10 patarimų vaiko kambario įrengimui

Gamintojo nuotr.

Pavasarinė saulė dažnai išbudina poreikį gražinti ir tobulinti savo namus. Jauniems tėveliams atsiranda noras pagaliau tą būsto erdvę, kuri virto žaislų, dėžių ir šiaip neaiškios kilmės patalpa, paversti tikru vaiko kambariu.

Iš pirmo žvilgsnio užduotis atrodo labai paprasta. Statybinių prekių parduotuvėje perkate  ryškių spalvų dažų sienoms, nes tai juk vaiko kambarys. Interneto platybėse paieškote vaikiškų baldų su filmukų herojais. Rastas spalvingas nuotraukas parodote meistreliui, o jis savo garaže pagamins. Dar liks detalės, ryškios, spalvotos, nes juk vaiko kambarys turi būti linksmas ir vaikiškas. Bet toks požiūris ir suvokimas ne tik, kad klaidingas, bet ir žalingas jūsų vaikui. Vaikų akys ir širdys ženkliai didesnės, tereikia jiems duoti įrankį ir jie matys daug plačiau nei galite įsivaizduoti.

Kaip sukurti erdvę augti, žaisti, laisvai judėti, kūrybingai leisti laiką? Kurioje vaikai jaustųsi saugiai, o kokybiški ir gražūs daiktai skatintų lavinti skonį.

1. Kūrybiškumas. Klaidingas požiūris, kad vaiko kambario sienos ir baldai turi būti spalvoti ir ryškūs. Tai tik plokštumų fonas kitoms detalėms. Kaip baltas popieriaus lapas dailininkui, ant kurio ir prasideda kūryba. Nereikia bijoti baltos spalvos sienų ir baltų plokštumų balduose. Tai puikios vietos vaikų kūrybai eksponuoti. Ant sienų tegul apsigyvena tikra vaiko meno keičiama galerija – jo piešiniai, karpiniai ir kiti kūrybos vaisiai. Prioritetas - dažų kokybė ir atsparumas.

2. Kintamumas. Auga vaikas – auga erdvė. Tai greičiausiai besikeičianti asmenybė jūsų namuose. Šiandieną jis svajoja kosminiu erdvėlaiviu apskrieti pasaulį, o jau ryt – būgnų lazdelėmis sudrebinti areną. Guldydami vaiką į lenktynininko lovą nesitikėkite, kad dar ir kitais metais jį džiugins ralio lipdukai. Balduose svarbus funkcionalumas, galimybė keisti stalo, kėdės aukštį ar spintos ir žaislų lentynų aukštį tiek, kiek vaikui patogu jas pasiekti.
 


 

3. Erdvės suskirstymas. Jūsų būstas turi atskiras erdves miegui, laisvalaikiui, darbui, daiktų sandėliavimui. Visa tai turi tilpti ir vaiko kambario erdvėje. Didžioji dalis kambario turėtų būti skirta žaidimui. Tėvų noras didelėms spintoms, kuriose tilptų išaugti drabužėliai, šioje erdvėje neturėtų būti prioritetas. Vietoje gremėzdiškos spintos, palikite jaukią ir ramią erdvę palapinei ar kitai uždangai su minkštomis pagalvėlėmis.
 


 

4. Vaizduotė. Vaiko kambaryje nebūna tiesiog kėdės, kilimo ar kitų suaugusiems įprastų detalių. Jei baldas neįprastos formos ar su galimybe jį pakeisti, tai vaikas sugalvos šimtą vieną būdą jį paversti į neatpažįstamą objektą. Taip iš pirmo žvilgsnio paprasta kėdė virsta į prabangius princesės rūmus, o dar po savaitės - į mielą gyvūnėlį. Vaikų vaizduotė beribė.

5. Estetika. Tvarka ir estetika žengia kartu. „Nenoriu būti namų tvarkytoja“ – sakė Kakė Makė. Ir jai pritaria visi vaikai. Pamėgti tvarką vaikams padeda žaidimas ir kūrybinga harmonija. Kai visi žaislai turi savo „namus“ - daiktadėžes ir patogiai pasiekiamas lentynas kuriose ilsisi žaislai.
 


 

6. Pažinimas ir mokymasis. Tai nenutrūkstamas procesas. Pakabintas pasaulio žemėlapis, kad ir su gyvūnais ant sienos - daug vertingesnis, nei ilgam laikui užklijuoti tapetai su primityviais filmukų herojais. O lygias ir vienspalves spintos duris galima paversti raidžių ir skaičių pažinimo vieta, o vėliau – kūrybiškų minčių ar pasaulio išminčių citatomis.
 


 

7. Saugumas. Kartais vaikui panirti į miego pasaulį atrodo baugu ir nesaugu. Sieną prie lovos paverskite saugumo ir pasitikėjimo vieta. Ant blankios šviesos lempučių girliandų pakabinkite artimų žmonių, gražių akimirkų ar malonių prisiminimų nuotraukas. Tokių emocijų fiksavimas prieš miegą suteikia didesnį saugumo jausmą nei ryškūs patalėliai su „Žvaigždžių karais“.

8. Savarankiškumas. Net spintos lentynos turėtų augti, būti kilnojamos ir pritaikomos pagal vaiko ūgį. Tuomet ir vaikas bus savarankiškesnis, juk galės pats pasiekti ir pasidėti rūbelius.

9. Šviesa. Ne tik teatro šviesa turi scenarijus, bet ir vaiko kambario apšvietimas turi turėti du aiškius scenarijus - darbinės veiklos ir ramybės. Kai rinksite pagrindinį šviestuvą ant lubų, tai prisiminkite, kad jis neturi būti skirtas kalėdinėms dekoracijoms. Jis turi skleisti kokybišką šviesą. Skaitymui skirtas šviestuvas turėtų būti lankstus su tikslingai nukreipiama šviesa. O švelnios šviesos girlianda bus ir graži dekoracija, ir ramybei skirtas apšvietimas.
 


 

10. Pagrindinis elementas. Deja, tai ne patys brangiausi ir įmantriausi daiktai, o jūs. Svarbiausia, ką jūs veiksite kartu vaiko kambaryje!

 

Straipsnio autorė – architektė Erika Rodaitė Kaminskienė
Nuotraukose esančius baldus rasite „Berry“ salonuose ir www.berrybaldai.lt.

Komentarai

Interjeras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai