10 vaiko sąmoningumo ugdymo būdų

Sąmoningumas, gebėjimas būti čia ir dabar ir pastebėti detales – raktas į laimingą gyvenimą. Visas jo nuostabumas yra tas, kad tam nereikia skirti nei daug laiko, nei pastangų. Viskas vyksta lyg „tarp kitko“ – klausantis paukščių pakeliui į mokyklą, pasidomint, ar vaikui patinka daina, kurią girdite prekybos centre ar kurios klausotės namuose. Štai dešimt pratimų, kurie padės išauklėti harmoningą ir sąmoningą asmenybę.
 
Atkreipkite dėmesį į kvapus
 
Namuose surinkite viską, ką galima pauostyti: kvapias žvakutes, citrusinius vaisius, medų, žalumynus, prieskonius ir pan. Pasiūlykite vaikui pauostyti ir apibūdinti, ką jis jaučia, kai uodžia vieną ar kitą aromatą.
 
Klausykitės muzikos
 
Leiskite pakaitomis paklausyti linksmų ir liūdnų dainas. Kodėl viena ar kita daina atrodo liūdna? Dėl tempo? Balso? Garso? Jeigu vaikui ji patinka – išklausykite iki galo. Jeigu ne – klausykitės kitos. Tai puikus pratimas, kurį galima atlikti ilsintis namuose arba prieš miegą.
 
Pasidarykite „Laimės lentą“
 
Kartu su vaikais atsispausdinkite keletą šeimyninių nuotraukų, paprašykite vaikų, kad jie nupieštų savo malonius prisiminimus, arba iškirpkite iš žurnalo kelis smagius paveiksliukus. Padarykite iš jų koliažą ir pakabinkite ten, kur vaikai jį dažnai matys (pavyzdžiui, netoli pietų stalo arba prie lovos). Prieš valgį arba miegą atkreipkite vaiko dėmesį į koliažą. Laimės hormonai gaminasi ne tik tada, kai mes patiriame ką nors malonaus, bet ir kai atsimename tokias akimirkas.
 
Įsiklausykite į aplinkos garsus
 
Kai vaikštinėjate lauke, paprašykite, kad vaikas išvardintų visus girdimus garsus: medžių ošimą, mašinų pypsėjimą, vaikų krykštavimą, paukščių čiulbėjimą ir t.t.

2 psl. »

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai