite, kur nori gimdyti: ligoninėje, privačioje klinikoje ar namuose. Jei apie tokius dalykus pradėsite galvoti per vėlai, jus tikriausiai apims ne šiaip baimė, o tikra panika.
Geriausia būtų, jei išsirinktumėte kelis priimtinus variantus, nuvyktum apsižiūrėti. Vieta, kurioje gimdysite, turėtų būti jauki ir nekelti antipatijos. Kai kurios moterys teigia, kad gimdymo vieta joms turėjo labai didelę įtaką, mat pasirinkusios priimtiną aplinką jos kur kas lengviau sugebėjo atsipalaiduoti. Taip pat būtų gerai, jei susipažintumėte ir su gimdymą priimsiančiu daktaru: pasikalbėjus su juo apie gimdymo detales, atskleidus savo poreikius ir baimes, išgirdus jo patarimus, nerimas tikrai atsitraukia.
4 būdas. Jei baiminatės, kad gimdymas gali prasidėti visiškai netikėtai ir tikrai ne tuomet, kai planavote, iš anksto pasiruoškite lagaminus, kad jaustumėtės saugesnė ir išvengtumėte kitų netikėtumų bei nereikalingo streso. Svarbiausia – nepamirškite dokumentų. Juos iš anksto pasidėkite vienoje vietoje, kad prireikus būtų po ranka.
Iš anksto apgalvokite, kokiu transportu ketinate keliauti gimdyti. Dauguma moterų šį darbą patiki savo vyrams, tačiau neretai pasitaiko, kad sąrėmiams prasidėjus vyras dar ramiausiai sėdi darbe, o gatvėse kaip tyčia nusidriekia didžiausios mašinų eilės. Geriau iš anksto susirasti alternatyvų variantą. Nors pajutus pirmuosius gimdymo požymius iki paties gimdymo dar bus nemažai laiko, vis dėl to papildomas stresas niekam nereikalingas.
5 būdas. Būsimajai mamytei kur kas lengviau susidoroti su nerimu ir baime, jeigu ji jaučia artimųjų, savo antrosios pusės palaikymą. Nelaikykite savo nuogąstavimų savyje, kalbėkite apie juos: iš anksto aptarkite, kas jums kelia nerimą, ko tikitės ir laukiate iš artimųjų. Kartais tai, kas atrodo elementaru jums, kitiems žmonėms gali atrodyti visiškai nesuprantama. Gal jūs tikitės, kad artėjant gimdymui vyras visą laiką bus šalia? O gal pageidaujate, kad gimdymo metu jis laikytų jus už rankos (arba atvirkščiai – leistų būti vienai)? Tokius paprastus, tačiau labai svarbius dalykus reikėtų išsiaiškinti dar prieš gimdymą, kad nekiltų jokių nesusipratimų.
Visai nesvarbu, kokį vaidmenį vaikučio auginime atliks jūsų vyras – apsilankyti parengiamuosiuose kursuose jam vis tiek bus pravartu. Kai kurie vyrai laikosi nuomonės, kad kursuose jiems ne vieta, nes gimdys juk ne jie. Tačiau jūs greičiausiai tikėsitės iš vyro supratimo ir visokeriopo palaikymo, o kursų metu įgytos žinios pravers jums abiems. Jei gimdyme ketina dalyvauti ir vyras, toks pasiruošimas jam tiesiog būtinas.
6 būdas. Tikriausiai žinote, kad reguliuodama savo nuotaiką, galite viena ar kita linkme pakreipti ir visus įvykius. Kitaip tariant, pozityvus mąstymas ir gera nuotaika padeda daug lengviau susidoroti su visomis iškilusiomis problemomis. Kaupkite visas gerąsias emocijas ir pamirškite viską, kas kelia jums nerimą. Svarbiausia – negalvoti apie įvairiausias baisias istorijas, kurių tikriausiai spėjote prisiklausyti iš pažįstamų moterų ir prisiskaityti internete. Jūsų tikslas – pagimdyti sveiką kūdikėlį, todėl būtent apie savo mažylį ir turėtumėte galvoti.
Pamėginkite įsivaizduoti, koks jausmas apims, kai pirmą kartą išvysite jo mielą veiduką, kai galėsite pirmą kartą apkabinti, pabučiuoti ir pamaitinti savo atžalą. Prisijaukinti neigiamas emocijas ir nukreipti mintis nuo neigiamų dalykų padeda meno terapija: piešimas, tapymas, lipdymas ar kita meninė veikla. Beje, nėštumo metu kūrybinis potencialas tiesiog veržiasi per kraštus, todėl tai gali tapti kasdieniu jūsų pomėgiu. Gal jums verta pradėti lankyti dekupažo pamokas? O gal norėtumėte išmokti megzti ar nerti vąšeliu? Įsivaizduokite, kaip būtų smagu apauti pirmuosius savo rankomis megztus batukus jūsų mažyliui.
Meditacija taip pat puikiai padeda atsipalaiduoti ir užsimiršti. Visai nebūtina lankyti meditacijos kursus – tiesiog pagalvokite, kokie dalykai jus labiausiai atpalaiduoja: gal tai raminanti muzika, gal žvakių šviesa, o gal kai kurie sporto pratimai? Kiekvieną vakarą skirkite šiek tiek laiko sau ir pasimėgaukite jums patinkančia, atpalaiduojančia veikla.
7 būdas. Kai apima didelė baimė, nukreipti neigiamas mintis ir prisišaukti teigiamas ne visuomet taip paprasta, kaip gali atrodyti iš šalies. Kartais pakanka pažvelgti į viską iš šalies – tada paaiškėja, kad jos ne tokios jau ir bauginančios. Kad su tomis baimėmis susidorotumėte lengviau, galima pradėti rašyti savijautos dienoraštį.
Vos tik pajuntate nerimą, užrašykite viską savo dienoraštyje ir pabandykite sau racionaliai paaiškinti baimės priežastį, sugalvoti būdų ją įveikti. Žiūrint į popieriaus lape užrašytus žodžius, į situaciją žvelgiama tarsi iš šalies, todėl racionaliai mąstyti yra lengviau.
7 būdai įveikti gimdymo baimę

Sveikata
Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines1 Mėnesinės – tai naujo gyvenimo etapas, kuris dažniausiai prasideda merginoms nuo 12–13 metų. Paprastai jos tęsiasi iki pat menopauzės, kol moteriai sueina 55-eri.
Kokias ligas gali išduoti veidas?7 Veidas gali labai daug papasakoti apie žmogų. Ir nors sakoma, kad akys yra sielos veidrodis, tačiau būtent iš veidas gali išduoti nuo kokių ligų kenčia kūnas.
Patarimai norinčioms palengvinti toksikozę7 Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias – iki tol mėgtas maistas tampa tiesiog nepakenčiamas, atsiranda nuovargis ir mieguistumas, rytais pykina, vemiama.
NIPT tyrimas – ką naudinga žinoti kiekvienai nėščiajai? Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus genetinių ligų rizikos.
Kaip palengvinti nėščiosios kasdienybę? Ne paslaptis, jog besilaukiančių moterų kasdienybė nėra lengva – ne tik patiriamas stresas dėl pokyčių, belaukiant mažylio, bet ir jaučiami nugaros, kojų, pilvo skausmai. Kaip išvengti arba sumažinti šiuos skausmus? Apie tai kalbamės su Lietuvos akušerių sąjungos prezidente, Kauno klinikinės ligoninės vyr. akušere Ilona Joneliūniene. Savo patirtimi dalinasi neseniai tapusi mama Inga.
Ginekologė: ką būtina žinoti apie gimdos kaklelio vėžį? „Neturiu laiko“, „turiu svarbesnių reikalų“, „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių“ – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą. Tačiau, būtent reguliarus lankymasis pas ginekologą ir laiku atlikti prevenciniai tyrimai padėtų išgelbėti vidutiniškai 5-ių moterų per savaitę gyvybes Lietuvoje – tiek jų vidutiniškai nusineša „nebyliuoju“ vadinamas gimdos kaklelio vėžys.
10 priežasčių, kodėl slenka plaukai1 Krentantys plaukai kelia didelį nerimą tiek dailiosios, tiek stipriosios lyties atstovams. Sveikatos specialistai taip pat siūlo nesnausti ir nepraleisti pro akis organizmo siunčiamų signalų, laiku sureaguoti – mat šepetyje liekantys plaukų kuokštai ne tik gąsdina, bet ir perspėja apie itin rimtas sveikatos problemas.
Mitai apie pienligę10 Kaip apsaugoti moters organizmą nuo pienligės ir kaip su ja kovoti? Patarinėtojų daug: reklama, draugės, gydytojas... tačiau pienligė nepranyksta. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti , kas ta pienligė ir ar teisingai su ja kovojama.
Dantys dyla nuo streso? Su gydytoja Ieva Bogdanovičiūte–Homoudeh kalbamės apie dantų nusidėvėjimo priežastis ir gydymą.
Lytinio gyvenimo problemos nėštumo metu13 Šeimoje, kurioje santykiai tarp vyro ir moters yra stabilūs, lytinis gyvenimas nėštumo metu niekur nedingsta. Tačiau vienokių ar kitokių pokyčių pastebi beveik visos poros: vieniems lytiniai santykiai ima teikti daugiau malonumo, kitiems, atvirkščiai – sukelia tam tikrų nepatogumų ir problemų.
Fitnesas su vežimėliu4 Daugelis įsivaizduoja, kad po mažylio gimimo lieknos gali būti tik tos moterys, kurios ir prieš nėštumą turėjo idealų kūną ir reguliariai sportavo. Vis dėlto treneriai tikina, kad susigrąžinti buvusias formas gali net ir tos, kurios prieš pastodamos tuo neužsiėmė.
Padidėjęs kraujo spaudimas nėštumo metu4 Aukštas spaudimas susiaurina kraujagyslių sieneles. Tai reiškia, kad būtinas vaisiui deguonis ir maistinės medžiagos sunkiau “prasibraus”, taigi vaisiaus vystymasis sulėtės.
Tabu „tomis dienomis“ Nuotaikų svyravimai prieš mėnesines – pati mažiausia iš blogybių, su kuria tenka susidurti daugeliui dailiosios lyties atstovių. Vienoms šis laikotarpis praeina nepastebimai, kitas „tomis dienomis“ kankina spazmai, galvos svaigimas, pykinimas ir kitos problemos. Net ir vaistai joms ne visada padeda...
Apie maitinančios mamytės mitybą3 Jeigu tavo racione trūks baltymų arba suvartosi per mažai kalorijų, organizmas eikvos tavo pačios vidinius resursus, kad galėtų pagaminti visaverčio pieno. Kitaip tariant, jis „valgys“ save iš vidaus, o tai gali pakenkti tavo sveikatai.
Kelionės nėštumo metu3 Nėštumas – ne priežastis atsisakyti kelionės (ypač tuo atveju, jeigu ji suplanuota jau seniai). Išvažiuoti ir palikti už nugaros kasdienio gyvenimo dalimi tapusį stresą ir patirti naujų įspūdžių naudinga tiek mamai, tiek jos mažyliui.
Intymi nėščiosios higiena2 Nėštumas – ne liga, todėl ypatingos priežiūros šiuo atveju tikrai nereikia. Ir vis dėl to... reikėtų nepamiršti, kad dabar nėščioji turi rūpintis ne tik savo, bet ir būsimo vaikelio sveikata, todėl asmens higienai turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys, kad ne tik būsimoji mamytė, bet ir vaikelis būtų apsaugoti nuo kenksmingų poveikių.
Masažas nėštumo metu2 Neretai nėštumo metu būsimoji mamytė jaučia skausmus strėnų ir pečių srityje, skundžiasi tinstančiomis kojomis ir rankomis, prasta savijauta. Vienas iš būdų sumažinti diskomfortą – tai masažas. Pastarasis, beje, gali būti puiki pasiruošimo gimdyti priemonė!
Kaip įveikti danties skausmą?1 Dantų skausmas dažnai sukelia nemalonų maudimo pojūtį, kuris kartais tampa tiesiog nepakeliamas. Dirginimą sukelia burnos ertmėje esančios jautrios nervų ląstelės.
Kaip nėštukei tinkamai pasirūpinti savo higiena2 Nėštumas – ne liga, ypatingos priežiūros nereikia. Vis dėlto asmens higienai turėtų būti skiriamas kiek didesnis dėmesys, nes dabar nėščioji turi rūpintis ne tik savo, bet ir mažylio sveikata.
Jei nėštumo metu tinsta rankos2 Patinimai nėštumo metu yra gana dažnas ir plačiai paplitęs reiškinys. Jeigu žinosi, kokios jo priežastys ir kaip su jomis kovoti, ateityje galėsi išvengti tokių problemų.
Pigmentinės dėmės nėštumo metu5 Nėštumo metu suaktyvėja antinksčių veika (antinksčiai, kaip žinia, yra atsakingi už hormonų gaminimą), taigi organizme padidėja moteriško hormono estrogeno kiekis ir gaminasi daugiau geltonai rudo pigmento. Estrogenai savo ruožtu padidina melanino sintezę (pigmento, kuris lemia odos spalvą).
Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19 Dažniausiai iš makšties kraujuoja pirmąjį nėštumo trimestrą ir, kad ir kaip bebūtų keista, tai nereiškia kokių nors problemų. Taip organizmas parodo, kad prisitaiko prie tavo naujos padėties.
Moterų vėžio simptomai7 Kas yra “onkologija” ar “vėžys”, žino tikrai visos moterys, tačiau ar galite pasakyti, kokie pirminiai simptomai išduoda galimą sunkų susirgimą? Onkologinės ligos mirtingumo statistikoje rikiuojasi pirmose eilėse, todėl apie tai kalbėti – tiesiog būtina.
Naudingosios simondsijų aliejaus savybės nėštumo metu2 Nėštumas – tai ne tik beribis džiaugsmas būsimai mamytei, bet ir tikras sukrėtimas jos organizmui bei kūnui. Pakitusi odos spalva, atsiradusios pigmentinės dėmės, sumažėjęs odos elastingumas, strijos...
Vidurių užkietėjimas nėštumo metu5 Bet kuri moteris nėštumo metu gali susidurti su šia itin nemalonia problema. Na, o priežasčių gali būti daugybė.
Endometriozė ir nėštumas12 40–80 % moterų, kurios negalėdamos susilaukti vaikų kreipiasi į gydytoją, išgirsta diagnozę: endometriozė. Ką tai reiškia? Šia liga susergama, kai panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir veša už gimdos ertmės ribų.
Oda nėštumo laikotarpiu Kai kurios būsimos mamytės pastebi, kad jų oda nėštumo laikotarpiu dėl hormonų pokyčio organizme pagerėjo: ji tapo lygesnė, skaistesnė, švelnesnė. Tai tos, kurioms pasisekė. Daugelis moterų vis tik būna nepatenkintos savo išvaizda vaikelio laukimo laikotarpiu.
Komplikuota nėštumo eiga ir lovos režimas2 Skirdamas gydymą, gydytojas griežtai sako: “ Pirmiausia – lovos režimas!” Po šios rekomendacijos paprastai seka ilgas sąrašas vaistų, kurio pabaigoje jau pamirštate apie lovos režimą. O kas tai yra? Kiek laiko reikės gulėti, ar galima atsikelti ir nueiti nors iki tualeto?
Ankstyva menopauzė2 Medicininė statistika rodo, kad vidutiniškai klimakterinis laikotarpis moterims prasideda maždaug nuo 50 metų, tačiau neretai nutinka ir taip, kad menopauzė ateina daug anksčiau – apie 40 gyvenimo metus.
Psichoaktyvių medžiagų poveikis nėštumo metu3 Šiame straipsnelyje trumpai aptarsime, ką vertėtų daryti, kad būsimasis mažylis gimtų sveikas, ir tai, ko daryti nederėtų. Vaisiaus vystymuisi neigiamą įtaką daro daugelis veiksnių, vienas iš jų – psichotropinių, arba psichoaktyviųjų, medžiagų vartojimas.
Nėščiųjų venų varikozė4 Naujos gyvybės užgimimas – vienas iš nuostabiausių stebuklų kiekvienos moters gyvenime. Mažytis žmogutis sulig kiekviena akimirka motinos įsčiose tampa vis didesnis. Jis girdi ir jaučia mamytę visur – kai ji vaikštinėja parke, skaito knygas ir žurnalus, klausosi muzikos ir tiesiog mėgaujasi kiekviena gyvenimo diena.
Jei nėščiajai skauda dantį8 Esi nėščia ir tau skauda dantį? Atrodytų, nieko čia keisto ar baisaus – juk toks dalykas visiems anksčiau ar vėliau pasitaiko... Tačiau iš tiesų viskas kiek sudėtingiau – šis skausmas gali reikšti, kad imunitetas nusilpęs, kad trūksta vitaminų, sutriko fosforo ir kalcio apykaita, siaučia hormonų audros ir panašiai.
Dantenų kraujavimas nėštumo metu3 Nėštumas – vienas nuostabiausių etapų kiekvienos moters gyvenime. Tačiau neretai pasitaiko, kad mėgavimąsi įdomia ir nauja padėtimi sutrikdo kai kurios, būtent tuo laikotarpiu iškiylančios problemos.
Herpesas nėštumo metu2 Ką gali reikšti herpeso atsiradimas? Kokias problemas jis išduoda? Ką daryti, jeigu herpesu suserga nėščioji? Ar reikia jį gydyti?
Mamyte, kodėl tu geri? (Fetalinis alkoholio sindromas)8 Moteris, nėštumo metu vartojanti alkoholį, rizikuoja pagimdyti mažylį, kuris už motinos žalingus įpročius mokės visą savo gyvenimą. Alkoholis (vynas, alus arba stiprūs spiritiniai gėrimai) yra pagrindinė fizinių ir psichinių apsigimimų priežastis.
Skydliaukės ligos prieš nėštumą ir po jo6 Nėštumo metu, kai įsčiose aktyviai vystosi vaisius, būsimajai mamytei tiesiog būtinas jodas. Jis padeda išvengti skydliaukės ligų. Yra žinoma, kad jos veikla tiesiogiai priklauso nuo to, kiek šio elemento gauna organizmas.
Šlapimo nelaikymas po gimdymo5 Neretai po ilgai laukto mažylio gimimo mamytės džiaugsmą užtemdo nemalonios problemos šešėlis – šlapimo nelaikymas, arba, mediciniškai tariant, atonija.
Nugaros skausmai nėštumo metu2 Beveik visos nėščiosios anksčiau ar vėliau sužino, kas yra nugaros skausmai – toli gražu ne kiekviena dailiosios lyties atstovė gali pasigirti idealia stuburo būkle ir stipriais nugaros bei pilvo raumenimis, kuris palaikytų stuburą šiuo periodu. Jeigu su šia problema susidūrei ir tu, vadinasi, būtina kuo greičiau imtis atitinkamų priemonių.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Mano ugis 159, sveriu 70 kg kaip numesti pilva?
Ką daryti, jei reikia greitai numesti svorio?
Prieš 1 sav.
Bivau metes 2metus.Priaugau 15kg.Ir kol nepradejau rukyti-nei velnio nenukrito!Pradejus rukyti ir tai tik po kokio pusmecio pradejo kristi svoris.Todel nepasakokit [...]
Metame rūkyti ir storėjame. Kodėl?
Prieš 1 sav.
Ar žinote, kad...
Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai