1-asis mažylio gimtadienis. Kaip atšvęsti?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: 1-asis mažylio gimtadienis nuostabi proga susiburti ir pasidžiaugti augančiu vaikučiu, tačiau kaip suplanuoti šventę, kad ji teiktų džiaugsmą tiek mažyliui, tiek ir suaugusiems?

 

Kur ir kada švęsti vaiko gimtadienį?

1-asis gimtadienis - didelė proga, tačiau jos „kaltininkas“ tebėra mažas, greitai pavargstantis, dažnai naujų vietų bei didelių žmonių (ypač menkiau pažįstamų) susibūrimų bijantis žmogutis.

1-ąjį gimtadienį geriausia švęsti ramioje ir jaukioje aplinkoje, pavyzdžiui, namuose, parke (jeigu vaikelis gimęs šiltuoju metų laiku ir oras geras), šeimoms pritaikytoje kavinėje ar žaidimų kambaryje. Svarbu, kad pasirinktoje šventės vietoje būtų galimybė pabūti tyloje, ramiai pažindyti arba pamigdyti išalkusį ir pavargusį vaikutį. Jeigu gimtadienyje lankysis daugiau mažylių, reikėtų sudaryti galimybę pailsėti ir jiems.

Gimtadienį geriausia minėti vaiko būdravimo laiku, tarp dienos pogulių. Pavyzdžiui, vidurdienį, po pogulio pabudęs, pamaitintas jubiliatas bus žvalus ir pasirengęs bendrauti. Valandėlę ar dvi su svečiais pabuvusį vaikelį reikėtų nuraminti, leisti jam ir vėl pavalgyti bei prigulti. Svečiai galėtų išsiskirstyti prieš jo pogulį arba, mažyliui užmigus, tyliai pabūti, suvalgyti po gabaliuką torto, išgerti kavos, pasidalinti įspūdžiais ir keliauti namo pasisėmus puikių emocijų.

 

Ką pakviesti į vaiko gimtadienį?

1-erių beveik sulaukęs mažylis dažniausiai dar neturi draugų, labiausiai nori bendrauti su tėveliais ar puikiai pažįstamais, pačiais artimiausiais giminaičiais, tad gimtadienį geriausia švęsti nedideliame rate.

Į gimtadienį pakvieskite senelius, krikšto tėvelius, tetas ir dėdes ar kelis bičiulius su kuriais daug bendraujate ir kurie puikiai pažįsta mažylį. Smagu, jeigu gimtadienyje galės dalyvauti ir daugiau kūdikių ar kiek vyresnių vaikučių, tačiau tuomet labai gerai apgalvokite šventės vietą bei trukmę. Vaikučiai gali greitai pervargti, susierzinti, gauti perdėm daug stimuliacijos, o tuomet teks ne džiaugtis švente, o malšinti verksniukų chorą.

Sudarydami gimtadienio dalyvių sąrašą pakvieskite vieną ar du artimus žmones, kurie galės ne tik drauge švęsti, bet ir jums padėti. Tėveliams šventės metu teks rūpintis jubiliato poreikiais bei gera nuotaika, tad tikrai prireiks pagalbininko, galinčio įleisti svečius, pasodinti juos prie stalo, paduoti užkandžius, nurinkti lėkštes, pasiūlyti arbatos ar kavos.

 

Kaip papuošti namus vaiko šventei?

1-erių metukų sulaukę vaikučiai jau gan savarankiški ir labai protingi, tačiau iki smulkmenų apgalvota gimtadienio tema, prabangus tortas, gyvų gėlių girliandos, prie balionų priderintos servetėlės ar nenuilstantys animatoriai jiems tikrai nerūpi.

Žinoma, papuošimai sukuria pakilią nuotaiką ir padeda mėgautis švente, be to 1-ąjį gimtadienį tikrai norėsis įamžinti nuotraukose, o dekoracijos joms sukurs ypatingą foną.

Papuošti namus (ar kitą erdvę) vaiko gimtadieniui verta, tačiau nepersistenkite - keletas spalvotų balionų, marga staltiesė, puokštė gėlių, dailių užkandžių lėkštė, fone skambanti linksma muzika ir svečių juokas tikrai sukurs nepamirštamą, šventinę atmosferą!

Pirmasis vaiko gimtadienis
Gamintojo nuotr.

 

Kuo vaišinti per vaiko gimtadienį?

1-ojo gimtadienio šventė neturėtų perdėm užsitęsti, jubiliatas bei jo mažieji svečiai tikrai nenorės ilgai sėdėti prie stalo, tad penkių patiekalų vakarienės ar riebių, sočių karštųjų patiekalų tikrai nereikia.

Pagaminkite (ar nupirkite) vieno kąsnio sumuštinukų, vėrinukų, užtepėlių, paruoškite kelias sūrio, krekerių ir vaisių lėkštes, pasiūlykite šviežių daržovių lazdelių, gaiviųjų gėrimų, vandens su citrusiniais vaisiais, braškėmis ar mėtomis.

Svečiams bus patogu ir jie jausis gerokai laisviau, galės vaikštinėti, bendrauti, prisėsti ant žemės ir pažaisti su vaikais. Smagu ir tai, kad nedideli, spalvingi, įvairūs užkandžiai tikrai dailiai atrodys lėkštėse ar padėkluose bei puikiai papuoš stalą, o gimtadieniui pasibaigus jums nereikės plauti stirtos indų!

 

Ką veikti per vaiko gimtadienį?

1-ąjį gimtadienį švenčiančiam vaikučiui tikrai patiks tiesiog ropinėti ar bėginėti aplink ir džiaugtis balionais, o, jeigu ant grindų įrengsite mažyliams tinkamą žaidimų kampelį, tai šypsenų bus dar daugiau!

Patieskite minkštą pledą, padėkite pagalvėlių sėdėjimui ir išdėliokite vaikui patinkančius bei jo amžiui tinkančius žaislus - kaladėles, kamuoliukus, dėliones. Jeigu į svečius ateis dar mažesnių šventės dalyvių, jiems paklokite lavinimo kilimėlį. Vyresniems vaikams galite pasiūlyti užsiimti ramia (kad triukšmas neišvargintų jubiliato), kūrybine veikla, pavyzdžiui, nupiešti, iš spalvoto popieriaus iškarpyti ir suklijuoti pasveikinimo atvirutes gimtadienį švenčiančiam mažyliui.

Mažylio gimtadienį švenčiantys suaugusieji tikriausiai neturės laiko žaidimams. Porą valandėlių trunkančioje šventėje reikės spėti ir pabendrauti, ir pasivaišinti, ir vaikučius prižiūrėti. Su suaugusiais iš anksto susitarkite ir šventės pradžioje būtinai skirkite šiek tiek laiko nuotraukoms su mažyliu - juk po daugelio metų tikrai norėsite prisiminti šią svarbią šventę!

 

Ko prašyti dovanų per pirmąjį vaiko gimtadienį?

Prašyti gimtadienio dovanų mūsuose nėra įprasta, tačiau tai puiki praktika, kuri naudinga tiek vaikučiui bei jo tėveliams, tiek ir svečiams. Dovanų sąrašą gavusiems svečiams nereikės sukti galvos, ką nupirkti, o dovaną gavusieji džiaugsis tikrai reikalingu bei norimu daiktu.

Dovanų prašantys tėveliai, visų pirma, turėtų atsižvelgti į svečių finansinę padėtį. Galbūt visiems būtų geriau, jeigu į gimtadienį einantys svečiai „susimestų“ ir nupirktų vieną didesnę, tačiau truputį brangesnę dovaną, pavyzdžiui, balansinį dviratuką, sūpynes, vežimėlį ar pan. Dovanėlės taip pat gali būti susijusios su gimtadieniu, pavyzdžiui, rėmeliai 1-ojo gimtadienio nuotraukoms, marškinėliai su smagiais užrašais vaikui ir tėveliams ar specialus rinkinys vaiko pėdučių bei delniukų įspaudams. Praktiškos dovanos, pavyzdžiui, drabužėliai, sauskelnės, tyrelės, košės galbūt nėra ypač šventiškos, tačiau tikrai visuomet praverčia.

Nepamirškite ir nematerialių dovanų, kurios laimės suteikia dar daugiau, nei daiktai. Miela svečių dovana - valandėlei pasamdytas profesionalus fotografas, kuris įamžins šventės akimirkas. Svečiai vėliau gali pagaminti nuotraukas bei sudėti jas į albumą ar įrėminti. Tėveliai galėtų kiekvieno šventės dalyvio paprašyti parašyti po laišką vaikui, sudėti juos į dailią dėžutę bei įteikti „mažyliui“ švenčiant 18-ąjį gimtadienį - pilnametystės sulaukusiam ir į suaugusiųjų pasaulį žengiančiam žmogui bus malonu suprasti, kiek daug žmonių jam visą gyvenimą linkėjo gero.

Jeigu jūsų mažylis auga apsuptas gausybės daiktų ir tikrai turi viską, ko reikia, galite įprasminti jo 1-ąjį gimtadienį ir paprašyti svečių nieko nepirkti, bet paaukoti pinigų be tėvelių augantiems, sergantiems ar nepasiturintiems vaikučiams. Galite iš anksto susisiekti su pasirinkta organizacija, pasidomėti, ko jie stokoja ir sąrašą nusiųsti svečiams - jie galės nupirkti ir atnešti vystyklų, vaistų, maisto, žaislų ar kitų daiktų, kuriuos jūs vėliau paaukosite labdarai.


Kurkite jaukią ir mielą šventę neįpareigojančioje aplinkoje, tačiau nepaskęskite organizaciniuose rūpesčiuose. 1-asis mažylio gimtadienis turi suteikti džiaugsmo visai šeimai - juk, jeigu tėveliai ir svečiai bus laimingi bei linksmi, tai ir mažylį šventė pralinksmins!

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai