3 patarimai kaip padėti jūsų naujagimiui užmigti

Pampers pataria: kai tik jūsų mažylis prisitaikys prie įprastos miego laiko rutinos, pasinaudokite šiais patarimais, siekdami, kad kiekviena naktis praeitų kiek įmanoma geriau ir kad kiekvienas galėtų pamiegoti!

Gera naujiena miego stokojančioms mamoms: dabar, kai jūsų kūdikis jau sulaukė kelių mėnesių, jau pradėjo vystytis reguliarūs miego ritmai, kurie padės jums abiems gauti daugiau poilsio.

Tokio amžiaus kūdikiams reikia apie 14 valandų miego per parą. Jūs greičiausiai pastebėsite, kad šis laikas išsiskaidė į mažiausiai du (jei ne tris) dienos pogulius, taip pat septynias ar aštuonias valandas miego nakties metu. Užtikrinkite, kad jūsų kūdikio miego rutina būtų kiek įmanoma sklandi, pasinaudodami mūsų patarimais.

1. Sukurkite rutiną prieš miegą

Jei dar to nepadarėte, pradėkite raminančią rutiną prieš miegą, taip paskatinant palaimingą kūdikio poilsį. Nustatykite miego laiką ir prieš jį užsiimkite paprastomis ir sąlyginai trumpai trunkančiomis veiklomis. Štai išbandytos ir daugelio mamų rekomenduojamos veiklos: vonia, lopšinių dainavimas, knygos skaitymas ar supimasis kėdėje kartu. Kad ir ką pasirinktumėte, būkite nuoseklūs ir kartokita tas pačias veiklas, ta pačia tvarka kiekvieną vakarą. Tai nuteiks jūsų kūdikį ramiam nakties miegui.

2. Pakoreguokite maitinimo laiką

Po keturių mėnesių mišinėliu maitinamo kūdikio nereikia maitinti daugiau nei keturis kartus per dieną, o kūdikiui, maitinamam krūtimi reikia tik penkių ar šešių maitinimų per dieną. Dabar, kai jūsų kūdikiui reikia mažiau maisto, yra puikus metas pašalinti vidurnakčio maitinimus. Pakoreguokite savo rutiną taip, kad paskutinį kartą pamaitintumėte kūdikį kaip tik prieš einant miegoti.

Jūsų kūdikis vis dar gali verkti vidury nakties, tačiau šioje amžiaus stadijoje vietoje maitinimo jūs galite jį nuraminti švelniais žodžiais ar trumpa lopšine.

3. Apsaugokite savo kūdikį nuo staigios kūdikių mirties sindromo

Šiame amžiuje staigios kūdikių mirties sindromo (angl., sudden infant death syndrome – SIDS) rizika mažėja, tačiau vis tiek būtina kūdikį miegui guldyti ant nugaros ir nelaikyti lovelėje jokių minkštų daiktų (pagalvių, apklotų, kimštų žaislų).
Kita vertus, nuo 6 mėnesių amžiaus daugelis kūdikių išmoksta, kaip miegant ant nugaros apsiversti ant pilvo. Nesijaudinkite, jei jūsų kūdikis vartosi vidury nakties - miego metu nėra reikalo keisti jo pozos.

Manoma, kad staigios kūdikių mirties sindromą gali sukelti kūdikio perkaitimas, tad įsitikinkite, kad kambaryje nėra per karšta, nerenkite kūdikio per šiltais drabužėliais. Taip pat svarbu, kad kambaryje būtų pakankamai gaivaus oro - nepamirškite prieš miegą gerai išvėdinti kambario, leiskite jam laisvai cirkuliuoti ir jokiu būdu nedenkite kūdikio lovelės įvairiais baldakimais, nepuoškite audinių draperijomis ir pan.

Atsiradus kūdikio miego rutiną išbalansuojančių trikdžių, pasistenkite juos pašalinti ir kuo greičiau grįžkite prie įprasto dienos ritmo - prie rutinos pripratęs kūdikis jausis saugiai, ramiai, greičiau užmigs ir miegos giliau, tad tiek mažylis, tiek ir tėveliai jausis puikiai pailsėję bei laimingi!

Šaltinis: pampers.com
 

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai