10 būdų užmigdyti vaiką (II dalis)

Šeštas būdas: tvirtoms ir atkaklioms mamytėms

Prieš tai, kaip imsiesi šio metodo, apsišarvuok kantrybe ir susirask valerijono buteliuką: čia itin reikės tavo ramybės. Sulauk, kol mažylis pradės rodyti pirmuosius noro miegoti požymius: ims trinti akeles, žiovauti ir ožiuotis. Jeigu prieš tai jis žaidė ir todėl tapo jaudrus, jį reikia nuraminti, tačiau jokiais būdais – nesupti ir nemaitinti. Tada paguldyk vaikutį į jo lovelę ir atsistok greta, stengdamasi išvengti ašarų. Tu gali niūniuoti kokią nors lopšinę, šiek tiek supdama lovytę, tačiau tavo ir vaikučio žvilgsniai neturi susidurti, tu negali jo imti ant rankų. Jeigu per 15 minučių atžala neužmigo, o ašaros virto tikra isterika, paimk savo aukselį ant rankų, nuramink ir neleisdama ant jų užmigti vėl nuleisk į lovytę.

Jeigu vaikutis tyliai niurna arba ramiai guli, tačiau nemiega, turi stovėti šalia ir laukti, kol sūnelis arba dukrytė pagaliau visiškai užmigs. Guldymas miegoti neturėtų trukti ilgiau kaip 45 minutes dieną ir valandą naktį. Skamba šiurpokai, tiesa? Jeigu vis dėlto ryšiesi išbandyti šį metodą, svarbiausia – nepasiduoti ir nepasukti iš pusiaukelės atgal. „Gydymo kursas“ trunka maždaug apie mėnesį, tačiau dėl atžalos miego pasistengti tikrai verta...

Septintas būdas: tegul miega vienas

Pradžia ta pati, kaip ir jau anksčiau minėto būdo:iš pradžių sulauk, kol pamatysi pirmuosius noro miegoti požymius, ir paguldyk savo sūnelį arba dukrytę į lovą. Kai tik vaikutis nusiramins, išeik iš kambario. O kas toliau? Tikriausiai beveik iš karto išgirsi atžalos protestą – nepatenkintus riksmus ir verksmus. Neverta pasiduoti silpnumo akimirkai ir sugrįžti atgal, vos tik išgirsti mažiausią krepštelėjimą. Palauk bent tris minutes. Jeigu tavo aukselis įsiverkia, lauk ne ilgiau kaip minutę. Tada sugrįžk į kambarį ir pasistenk nuraminti savo atžalą. Ant rankų imk ją tik tuo atveju, jeigu rauda ilgiau nei tris minutes. Kai tik mažylis nurims, vėl paguldyk į lovelę ir patyliukais išeik iš kambario. Jis nenurimsta ir verkia toliau? Ką gi, sugrįžk dar kartą ir vėl pasistenk nuraminti. Bendra guldymo miegoti trukmė – ne ilgiau kaip 45 minutes.

2 psl. »

Komentarai (5)

nesvarbu 2017-05-05 22:39
Na aplamai priklauso nuo vaiko ir nuo tėvu buna gan sunku užmigdyti vaika jei jis pats užmiega
Vaida 2013-03-10 19:21
Mano leliukui pirmais menesiukais miegucio metu nevalingai stipriai rankytes trukciodavo, kas ji pazadindavo visa piktuti. Tad pasinaudojom "kokonu" ir mums tai padejo :)
Saulėnė 2012-03-15 20:31
Ačiū labai už straipsniuką, tikrai bus naudinga :)
Agnė 2012-03-15 18:17
aš už tai, kad vaikai miegotų vieni, nors puikiai suprantu šio metodo trūkumus
Goda 2012-03-15 13:44
To "balto triukšmo" poveikį pastebėjau ir aš. Bėda tik ta, kad man jis trukdo, o vaikui - ne.

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai