Kaip saugoti vaiko stuburą?

Mūsų vaikai daug laiko praleidžia sėdėdami, o juda mažai – ši problema iki skausmo žinoma daugeliui. Vaikas sėdi pasilenkęs ir perkreipęs stuburą prie kompiuterio, televizoriaus, mokykloje... O po to gydytojai pateikia visą puokštę ligų: neteisinga laikysena, skoliozis, lordozė, osteochondrozė…  

Vaikams raumenų raiščiai, palaikantys stuburą, dar nesusiformavę ir nepakankamai užsifiksavę. Jeigu jauname amžiuje vaiko kūnas dažnai bus netaisyklingoje padėtyje - susiformuos netaisyklingi stuburo linkiai. Kitais atvejais iškrypęs stuburas gali būti gimdymo traumos, vaikystėje persirgto rachito, pernelyg greito augimo, kuomet raumenys nespėja augti kartu su skeletu, pasekmė.    

Iškreiptas stuburas įtakoja krūtinės ląstos deformaciją, sumažėja plaučių tūris, į organizmą patenka mažiau deguonies. O nuo to gali nukentėti ir kiti organai. Sutrinka virškinimo sistemos veikla. Laikysenos problemos – tai tarsi uždelsto veikimo bomba visam vaikiškam organizmui. Neišvengiamai nukenčia ir išvaizda – vaikas įpranta kūprintis, išsikiša jo pilvukas, nors viršsvorio problemos nėra.

Kokie būna vaikų laikysenos sutrikimai?

Siekiant užkirsti kelią vaiko laikysenos sutrikimams, pirmiausia būtina nustatyti silpnąsias vaiko organizmo vietas kaulų – raumenų sistemoje.  

Paprašyk vaiko atsistoti į tave nugara. Pagal normas, sveiko vaiko galva laikosi tiesiai, nepakrypus į kurį nors šoną, mentys susiveda į lygią, tiesią liniją. Stebėk, kad vienas petys nebūtų aukščiau kito, o pilvukas nebūtų atsikišęs į priekį. Stuburas taip pat turi išlikti tiesus, o ne S formos.

Dabar keletas terminų.

  • Skoliozė – stuburo iškrypimas į šoną. Tai tas atvejis, kai pečiai nėra vienoje linijoje,  stuburas išlinkęs, o ne statmenas grindų atžilgiu. Pagal laipsnį skiriamį įvairūs skoliozės lygiai. Esant trečiam laipsniui, jau vyksta krūtinės ląstos bei vidaus organų deformacija ir pradeda vystytis kupra.
  • Skoliozė gali būti ir įgimta. Tokiu atveju dėl kokios nors priežasties vaisiaus stuburas vystosi su anomalija. Tačiau tai sudaro mažiau  nei 10% visų diagnozuotų atvejų. Visi kiti – įgyta skoliozė.
  • Kifozė – stuburas išsilenkia atgal.
  • Lordozė – stuburas išlinksta į priekį.

Kaip taisyklė, du paskutiniai atvejai sutinkami komplekse, tiesiog skirtingose stuburo vietose: jei vienas išsilenkia į priekį, tai kitas išsilenkia atgal.

2 psl. »

Komentarai (2)

Dalia 2012-07-04 16:56
mokykloje yra fizinio lavinimo pamokos, taip kad gal dar ne taip blogai. O vat vasarą, kai vaikas nuo kompiuterio nesitraukia, tikrai neramu
Neringa 2012-07-04 16:01
o ar kas nors mokyklose rūpinasi, kad suolai tiktų vaikams? Kai pamačiau - pakraupau. O juk būtent suole vaikas praleidžia daugiausia laiko

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai