5 idėjos, kaip nuraminti pleputį

Kiekviena mama laukia pirmųjų vaiko žodžių, bet, kaip kartais juokaujama, kalbėti išmokstame per pirmuosius metus, o mokytis tylėti tenka visą gyvenimą... Ką daryti, jei mažasis pleputis neduoda ramybės?

Štai keli vaikų psichologų patarimai.

  1. Pažaiskite „telepatiją“. Paprastai vaikai pasižymi lakia vaizduote, ir juos nėra sunku įtikinti, kad galima istoriją papasakoti ne tik žodžiais, bet ir mintimis. Tegul pasakoja, ir kuo ilgesnę!
  2. O šis būdas labai pravartus sezoninių epidemijų metu: galima papasakoti apie vagis, kurie „vagia“ balsus – ir būtent todėl yra labai svarbu viešose vietose nepritraukti jų dėmesio.
  3. Vaikams patinka boružėlės. Pasiūlykite „pamedžioti“, bet paaiškinkite, kad jos – labai baikštūs padarėliai, todėl „medžiotojas“ turi būti labai tylus.
  4. Duokite atžalai seną ir nebereikalingą knygą. Tegul visoje markeriu arba flomasteriu pabraukia pasirinktą žodį (pavyzdžiui, „laikas“). Toks žaidimas padės jam nusiraminti ir kuriam laikui nutildys, be to, skaitymas yra itin naudingas, o žaidimo forma – dar ir malonus.
  5. 2–3 metukų vaikai paprastai būna labai pavydūs, su niekuo nenori dalintis. Vargu ar jie svajos apie broliuką arba sesutę, todėl galima pagudrauti – pavyzdžiui, pasakyti, kad gandrai praskrisdami virš namų palieka vaikučius ten, kur girdi vaikų balselius (suprantama, kad būtų smagiau).

Kraštutiniu atveju (kai niekas nebepadeda) gelbsti irisai ir kiti skanėstai. Žinoma, jais piktnaudžiauti negalima, tačiau kartais padaryti išimtį tikrai nepakenks.

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai