5 gudrybės telefonu fotografuojantiems tėveliams

Kiek savo vaikystės nuotraukų turite? Šimtą? Du šimtus? Visą tūkstantį?! O dabar pagalvokite, kiek savo atžalų nuotraukų esate padaręs. Taip pat tūkstantį? Sakote, po tūkstantį kiekvienais metais? Tai skamba įtikinamiau.

Nuotraukų skaičių taip dramatiškai išaugino išmaniosios technologijos. Kai telefonas su integruotu fotoaparatu visąlaik po ranka – atsispirti pagundai nuspausti mygtuką tampa vis sunkiau. Šiandien mobilieji telefonai iš kasdienio gyvenimo baigia išstumti fotoaparatus. Kompanijos „Samsung“ atlikta apklausa parodė, kad net 67 proc. lietuvaičių telefonu fotografuoja dažniau nei fotoaparatu. Dažniausiai telefonu įamžinami vaikai, gyvūnai ir kelionių akimirkos.

Tad ką turėtumėte žinoti prieš išsitraukdami iš kišenės savo mobilųjį telefoną ir nuspausdami fotografavimo mygtuką? Keletas paprastų patarimų, truputis praktikos ir jau galėsite džiaugtis nuostabiomis šeimos nuotraukomis.

1. Fotokameros ikonėlę patalpinkite pagrindiniame savo telefono ekrane. Prieš žengdamas pirmą žingsnį jūsų mažylis iš anksto tikrai neįspės, todėl pasirūpinkite, kad įsijungti fotokamerą pakaktų vos vieno spustelėjimo. Tai padės įamžinti netikėčiausias ir įsimintiniausias šeimos gyvenimo akimirkas.

2. Atkreipkite dėmesį į apšvietimą. Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, nuotraukas stenkitės daryti natūralioje šviesoje. Profesionalai išduoda paslaptį, kad net ir nuobodžiausi kadrai užfiksuoti ankstaus ryto ar vėlyvo vakaro šviesoje gali atrodyti magiškai.

3. Skirkite dėmesio kiekvienam kadrui. Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų galimybės leidžia pridaryti galybę nuotraukų, todėl kiekvienam kadrui skiriama vis mažiau laiko. Štai pavyzdžiui, naujausias Galaxy S5 sufokusuoja vaizdą per mažiau nei pusę sekundės. Tačiau jūsų fotografija bus unikali ir išskirtinė tik tuo atveju, jei kiekvieną kadrą rūpestingai apgalvosite. Įsivaizduokite, kad savo rankoje turite ne mobilųjį telefoną, o juostinį fotoaparatą.

4. Tapkite paparaciu. Išmanusis telefonas leidžia daryti nuotraukas beveik nepastebimai. Išnaudokite šią galimybę! Pajutę, kad yra fotografuojami, vaikai dažnai ima maivytis, o suaugusieji tampa susikaustę, tad neišsiduokite, jog savo išmaniajame įrenginyje įjungėte kamerą. Tai padės užfiksuoti nesuvaidintas emocijas ir nesurežisuotą šeimyninio gyvenimo tikrovę.

5. Kruopščiai atrinkite kadrus, kuriuos norite paviešinti. Socialiniuose tinkluose Facebook, Instagram ar Flickr talpinamos išmaniaisiais telefonais padarytos nuotraukos skeptiškai vertinamos ne veltui. Daugelis jų iš tiesų yra nuobodžios ir nekokybiškos, tad atsikratykite įpročio viešinti visus padarytus kadrus. Jūsų draugai neabejotinai žino, koks nuostabus jūsų mažylis, tačiau tikrai netrokšta kasdien matyti dešimčių vidutiniškų nuotraukų su skirtingomis jo išraiškomis. Publikuokite tiktai geriausius kadrus.

 

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai