„Pampers“ pataria: netrukus į pasaulį pasibelsiantis vaikelis jo laukiančiam tėčiui yra didelė laimė, bet ši žinia kelia daug klausimų ir baimės. Dalinamės patarimais, kad laukimas būtų kuo malonesnis!
1. Domėkitės nėštumu. Viso nėštumo metu domėkitės jo eiga - drauge lankykitės pas nėštumą prižiūrintį gydytoją, užduokite jam klausimų, skaitykite straipsnius ir knygas apie nėštumą, nepamirškite būsimosios mamytės pasiteirauti apie jos savijautą. Tai padės suprasti moters kūne vykstančius pokyčius, kartais pasitaikančią nuotaikų kaitą, nuovargį, įvairius skausmus ir kitus nepatogumus, sutvirtins poros santykius ir pasitarnaus mezgant ryšį su mažyliu.
2. Gimdymui ir vaiko priežiūrai ruoškitės kartu. Drauge lankykite kursus ar paskaitas būsimiesiems tėveliams - jie itin naudingi, jeigu tai pirmasis gimdymas ir jeigu ketinate jame dalyvauti. Skaitykite tas pačias knygas apie gimdymą, vaikų priežiūrą ir auklėjimą bei jas aptarkite - tai suartina ir padeda atrasti abiems partneriams priimtinus metodus. Kūdikiui reikalingą kraitelį rinkitės ir pirkite kartu arba pasidalinkite atsakomybėmis - pavyzdžiui, būsimoji mama gali pasidomėti ir išsirinkti vežimą, o tėtis - automobilinę kėdutę ar gultuką.
3. Pasikalbėkite su kitais tėčiais. Pokalbis su patirties turinčiais žmonėmis visuomet nuramina ir padeda rasti atsakymus į kamuojančius klausimus. Pakvieskite vaikų turinčius bičiulius ar giminaičius pavakaroti ar papramogauti ir tiesiog nuoširdžiai pasikalbėkite - tikrai palengvės ir padės drąsiau pasitikti netrukus gimsiantį sūnų ar dukrą.
4. Išsakykite savo mintis ir jausmus mamytei. Nuoširdūs pokalbiai, atvirumas, gebėjimas išklausyti bei pasisakyti yra tvirtų bei darnių poros santykių pagrindas. O juk tai būtina sąlyga, siekiant užauginti laimingą vaiką.
5. Prisiimkite daugiau buitinių rūpesčių. Siaučiantys hormonai ir daugybė fiziologinių pokyčių labai apsunkina nėščiosios gyvenimą, todėl pasitarkite, ar nereikėtų iš naujo pasidalinti atsakomybių namuose ir prisiimti daugiau buitinių rūpesčių ant savo pečių.
6. Sudėliokite veiksmų planą. Psichologų teigimu, dažna nerimo ir baimės, dėl to kylančio pykčio, nepasitenkinimo savimi bei kitų negatyvių emocijų priežastis yra kontrolės praradimas. Nenorėdami prarasti kontrolės, jaustis ramiau ir saugiau, turėtumėte įvardinti tikslias problemas ir susidėlioti veiksmų planą, padėsiantį jas išspręsti. Pavyzdžiui, jeigu jums baisu dėl finansinės šeimos padėties gimus vaikeliui, apgalvokite, žingsnius, padėsiančius ją pagerinti - pavyzdžiui, peržiūrėkite dabartinį šeimos biudžetą, atsisakykite nebūtinų išlaidų ir pradėkite taupyti jau dabar.
7. Apsispręskite dėl tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų. Visiems tėčiams yra suteikiamos 30 kalendorių dienų nepertraukiamos tėvystės atostogos, kurias galima panaudoti bet kada iki pirmojo vaikelio gimtadienio. Dažniausiai tėčiai atostogauja pirmąjį mėnesį po naujagimio gimimo, tačiau galite rinktis ir kitą laikotarpį. Reikės apsispręsti ir dėl vaiko priežiūros atostogų, kurios suteikiamos iki vaikui sukaks 3 metai - šios atostogos gali būti suteikiamos tik vienam iš tėvų arba paeiliui vienam ir kitam.
8. Skirkite laiko pabūti dviese. Nėštumo medaus mėnuo arba babymoon yra vis didesnį populiarumą įgaunančios atostogos į kurias išsiruošia kūdikio laukiančios poros (ypač jeigu tai pirmasis mažylis). Tai puiki galimybė atitrūkti nuo rūpesčių ir romantiškai praleisti laiką tik dviese. Žinoma, poros santykiams puikiai pasitarnaus ir paprasčiausi pasivaikščiojimai, apsilankymas kine ar mėgstamame restorane arba tiesiog daugiau dėmesio tik vienas kitam.
9. Skirkite laiko tik sau. Suprantama, kad šeima ir netrukus gimsiantis mažylis turėtų būti prioritetų sąrašo viršuje, tačiau nederėtų pamiršti ir laiko tik sau. Kelios valandos per savaitę, skiriamos hobiams ar džiuginančiam laisvalaikiui puikiai atgaivina mintis, sumažina streso lygį ir pripildo naujų jėgų.
10. Kurkite ryšį dar iki gimimo (ir iškart po jo). Manoma, kad besivystantis vaikelis pirmuosius garsus ima girdėti 18 nėštumo savaitę, todėl kuo anksčiau pradėkite kalbinti bei glostyti pilvelį ir darykite tai kiekvieną dieną! Gimus mažyliui imkitės iniciatyvos ir rūpinkitės juo - keiskite sauskelnes, maudykite, masažuokite ar tiesiog pasiguldykite sau ant krūtinės - tai padeda kurti tėčio ir vaiko ryšį nuo pirmųjų akimirkų.
10 patarimų būsimiems tėčiams

@ Shutterstock
Pastojimas ir nėštumas
Grožio procedūros nėštumo metu: saugu ar ne? „Pampers“ pataria: manikiūras, pedikiūras, plaukų dažymas, nepageidaujamų plaukelių šalinimas vašku ar kitos grožio bei higienos procedūros patenka į daugelio moterų dienotvarkę, tačiau ar jų reikia atsisakyti nėštumo metu?
Gims mergaitė ar berniukas? Liaudiški spėjimo būdai „Pampers“ pataria: vaikelio lytį tėveliai dažniausiai sužino 12-20 nėštumo savaitę, antrosios arba trečiosios echoskopijos metu arba dar anksčiau, atlikę genetinius tyrimus, tačiau tokių technologijų neturėję mūsų senoliai, žinoma, taip pat smalsaudavo ir stengėsi nuspėti gimsiančio kūdikio lytį...
Kaip išvengti strijų nėštumo metu? „Pampers“ pataria: strijų atsiradimas labiausiai siejamas su individualiomis organizmo savybėmis. Genetinį polinkį strijoms turinčioms moterims jų visiškai išvengti nepavyks, tačiau galima sumažinti labai ryškių strijų atsiradimo riziką bei jų kiekį.
Ką reikia žinoti apie cezario pjūvį? „Pampers“ pataria: Lietuvoje apie 25-30% vaikučių gimsta cezario pjūvio operacijos pagalba, todėl kiekvienai nėščiajai svarbu susipažinti su šia operacija ir žinoti, kada ji atliekama, kokia jos rizika ir kaip sveikstama po cezario pjūvio.
Kaip apie nėštumą pranešti būsimiems seneliams? „Pampers“ pataria: į pasaulį besibeldžiantis vaikelis yra džiugi žinia ne tik jo tėveliams, bet ir seneliams, todėl nepraleiskite progos padovanoti (ir patys pasisemti) gerų emocijų ir kūrybingai praneškite jiems šią žinią!
Geriausi folio rūgšties šaltiniai nėščiosioms „Pampers“ pataria: nėščiosioms (ir nėštumą dar tik planuojančioms) moterims labai svarbu gauti pakankamą kiekį folio rūgšties, nes ji būtina normaliam placentos vystymuisi ir fukncionavimui, vaisiaus nervinio vamzdelio susiformavimui, apsigimimų, priešlaikinio gimdymo ir kitų nėštumo komplikacijų rizikos sumažinimui.
Kokio maisto negalima nėščiosioms? „Pampers“ pataria: nėštumo metu moters mityba turi būti pilnavertė, subalansuota ir įvairi, tačiau yra keli maisto produktai ir gėrimai, kurių reikėtų vengti arba riboti jų suvartojamą kiekį.
Koks sportas naudingiausias nėščiosioms?1 „Pampers“ pataria: sportas (arba tiesiog judėjimas) nėštumo metu yra būtinas gerai būsimosios mamos fizinei ir emocinei savijautai bei sklandžiai nėštumo eigai.
Kokio maisto labiausiai nori nėščiosios ir kodėl? „Pampers“ pataria: dauguma besilaukiančių labai nori vieno arba kito produkto, pavyzdžiui, raugintų agurkėlių, šokolado ar karamelinių ledų. Pasimėgaukite jais, tačiau nepamirškite saiko!
Nėštumo metu tinsta kojos: ką daryti? „Pampers“ pataria: kojų pirštai, čiurnos, blauzdos antroje nėštumo pusėje tinsta beveik visoms nėščiosioms ir tinimų visiškai išvengti nepavyks, tačiau juos galima sumažinti.
Laukiatės? Nepamirškite gerti daug vandens „Pampers“ pataria: vanduo yra gyvybiškai būtinas kiekvieno žmogaus sveikatai ir gerai savijautai, o nėštumo metu jo poreikis ir reikšmė yra dar didesni!
Kodėl įvyksta priešlaikinis gimdymas? „Pampers“ pataria: ankstukų mirtingumas yra net 20-30 kartų didesnis nei išnešiotų mažylių, todėl kiekvienai būsimai mamai būtina suprasti veiksnius, stengtis jų išvengti arba mokėti atpažinti prasidedančio priešlaikinio gimdymo simptomus ir laiku gauti pagalbą.
Priešlaikinio gimdymo simptomai „Pampers“ pataria: Lietuvoje prieš laiką gimsta tik 5-6% naujagimių, tačiau kiekvienai besilaukiančiai moteriai svarbu atpažinti prasidedančio priešlaikinio gimdymo simptomus. Laiku juos pastebėjus ir atvykus į gydymo įstaigą, gimdymo veiklą galima nuslopinti arba, jeigu gims ankstukas, juo iškart pasirūpins neonatologai.
Kokių vaistų negalima vartoti nėštumo metu? „Pampers“ pataria: nėštumo metu visus vaistus, o taip pat maisto papildus bei žolelių arbatas reikėtų vartoti labai atsargiai ir tik pasitarus su gydytoju arba vaistininku.
Ženklai, kad esate pasiruošę susilaukti kūdikio „Pampers“ pataria: poros sprendimas susilaukti kūdikio yra vienas rimčiausių - juk nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą gyvenimas apsivers aukštyn kojom (ir toliau kasdien vartysis)! Kaip įsiklausyti į savo širdies balsą ir suprasti, kad jau tikrai esate pasirengę šeimos pagausėjimui?
10 vaisingumą gerinančių maisto produktų „Pampers“ pataria: stengiantis pastoti, visų pirma, svarbu suprasti moters ciklą ir atpažinti vaisingas dienas, tačiau būtina ir pasirūpinti savo kūnu. Sveika bei subalansuota mityba ir tam tikrų produktų įtraukimas į kasdienį racioną taip pat padeda greičiau glėbyje glausti mažylį.
Kaip išsirinkti ir teisingai naudoti nėštumo testą? „Pampers“ pataria: nėštumo testo atlikimas ir dviejų juostelių pasirodymo laukimas yra labai jaudinantis, tad itin svarbu viską atlikti teisingai.
Kaip sumažinti rytinį pykinimą? 10 naudingų patarimų „Pampers“ pataria: rytinis pykinimas yra normalus nėštumo simptomas su kuriuo susiduria didžioji dalis besilaukiančiųjų, tačiau tai nereiškia, kad reikia kentėti. Padėkite sau ir pasinaudokite 10 išbandytų būdų, padėsiančių jaustis geriau.
Kaip apskaičiuoti ovuliaciją? „Pampers“ pataria - kiekviena vaikų planuojanti susilaukti (arba atvirkščiai, nepageidaujanti pastoti ir norinti saugotis natūralaus šeimos planavimo metodo pagalba) moteris turėtų mokėti apskaičiuoti ovuliaciją ir vaisingas dienas.
Graužia rėmuo nėštumo metu „Pampers“ pataria: rėmens graužimą nėštumo metu jaučia kas antra besilaukiančioji, tad nėščiosioms svarbu žinoti šios nemalonios bėdos priežastis bei mokėti jos išvengti.
10 įdomių faktų apie dvynukus „Pampers“ pataria: dvynukų besilaukiantčioms mamoms reikia ilsėtis dvigubai daugiau, juk netrukus teks ant rankų sūpuoti du naujagimius! Tad patogiai įsitaisykite, ištieskite kojas ir paskaitykite įdomybes apie stebuklus, kurių laukiate.
Kaip greičiau pastoti: 5 žingsniai „Pampers“ pataria: kūdikio kuo greičiau susilaukti svajojančioms poroms reikėtų žengti keletą svarbių žingsnių, padidinančių pastojimo galimybę, o taip pat svarbu nesijaudinti ir mėgautis procesu!
Natūralūs būdai sumažinti gimdymo skausmą „Pampers“ pataria: ruošiantis gimdymui vertėtų pasidomėti ne tik epidūrine nejautra, bet natūraliais būdais, padedančiais ženkliai sumažinti gimdymo metu patiriamą skausmą.
Gestacinis (nėščiųjų) diabetas „Pampers“ pataria: padidėjęs troškulys, dažnas šlapinimasis, nuovargis – pirmieji nėščiajai ir vaisiui pavojingo gestacinio diabeto simptomai. Diabetas arba cukraligė - angliavandenių apykaitos sutrikimų sukelta liga, pasireiškianti gliukozės kiekio kraujyje padidėjimu arba sumažėjimu. Gestacinis arba nėščiųjų diabetas yra diabetas, kuriuo susergama nėštumo metu.
Artėjančio gimdymo ženklai „Pampers“ pataria: didžiosios dienos laukiančioms nėščiosioms naudinga susipažinti su artėjančio gimdymo ženklais. Moteris, žinodama, ko tikėtis, bus ramesnė, jaudinsis mažiau ir jausis drąsiau.
Kaip pagerinti miegą nėštumo metu? „Pampers“ pataria: miegas yra būtinas mūsų puikiai savijautai, o nėštumo metu jis ypač svarbus! Nėštukei nepavyksta tinkamai išsimiegoti dėl vis didėjančio pilvuko, priaugto svorio ir nuolatinio lakstymo į tualetą, tad svarbu nepamiršti kelių paprastų taisyklių...
Nuo aguonos iki arbūzo: kaip vystosi mažylis? „Pampers“ pataria: susipažinkite su savo pilvelyje augančiu vaikučiu! Susiliejus dviems ląstelėms susiformuoja vos įžiūrimo aguonos grūdelio dydžio gyvybė, kuri devynis mėnesius augs, tobulės ir stiprės iki kol pasieks nemenko arbūzo dydį ir jūs rankose sūpuosite dukrelę ar sūnelį.
Koks amžius yra tinkamiausias susilaukti vaikų? „Pampers“ pataria: planuodami susilaukti vaikų, visų pirma, turėtumėte klausyti savo širdies, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus aspektus. Įvertinkite savo kūną ir su amžiumi susijusius jo pokyčius bei galimas nėštumo, gimdymo rizikas, finansinę padėtį ir gyvenimišką patirtį.
Nugaros skausmas nėštumo metu: kaip jį įveikti? „Pampers“ pataria: neišsigąskite, jeigu nėštumo metu kenčiate nugaros skausmus - tai dažnas besilaukiančiųjų nusiskundimas. Žinoma, skausmo reikėtų stengtis išvengti ir jį numalšinti.
Nuotaikų kaita nėštumo metu Kodėl nėštumas suteikia tiek emocijų? Kaip susitvarkyti su įvairiausiais jausmais ir nuotaikomis, kurias galite patirti nėštumo metu? Pateikiame jums atsakymus į jūsų klausimus.
Rytinis pykinimas ir pagalbinės priemonės „Pampers“ pataria: nėštumas suteikia nuostabių patirčių, bet rytinis pykinimas nėra viena iš jų. Sužinokite, kada tikėtis rytinio pykinimo ir kas gali pagelbėti.
Kūdikio vardo rinkimo vakarėlis - smagi proga suburti artimuosius „Pampers“ pataria: kūdikio vardo rinkimo vakarėliai yra puikus būdas „prisirankioti“ idėjų būsimo vaiko vardui iš draugų ir šeimos narių. Kūdikio gimimas suteikia daugybę galimybių švęsti su artimaisiais: pranešimo apie būsimą kūdikį, vaikelio lyties atskleidimo vakarėliai ir netgi tradicinės kūdikio sutiktuvių šventės – tikrai nepritrūksite priežasčių švęsti mylimo kūdikio gimimą. Viena iš šių progų gali būti ir kūdikio vardo rinkimo vakarėlis. Perskaitykite mūsų patarimus apie tai, ką kviesti į vakarėlį ir ką jo metu turėtumėte daryti.
Ruošimasis tapti mama: 3 naudingi patarimai „Pampers“ pataria: perskaitėte daugybę knygų, skirtų vaiko auginimui, išnaršėte interneto patarimų skiltis ir išvarginote savo gydytoją. Ruošimasis tapti mama jaudina, bet ir baugina. Motinystė būtinai pateiks šiek tiek netikėtumų, bet štai dar trys vertingi patarimai, padėsiantys pasiruošti kūdikio atėjimui.
Populiariausi Lietuvos vaikų vardai: TOP10 ir jų reikšmės „Pampers“ pataria: vardas į pasaulį atėjusį žmogų lydės visą gyvenimą, tad tėveliai tam turėtų skirti pakankamai dėmesio ir apmąstymų. Vaiko besilaukiantiems ar mažylį jau ant rankų sūpuojantiems tėvams vertėtų pavartyti vardyną, peržvelgti giminės medį, pagalvoti apie asmeniškas asociacijas ir prisiminimus. Siūlome susipažinti su Lietuvos šeimas pastaruosius penkerius metus labiausiai sužavėjusių mergaičių ir berniukų vardų dešimtukais bei sužinoti kiekvieno vardo reikšmę.
Ankstyvi nėštumo požymiai „Pampers“ pataria: nėštumo požymių yra daug – pradedant nuovargiu bei pykinimu ir baigiant skausmingumu ir nugaros skausmu. Pateikiame pagrindinius nėštumo požymius.
Kaip pasitikti gimstantį kūdikį? Pampers pataria: nors ir negalite nuspėti, kaip vyks jūsų gimdymas, verta pasvarstyti, kaip praeis pirmosios jūsų šeimos minutės, kaip pasitiksite į pasaulį atėjusį kūdikį ir kaip išsaugosite nuostabius prisiminimus. Kokiais paskutiniais potėpiais galite paversti šią akimirką dar ypatingesne?
Mama mamai: kaip paskelbiau apie savo nėštumą Pampers pataria: Jei jūs trokštate pranešti pasauliui apie savo nėštumą, bet nežinote, kaip tai pateikti - jūs esate ne viena! Skaitykite toliau ir pasimėgaukite tikromis išmoningų mamų istorijomis apie tai, kaip jos paskelbė apie nėštumą ir kaip į tai reagavo jų šeima ir draugai.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Ar žinote, kad...
Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai