5 blogos plaukų išvaizdos priežastys

Ar jums yra taip buvę, kad atsikėlusios ryte niekaip negalite susitvarkyti plaukų? Jie styro pasišiaušę į šalis, nepasiduoda jokiems bandymams formuoti arba priešingai – prisiploja ir atrodo apgailėtinai, arba net išplauti beveik niekuo nesiskiria nuo riebaluotų?
 
Tuo metu tikriausiai tegalvojate, ką kuo greičiau padaryti, kad tik šis košmaras baigtųsi? Tačiau iš tiesų vertėtų apsvarstyti, kokios šios problemos priežastys ir kaip jų atsikratyti, rašo totalbeauty.com.
 
Gydytoja dermatologė Francesca Fusco iš Niujorko sako: „Rūpintis plaukais yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir rūpintis galvos oda. Plaukus ir odą galima palyginti su medžiu ir žeme: jei žemė (galvos oda) gerai pamaitinta ir sudrėkinta – tai ir medis (jūsų plaukai) augs žymiai sveikesni, stipresni ir gražesni.“
 
Taigi, kelios netikėtos priežastys, kodėl jus gali ištikti „blogų plaukų diena“, ir kaip jas išspręsti:
 

  • Pernelyg sausa galvos oda. Kirpėjai dažniausiai pataria balzamą ar kondicionierių naudoti tik ant pačių plaukų, bet juo netepti skalpo. Jei jūsų oda jautri, sausa, netgi šerpetojanti – plaudami galvą drąsiai tepkite kondicionierių nuo šaknų iki galiukų.
  • Netinkamas šampūnas ir kondicionierius. Galvos oda yra daug jautresnė, negu manote. „Jei turite tikrai brangią šilkinę palaidinę, juk neketinate jos tiesiog įmesti į skalbimo mašiną su karštu vandeniu ir neaiškiu balikliu?“ – sako F. Fusco. Ji rekomenduoja rinktis plaukų priežiūros priemones su augaliniais ingredientais – tokiais, kaip saulėgrąžų aliejus, alavijų ekstraktas bei vitaminu B5, kurie švelniai maitintų odą. Be to, specialistė pataria vienu metu naudoti tos pačios linijos šampūną ir kondicionierių: „Šie produktai būna sukurti veikti kartu“.
  • Nemasažuojate galvos odos. Net jei naudojate geriausias priemones, jos nepadės, jei vos užtepę iškart nuplausite. Trinkdami galvą, švelniai ją masažuokite – taip ne tik leisite kosmetikos gaminiams geriau įsiskverbti į plaukus ir odą, bet ir suaktyvinsite galvos kraujotaką.
  • Pernelyg dažnai formuojate plaukus. Tiesinimo ir garbanojimo žnyplės, plaukų džiovintuvai – visi šie įrankiai plaukus veikia karščiu. Be abejo, pirmasis patarimas – juos naudoti kuo rečiau. Tačiau jei to daryti neketinate, prietaisuose nustatykite žemiausią ar bent vidutinį karščio lygį, naudokite apsaugines priemones, o džiovintuvą laikykite bent 25 cm. atstumu.
  • Netinkamas šepetys. „Šukavimas svarbus, nes jis paskirsto odos riebalus ir stimuliuoja kraujotaką – tad nepersistenkite ir naudokite tinkamą šepetį“, – sako F. Fusco. Dermatologė rekomenduoja naudoti iš natūralių medžiagų, tarkime – šerno šerių pagamintą šepetį. „Jie sudaryti iš keratino, kaip ir jūsų plaukai. Tempiant plaukus, minkšti šereliai jų nežalos ir apsaugos plaukus nuo lūžinėjimo.“ 
Šaltinis: Balsas.lt

Komentarai

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai