5 patarimai vaikų saugumui vonios kambaryje užtikrinti

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: mažylio maudynės visada turėtų būti smagios, tačiau nepamirškime - jos taip pat gali būti ir šiek tiek pavojingos. Vadovaudamiesi šiuo naudingu sąrašu, kuriame išdėstyti saugumo užtikrinimo patarimai ir pasiūlymai, kaip padaryti vonios kambarį nepavojingą kūdikiams, galėsite užtikrinti, kad vonios kambarys bus smagi ir saugi vieta, kad ir ką darytumėte: maudytumėtės ar mokytumėte savo mažylį naudotis naktipuodžiu.

Visada stebėkite kūdikį


Niekada nepalikite kūdikio vieno vonioje ir nuolat jį stebėkite, kol jis maudosi. Krepšelis su būtiniausiomis maudynių priemonėmis turėtų būti netoliese, kad nereikėtų net trumpam išeiti iš vonios kambario. Baigę maudytis iš karto išleiskite vandenį iš vonios ir turėkite iš anksto paruoštus švarius mažylio drabužius ir vystyklus, kad galėtumėte iš karto iškelti jį iš vonios, nušluostyti ir aprengti.

Patikrinkite vandenį

Visada į vonią pirmiausia prileiskite šalto, po to šilto vandens. Įsitikinkite, kad vandens temperatūra yra 21˚C-26˚C. Kad būtumėte tikri, galite naudoti vandens termometrą arba įmerkti savo alkūnę (rankų oda nėra tokia jautri) į vandenį, kad įsitikintumėte, jog temperatūra yra tinkama vaikui.
 



Užtikrinkite, kad vonios kambaryje nebūtų slidu

Dėl muilo ir vandens vonios kambaryje gali būti labai slidu, todėl jei naudojate kūdikio vonelę, pasirinkite tokią, kurios pagrindo ir apačios paviršius būtų neslidus. Taip pat, mažylis gali pritaškyti daug vandens už vonios, todėl ant grindų padėkite neslystantį vonios kilimėlį, kuris sugertų visą drėgmę. Ant čiaupo uždėkite paminkštintą apsaugą (galima naudoti rankšluostį), kad išvengtumėte sužeidimų.

Saugiai paslėpkite elektroninius prietaisus

Vonioje dažnai naudojami prietaisai, pvz. plaukų džiovintuvai, plaukų tiesinimo priemonės ir elektroninės skutimosi mašinėlės, gali būti pavojingi jūsų mažyliui. Užtikrindami, kad vonios kambarys būtų nepavojingas kūdikiams, įsitikinkite, ar visi elektroniniai prietaisai yra saugiai užrakinti, kad vaikas netyčia jų neįjungtų. Be to, jei prietaisai pakabinti, įsitikinkite, kad laidai nekaba vaikui pasiekiamoje vietoje. Maitinimo kištukus taip pat reikia apsaugoti apsauginiais dangteliais, kad maži pirštukai jų nerastų.

Vaistus ir kosmetikos priemones laikykite nepasiekiamoje vietoje

Vaikai yra smalsūs, o vaistai ir kosmetikos priemonės dažnai yra patrauklių formų ir ryškių spalvų. Mažyliams jie gali atrodyti kaip saldainiai ar žaislai, todėl geriausia laikyti juos nepasiekiamoje vietoje. Geriausiai, laikykite vaistus, kosmetikos priemones, plaukų laką, kvepalus, nagų lako valiklį ir kitas vonios priemones užrakinamoje spintelėje. Be to, nepamirškite saugiai sudėti ir tokių priemonių kaip nagų žirklės bei cheminės valymo priemonės.

Vadovaujantis šiomis nepavojingos kūdikiams aplinkos kūrimo ir saugumo užtikrinimo rekomendacijomis maudynės gali būti itin smagios jūsų mažyliui ir nekeliančios nė menkiausio streso mamytei ir tėveliui!

Šaltinis: pampers.com

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai