Ar reikia nerimauti dėl neplanuoto nėštumo?

Neplanuotas nėštumas būsimajai mamytei tampa staigmena ne tik dėl to, kad užklumpa netikėtai. Labai dažnai moteris apie savo nėštumą iš pradžių net nenutuokia – ji ir toliau gyvena taip, kaip ir visada, vartoja alkoholį, geria vaistus, rūko, darosi rentgeno nuotraukas ir pan. Kitaip tariant, ji dar nežino, kad visa tai jau gali kam nors pakenkti. O mėnesinės vis neprasideda... Kada pagaliau būsimoji mamytė nusiperka nėštumo testą ir šis parodo, kad ji laukiasi – nėštukė su siaubu ima prisiminti viską, ką iki šiol darė. Natūralu, kad pirmas klausimas gydytojui tokiu atveju būna toks: „O ar visa tai nepakenkė mano mažyliui?“

Pirmiausia, ką norėtųsi tokiu atveju padaryti – nuraminti nėščiąsias. Vis dėlto 100 % garantijos, kad vaikutis gims visiškai sveikas, gydytojas duoti negali (net jeigu moteris nė karto gyvenime nevartojo alkoholio ir nerūkė), tačiau tikimybė, kad viskas bus gerai, yra gana didelė.

Esmė ta, kad pirmąsias dešimt dienų po apvaizinimo kiaušialąstė neprisitvirtina prie gimdos sienelių ir „neprisijungia“ prie motinos kraujotakos. Dėl šios priežasties visos tos kenksmingos medžiagos, kurios buvo būsimosios mamytės kraujyje, į besiformuojantį vaisių nepatenka. Galutinai kiaušialąstė prisitvirtina tik baigiantis antrajai nėštumo savaitei (jeigu skaičiuotume laiką nuo pastojimo). Šis laikotarpis kaip tik sutampa su dienomis, kai vėluoja mėnesinės ir galima įtarti nėštumą. Paprastai būtent nuo šio momento moteris pradeda gyventi kaip galima sveikiau.

Na, o kas, jeigu buvo daryta rentgeno nuotrauka, jeigu moteris pastojo būdama visiškai neblaivi, jeigu iki sužinant apie nėštumą buvo ir kitų negatyvių veiksnių? Tokiu atveju tenka pasitikėti motule gamta – juk ankstyvuoju periodu veikia jos dėsnis „viskas arba nieko“. Kitaip tariant, jeigu vaisiui buvo padaryta kokia nors žala ir jo vystymasis pasisuko ne ta linkme, kokia turėjo, įvyksta persileidimas – ankstyvuoju laikotarpiu nėštumas dažniausiai nutrūksta savaime (tačiau bėgant metams šis mechanizmas vis dėlto išsiderina, tad vyresnio amžiaus mamytėms išnešioti sveiką mažylį būna sudėtingiau).

2 psl. »

Komentarai (6)

rasa 2013-03-27 14:35
gailesis ta motina veliau is kurio vaiko juoksis mokykloj ar seip gatvej,kad turi sutrikimu,o ir vaikas visa gyvenima bus nelaimingas,kentes abu,o jei dar reikes kokiu vaistu gydymui ir pan,kuriu netures galimybiu nupirkti,o pagalbos siais laikais nelabai gausi,tai isvis kruvinos asaros mamytei.laiku padarytas tinkamas sprendimas nera nuodeme
as 2013-03-27 14:29
man irgi teko karta aborta pasidaryti,turiu du vaikus ir dar vienu pasirupinti taippat nesijauciau galinti kaip ir gitana raso.ir jokiu ten sazines grauzimu ar dar konors nejauciu.juokina visos tos kurios perdaug dramatizuoja,reiskia neturi atitinkamos patirties...
egle 2013-03-23 11:12
.....dar pasigailesi:(
Gitana 2012-03-02 16:51
Taip jau nutiko, kad su vyru išsiskyrusi su vyru pasijutau nėščia. Jis apie dar vieną vaiką nenorėjo nieko girdėt, aš nesijaučiau galinti pasirūpinti dar vienu vaiku. Neplanavom, taip nutiko.
laima 2012-03-02 15:39
Išeitis, bet mano asmenine nuomone - labai jau kraštutinė.
Gitana 2012-03-02 15:33
O abortas - ne išeitis? Man teko daryt. Praėjo ne vieni metai, nesigailiu, kad pasidariau

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai