6 dažniausiai paauglių tėvų užduodami „kodėl?“

Paauglystė – sudėtingas periodas paaugliams ir tikras galvos skausmas jų tėvams. Štai 6 dažniausi paauglių tėvų užduodami klausimai.
 
Kodėl vaikas nustojo kalbėtis su tėvais ir ėmė slėpti savo problemas?
 
Paaugliai labai nori atsiskirti nuo suaugusiųjų, būti savarankiški ir nepriklausomi. Tokia jų prigimtis. Šeimos vaidmuo ir toliau svarbus, bet paaugliui rūpi jau ne tik tėvų ir kitų suaugusiųjų nuomonė – jam norisi savarankiškumo. Kartais paauglys nežino, kaip paprašyti suaugusiųjų patarimo, nes mano, kad smuktelės tėvų akyse ir vėl taps vaiku. Nekliudykite atžalai tyrinėti galimybių ribų. Rodykite dėmesį, paaiškinkite, kad neketinate smerkti, barti, kaltinti, tačiau ir neįkyrėkite su kamantinėjimais. Leiskite turėti savo vidinę ir niekieno neliečiamą erdvę, bet būkite šalia.
 
Kodėl nukenčia paauglių pažangumas?
 
Kadangi šiuo periodu pagrindiniu užsiėmimu tampa bendravimas, būtent nuo jo ir priklauso vaiko pažangumas. Pablogėjus santykiams su bendraamžiais kenčia ir pažangumas, ir atvirkščiai: jiems pasitaisius, gerėja ir pažymiai.
 
Taip pat šiuo periodu praranda reikšmę seni pomėgiai ir interesai, bet atsiranda naujų. Paauglys formuojasi kaip asmenybė, ima galvoti ir įsivaizduoti, kuo jis taps, ką veiks ateityje.
 
Kodėl paaugliai susideda su „blogomis kompanijomis“?
 
Paauglys milžinišką reikšmę skiria savęs kaip atskiro, unikalaus visuomenės nario, išskyrimui. Bandymai išsiskirti iš „pilkos masės“ gali paskatinti jo asocialų elgesį.
 
Paaugliai stengiasi per kuo trumpesnį laiką maksimaliai išplėsti savo asmeninės patirties ribas, todėl ieško nuotykių ir neretai nepripažįsta, kad elgiasi kaip nors nepriimtinai. Jie mano, kad tai – normalu, nes svarbiausia jiems – jie patys. Jie dar negali adekvačiai įvertinti situacijos ir asmeninių galimybių.

2 psl. »

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai