Prieskoniai vaikučių iki 4 metukų amžiaus mityboje

Valgyti visai šeimai gaminančioms mamytėms neretai iškyla klausimas: kokių prieskonių mažylių mityboje geriau vengti ar net visai atsisakyti? Kuriais iš jų galima drąsiai gardinti patiekalus? Juk atskirai gaminant sugaištama daugiau laiko, o jo šiomis dienomis niekas neturi per daug... Ką daryti, kad visi liktų patenkinti?
 
Prie prieskonių priskiriama gana daug valgomų augalų (arba perdirbtų jų produktų), pasižyminčių specifiniu kvapu ir skoniu. Dalis iš jų europiečiams pažįstami ne vieną tūkstantį metų: tai svogūnai, česnakai, garstyčios, krienai, krapai, petražolės, rozmarinai, čiobreliai, mėtos, bazilikai ir kt. Kita gi ant mūsų stalo atsirado palyginti neseniai (maždaug prieš 500 metų): juodieji pipirai, vanilė, cinamonas, vasabis, ciberžolė ir t.t.
 
Prieskoniai nepasižymi ypatinga maistine verte, tačiau jie suteikia maistui specifinį skonį ir kvapą, gerina apetitą turi kitų savybių (pavyzdžiui, yra žinoma, kad jie stimuliuoja virškianojo trakto liaukų veiklą, todėl mažylių mityboje jie turėtų atsirasti tik po truputį. Be to, nemaža dalis prieskonių gali sukelti alergiją).
 
Vaiko iki 4 metų racione gali būti krapų, petražolių, virtų svogūnų (nuo 9 mėnesio jų dedama į bulvių košę). 2 metukų amžiaus vaikams maistą leidžiama paskaninti laurų lapais, kepinius – vanile ir cinamonu. Paprasčiau tariant, mažyliams leistini europiečių virtuvei įprasti prieskoniai, nepasižymintys aštriu skoniu ir kvapu, nesukeliantys alerginių reakcijų. Aštrūs prieskoniai (krienai, garstyčios, juodieji ir raudonieji pipirai, vasabis) dirgina gleivinę, todėl jų geriau neduoti.

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai