6 padidėjusio vaikų sergamumo priežastys

Kiekvienai mamai skauda širdį matant, kaip serga vaikas – nepriklausomai nuo to, ar ligos puola retai, ar tampa dažnu reiškiniu. Vis dėlto sąvoka „dažnai sergantis mažylis“ neretai atrodo pernelyg subjektyvi, tad vertinant lengva pulti į kraštutinumus. Kada iš tikrųjų galima sakyti, kad vaikas imlus ligoms?

 

  • Iki vienerių metų amžiaus – jeigu serga dažniau nei 4 kartus per metus;
  • Nuo 1 iki 7 metų amžiaus – jeigu serga dažniau nei 6 kartus per metus;
  • Vyresnis nei 7 metų amžiaus – jeigu serga dažniau nei 4 kartus per metus.


Net jeigu ir sergama labai dažnai, nereikia skubėti visos kaltės suversti streikuojančiai vaiko organizmo imuninei sistemai. Sunerimti reikėtų tuo atveju, jeigu liga trunka ilgai ir komplikuojasi į otitą, tonzilitą, bronchitą, plaučių uždegimą ar sinusitą.

Dėl kokių kitų priežasčių su vaiku nuolat tenka minti poliklinikos slenkstį?

Dažnas ligas gali sukelti:

 

  • Nuolatinis kontaktavimas su kitais ligoniais. Tai gali būti tėvai, sergantys lėtinėmis ligomis, sirguliuojantys bendraamžiai kieme arba vaikų darželyje, taip pat viešojo transporto keleiviai ir kitų gausiai lankomų vietų žmonės.
  • Gyvenimas tvankioje, ankštoje ir prastai vėdinamoje patalpoje. Labai svarbu, kad kambario, kuriame miega ir žaidžia tavo mažylis, oras būtų pakankamai drėgnas ir vėsus.
  • Nejudrus gyvenimo būdas, per trumpi pasivaikščiojimai gryname ore. Jie taip pat gali lemti tai, kad vaikas serga per dažnai.
  • Prastos ekologinės sąlygos – gana didelė problema, galinti neigiamai paveikti vaiko sveikatą. Dėl šios priežasties patartina bent vasarą išvažiuoti kur nors už miesto ribų.
  • Netaisyklinga mityba. Taip, dėl to kenčia ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Nori, kad tavo sūnelis arba dukrytė nesirgtų? Daugiau dėmesio skirk atžalos racionui. Nepamiršk, kad mažylio valgiaraštyje būtinai turi būti šviežių vaisių ir daržovių.
  • Židininės infekcijos. Netgi paprasčiausias dantukų ėduonis, lėtinis tonzilitas ar sinusitas, virškinamojo trakto ligos gali lemti tai, kad vaikas sirgs dažniau.

2 psl. »

Komentarai (2)

Urtė 2012-08-06 20:09
o kaip grūdinti, jeigu vaikas bijo vandens?
Birutė 2012-08-06 16:31
dabar bent aišku, kiek sirgti yra "normalu"

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai